Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
27. januára 2022, 12:23
Čas čítania 0:30
Martin Adam Pavlík TASR

NATO môže nasadiť svoje jednotky aj na Slovensku. Ivan Korčok potvrdil, že tento scenár sa zvažuje

NATO môže nasadiť svoje jednotky aj na Slovensku. Ivan Korčok potvrdil, že tento scenár sa zvažuje
Zdroj: TASR/AP
POLITIKA NATO RUSKO RUSKO-UKRAJINSKÝ KONFLIKT SLOVENSKO UKRAJINA
Uložiť Uložené

Zatiaľ však ide len o úvahy a žiadna konkrétna dohoda nie je na stole.

V Severoatlantickej aliancii (NATO) uvažujú o prípadnom vyslaní posíl aj na Slovensko. Potvrdil to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) po zahraničnom výbore v Národnej rade SR. Zdôraznil, že žiadne rozhodnutie urobené nebolo. 

Ivan Korčok
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Spojenci NATO zvažujú vytvoriť jednotky s tisíc príslušníkmi v Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku a aj na Slovensku. Napísal to server Sky News s tým, že takýto krok je zatiaľ len jednou z viacerých možností reakcie na ruskú hrozbu.

Spomínané jednotky by fungovali podobne ako bojové skupiny, ktoré pôsobia v troch pobaltských štátoch a v Poľsku. Ako sme dnes informovali, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg včera vyhlásil, že spojenci sú pripravení na najhoršie, no všetko chce najskôr vyriešiť pokojným dialógom a nájsť nejaké politické riešenie. „Veríme v dobré riešenie – deeskaláciu, na ktorej pracujeme,“ povedal.

Domov
Zdieľať
Diskusia