Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
23. júna 2022, 7:46
Čas čítania 0:59
Tímea Krauszová

Peter Pellegrini jazdí na novom luxusnom Volve. Vraví, že ho má od sestry

NEWS PETER PELLEGRINI POLITIKA SPRÁVY Z DOMOVA
Uložiť Uložené

Jeho sestra Eva to pre Denník N potvrdila.

Predseda Hlasu Peter Pellegrini jazdí na novom luxusnom aute. Podľa informácií Denníka N používa nové Volvo V90 len pár mesiacov po tom, čo musel vysvetľovať, kto platí za Volkswagen Touareg aj so šoférom. Je to auto, v ktorom natočil aj video o drahom benzíne. Kritizoval v ňom súčasnú vládu. Na otázku, koľko auto stálo, neodpovedal.

Odporúčané
Peter Pellegrini vysvetľoval využívanie auta so šoférom. Stranu to mesačne stojí niekoľko tisíc eur Peter Pellegrini vysvetľoval využívanie auta so šoférom. Stranu to mesačne stojí niekoľko tisíc eur 17. marca 2022, 20:53

Auto od sestry

Podľa N-ka vídať nové Volvo aj pred centrálou Hlasu. Keď sa na auto opýtali novinári na tlačovke, Pellegriniho to nahnevalo. Povedal im, že ho má od sestry. „Moja sestra nie je činná osoba; keby som poprosil aj mamu, otca, už sú dôchodcovia, aby mi pomohli, asi vám to nebudem zdôvodňovať.“ Keď padla otázka o cene auta, Pellegrini novinárku okomentoval, že „ľudia nemajú za čo jesť a ju trápi, či som si od sestry požičal auto“. Cenu neprezradil.

Povedal, že bude uvedené v jeho majetkovom priznaní. To najbližšie odovzdá až v roku 2023. Pellegriniho sestra pre Denník N potvrdila, že bratovi auto požičala. Povedala, že je normálne, keď si súrodenci pomáhajú.

Cena Volva V90 sa hýbe v rozmedzí od 60-tisíc do 80-tisíc eur podľa výbavy. Na webe automobilky ho uvádzajú ako „luxusné kombi s integrovanými službami Google stvorené na objavovanie“.

Anketa:
Ktoré auto sa ti páči viac?
Volvo V90
Volkswagen Touareg
Volvo V90
73 %
440 Hlasov
Volkswagen Touareg
27 %
160 Hlasov

Strana Hlas je pritom podľa oficiálnych dokumentov stratová. Refresher sa pozrel na financovanie viacerých politických strán. Hlas nemá zamestnancov, nepriznáva vlastníkov spomínaných Touaregov a nevyjadruje sa ani k nákladom na bežnú prevádzku či politické aktivity, ako sú napríklad sponzorované príspevky poslancov na Facebooku. Viac o ich narábaní s peniazmi si prečítaš tu.

Odporúčané
Financovanie politických strán: pre Pellegriniho Hlas-SD oficiálne nik nepracuje, strana neodpovedá na otázky o nákladoch Financovanie politických strán: pre Pellegriniho Hlas-SD oficiálne nik nepracuje, strana neodpovedá na otázky o nákladoch 4. mája 2022, 14:30
Domov
Zdieľať
Diskusia