Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 25. 6. 2021 meniny má Olívia, Tadeáš

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zdravie

Aké sú menštruačné nohavičky Snuggs? Chvíľami zabudneš, že máš svoje dni

Inovatívny vynález uľahčil život mnohým ženám. Iné však hovoria, že si na nohavičky nevedia zvyknúť. Vyskúšali sme ich teda na vlastnej koži.

Kamila Šebestová
30. máj 2021, 12:30 Čas čítania: 4:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Aké sú menštruačné nohavičky Snuggs? Chvíľami zabudneš, že máš svoje dni
Zdroj: Unsplash/Natracare
Zdravie
3
Kamila Šebestová
30. máj 2021, 12:30
Čas čítania: 4:04

Aké sú menštruačné nohavičky Snuggs? Chvíľami zabudneš, že máš svoje dni

Inovatívny vynález uľahčil život mnohým ženám. Iné však hovoria, že si na nohavičky nevedia zvyknúť. Vyskúšali sme ich teda na vlastnej koži.

Kamila Šebestová
30. máj 2021, 12:30
Čas čítania: 4:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Aké sú menštruačné nohavičky Snuggs? Chvíľami zabudneš, že máš svoje dni
Zdroj: Unsplash/Natracare

Na prvý pohľad vyzerajú ako úplne obyčajné nohavičky. Asi by si si ich neobliekla pred náruživou nocou s frajerom, no sú jednoduché, pohodlné a slúžia svojmu účelu. Tým je menštruácia. 

 

Menštruačné nohavičky Snuggs môžeš počas cyklu použiť ako náhradu hygienických pomôcok, akými sú vložky, tampóny alebo menštruačný kalíšok. Mnohé majiteľky sú s nohavičkami Snuggs spokojné. Našli sa však aj také, ktoré tvrdia, že nohavičky pri veľmi silnej menštruácii prepúšťajú. 

 

Menštruačné nohavičky Snuggs. Zdroj: Snuggs

 

Nosiť nohavičky bez akejkoľvek inej hygienickej pomôcky je pre ženy jednoznačne nezvyk. Rozhodli sme sa Snuggs vyskúšať na vlastnej koži a zistiť, aké to je, zabudnúť počas menštruácie na neustále menenie vložiek a tampónov.

 

V tomto článku si prečítaš:
  • Aké sú menštruačné nohavičky Snuggs.
  • Kto ich vymyslel a aký bol ich príbeh úspechu.
  • Prečo nemajú na našom trhu konkurenciu.
  • Ako ich správne používať.

Pohodlie 

Každá žena menštruuje inak a môže to byť naozaj nepríjemná záležitosť. Veľa z nás opisuje svoje dni ako extrémne bolestivé. Vedci túto bolesť dokonca prirovnávajú k pocitom pri srdcovom infarkte. Nepociťovanie žiadnej menštruačnej bolesti je skôr výnimka, a preto je dôležité, aby sme sa počas týchto nepríjemných dní cítili komfortne. 

 

Pri nosení hygienických vložiek dosť veľa dievčat pociťuje diskomfort. Často je vložka príliš vlhká, veľká alebo sa posunie tak, že nesedí úplne správne. Podobne je to aj s tampónom alebo menštruačným kalíškom, ktorý môže vypadávať. Samozrejme, každá preferuje niečo iné a uvedené hygienické pomôcky si vyberáme podľa potreby aj podľa situácií, v akých počas menštruácie budeme.

 

Menštruačné nohavičky Snuggs sme skúšali nosiť počas dňa aj noci. Dokonca sme v nich aj športovali. Po jednom dni sme zhodnotili, že miera pohodlia je pri pohybe aj pri spánku naozaj veľká. Snuggs sú totiž zo špeciálnej organickej látky, a pokiaľ si vyberieš správnu veľkosť podľa tabuľky veľkostí, väčšinou ti padnú ako uliate.

 

Menštruačné nohavičky sú zo špeciálneho absorpčného materiálu. Zdroj: Snuggs

Kedy ich použiť?

Nohavičky Snuggs sme skúšali počas celého menštruačného cyklu. Testovali sme teda, ako zvládajú rôznu intenzitu krvácania. Na jeden cyklus potrebuješ minimálne dvoje nohavičiek, keďže ich raz za osem až dvanásť hodín musíš vyprať. Vybrali sme si Snuggs pre slabú, až strednú menštruáciu a Snuggs určené na silné krvácanie.

 

Nohavičky sme vymieňali raz za osem hodín podľa odporúčania výrobcov. Z našej skúsenosti môžeme potvrdiť, že sa ani raz nestalo, že by Snuggs pretiekli. Niektorým majiteľkám nohavičiek sa však už stalo, že pri silnom krvácaní sa ráno zobudili s vlhkými nohavičkami. Pri veľmi intenzívnej menštruácii je dobré nosiť typ Hugger, ktorý je určený práve na to.

 

Jediná „otravná“ vec je, že pokiaľ máš len dvoje nohavičiek Snuggs, nesmieš ich zabudnúť oprať. Z našej skúsenosti ideálne na 30 stupňoch Celzia s čiernou alebo farebnou bielizňou a bez aviváže. Môžeš ich však prať aj v rukách. Tým, že sú rýchloschnúce, nemusíš sa báť, že by sa nestihli vysušiť.

 

Treba povedať, že na začiatku môžeš pociťovať úzkosť z toho, že zrazu nepoužívaš tampón alebo vložku, tak ako si na to bola roky zvyknutá. Pokiaľ nechceš byť v strese, je ideálne otestovať menštruačné nohavičky najskôr doma. Keď si na ne už za pár dní zvykneš, nebude sa ti chcieť znovu prejsť ku klasickým hygienickým pomôckam. Ak nebudeš trpieť bolesťami a extrémne silným krvácaním, väčšinu času ani nebudeš vedieť, že máš menštruáciu.

 

Snuggs. Zdroj: Snuggs

Oplatia sa ti?

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2111 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
V jednej sa obesil majiteľ, v druhej sa strieľalo. Ako zistíš, že kupuješ nehnuteľnosť, v ktorej sa stala tragédia?V jednej sa obesil majiteľ, v druhej sa strieľalo. Ako zistíš, že kupuješ nehnuteľnosť, v ktorej sa stala tragédia?
Kam chodí na kávu „bratislavská kaviareň“? Navštívili sme 5 podnikov, ktoré si zamilovali aj 6ix9ine a Jennifer LawrenceKam chodí na kávu „bratislavská kaviareň“? Navštívili sme 5 podnikov, ktoré si zamilovali aj 6ix9ine a Jennifer Lawrence
Tamara Kramárová: Vždy odmietam, keď sa chce otec za mňa prihovárať. Hodlám uspieť v hudbe svojou zásluhou, nie priezviskomTamara Kramárová: Vždy odmietam, keď sa chce otec za mňa prihovárať. Hodlám uspieť v hudbe svojou zásluhou, nie priezviskom
VIAC

Nohavičky Snuggs vydržia jeden až dva roky. Ich cena sa pohybuje od 30 do 40 eur, no keďže musíš rátať s tým, že potrebuješ dvoje, rovno to zaokrúhli na 60 až 80 eur. 

 

Nie je to lacný špás, no treba si uvedomiť, že aj za klasické hygienické vložky či tampóny za rok zaplatíme minimálne okolo 40 eur. Všetko, samozrejme, závisí od intenzity krvácania. Kalíšok je síce lacnejší a tiež vydrží dlhodobo, no mnoho žien ho označuje za menej pohodlnú alternatívu. 

 

Pri rozhodovaní sa o hygienickej pomôcke by mala hrať rolu aj ekológia. Priemerne za rok spotrebujeme 260 až 325 kusov jednorazových vložiek. Keďže menštruuje takmer každá z nás, je to obrovská záťaž pre planétu. Menštruačné nohavičky sú drahšie, no je to jednoznačne ekologickejší spôsob, ako menštruovať.

 

Na základe našej skúsenosti sme usúdili, že nohavičky Snuggs sa oplatí kúpiť tým ženám, ktorým naozaj nevyhovujú tampóny, vložky alebo kalíšok. Pokiaľ však trpíš naozaj extrémne silným krvácaním, je lepšie ich použiť skôr ako doplnok k hygienickým pomôckam, aby si mala dvojitú istotu. V prípade, že máš počas cyklu slabé alebo stredné krvácanie, Snuggs sú absolútny ideál. 

 

Áno, sú drahšie než hygienické vložky, tampóny aj kalíšok. Na druhej strane nám však ušetria starosti s neustálym menením a vyhadzovaním jednorazových hygienických pomôcok. 

Okrem toho majú celkom široké využitie. Obľúbilo si ich veľa mladých dievčat v začiatkoch menštruácie, nosia ich ľudia s rôznymi postihnutiami, starší ľudia pri inkontinencii alebo matky po pôrode.

 

 

Menštruácia je stále tabu 

Na Slovensku ani v Česku sa o menštruácii veľa nehovorí. Najmä nie v práci, kde môže ženám vzhľadom na bolesť alebo silné krvácanie často strpčovať život. Táto téma je stále tabu, hoci sa dotýka skoro každej ženy. 

 

Podľa zakladateľky značky Snuggs Lindy Šejdovej hovoria ľudia vďaka jej produktu o menštruácii viac. „Rozpráva sa o nej v kanceláriách a v domácnostiach. Nohavičky kupujú muži pre svoje partnerky, rodičia pre svoje dcéry, ženy samy sebe aj kamarátkam. Ľudia na sociálnych sieťach sa otvorene delia o svoje skúsenosti, strasti a radosti s menštruáciou,“ vysvetlila Linda Šejdová.


Značka Snuggs sa snaží o odtabuizovanie témy menštruácie. Linda Šejdová značku založila 

spolu s Tomášom Záhradníkom v Česku. Po roku expandovali na Slovensko a teraz sa im darí Snuggs predávať vo viacerých krajinách Európy. Menštruačné nohavičky okrem e-shopu dostať aj v lekárňach. Snuggs má dnes vyše 40 000 zákazníčok. 

 

Okrem toho, že je menštruácia v slovenskej spoločnosti tabu, nehovorí sa ani o tom, aká je drahá. Chudobné ženy alebo ľudia bez domova si často nemôžu dovoliť kúpiť vložky, keď nemajú peniaze ani na jedlo. V mnohých krajinách sa diskutuje o zavedení bezplatných hygienických potrieb pre ženy prostredníctvom zákona. Jednou z nich je napríklad Škótsko, kde sa minulý rok poslanci rozhodli zaviesť bezplatný prístup k menštruačným pomôckam. 


Doteraz mali hygienické pomôcky zadarmo žiačky a študentky, vláda však chcela túto výhodu rozšíriť pre všetky ženy. Všetky základné a stredné školy musia zabezpečiť, aby boli na záchodoch pre žiačky dostupné vložky a tampóny. To isté platí aj na univerzitách. 

Škótsko sa stalo prvou krajinou na svete, ktorá spravila tento krok. 

 

Slovensko je od podobného rozhodnutia zrejme ešte veľmi ďaleko. No aj vývin nových ekologických menštruačných pomôcok môže dopomôcť k tomu, aby sa o menštruácii hovorilo viac a aby už v spoločnosti nebola nepríjemným tabu. 

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: snuggs.sk, YoutubeNáhľadový obrázok: Snuggs
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy zdravie
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news
pred hodinou
pred hodinou
V priebehu včerajšieho dňa pribudlo 34 pozitívne testovaných z celkovo 3 359 vykonaných PCR testov. Ochoreniu covid-19 podľahli 3 osoby, počet pacientov v nemocniciach klesol o 33 ľudí na aktuálny počet 200 hospitalizovaných.
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť