Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. júla 2021, 16:37
Čas čítania 1:02
Viktor Kniš

V Anglicku nebude nosenie rúšok povinné, definitívne zrušia takmer všetky opatrenia

V Anglicku nebude nosenie rúšok povinné, definitívne zrušia takmer všetky opatrenia
Zdroj: Daniel Leal-Olivas/Getty Images
NEWS KORONAVÍRUS
Uložiť Uložené

Zákon nebude od obyvateľov Británie od 19. júla vyžadovať nosenie rúšok v uzavretých verejných priestoroch.

Britský minister pre bývanie Robert Jenrick ešte počas víkendu avizoval, že nosenie rúšok čoskoro nebude povinné v Anglicku, ktoré je súčasťou Spojeného kráľovstva. Ľudia sa budú môcť sami rozhodnúť, či budú rúško nosiť.


Jenrick povedal, že príde obdobie, keď sa ľudia budú môcť sami rozhodnúť, aké opatrenia budú dodržiavať, a nebude im to viac nariaďovať vláda.


„Vyzerá to tak, že sa môžeme pohnúť vpred k oveľa tolerantnejšiemu režimu, v rámci ktorého sa zbavíme mnohých obmedzení,“ uviedol Jenrick.


Podľa Jenricka je však nevyhnutné, aby sa každý dospelý občan dal zaočkovať oboma dávkami vakcíny proti koronavírusu, pretože jedine tá môže „udržať vírus pod kontrolou“.
K uvoľneniu protipandemických opatrení, ako aj k zrušeniu lockdownu by malo v Anglicku prísť 19. júla. Niektoré opatrenia však zrejme zostanú v platnosti aj po tomto dátume. Údaje, na základe ktorých môže prísť k uvoľňovaniu protipandemických opatrení, vyzerajú podľa Jenricka sľubne.

Odporúčané
MAPA: Slovensko čaká pekelný týždeň, vo štvrtok dosiahnu teploty až 38 stupňov, SHMÚ vydáva prvé výstrahy MAPA: Slovensko čaká pekelný týždeň, vo štvrtok dosiahnu teploty až 38 stupňov, SHMÚ vydáva prvé výstrahy 6. júla 2021, 8:16

Premiér Boris Johnson potvrdil plány opätovne otvoriť spoločnosť napriek nárastu počtu prípadov koronavírusu. Právne sankcie budú podľa neho nahradené „informovanými rozhodnutiami“ po tom, čo krajina vstúpi do konečnej fázy uvoľňovania lockdownu. Podľa neho by to malo platiť od 19. júla, finálne rozhodnutie však padne 12. júla.

Domov
Zdieľať
Diskusia