Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
31. marca 2021, 14:13
Čas čítania 0:48
Adam Novosad

Vláda na Malte navrhuje beztresné prechovávanie 7 gramov marihuany a pestovanie rastlín na vlastné použitie

NEWS MARIHUANA
Uložiť Uložené

Navrhované zmeny teraz maltská vláda konzultuje s verejnosťou.

Na Malte chystá vláda výraznú zmenu legislatívy upravujúcu prechovávanie a pestovanie marihuany. Na základe nového vládneho návrhu budú môcť obyvatelia prechovávať maximálne 7 gramov marihuany na vlastné použitie a pestovať si doma rastliny pre svoju spotrebu, uvádza Times of Malta.

Na Malte dokonca plánujú vytvoriť trh so semenami kanabisu a v budúcnosti by štát chcel nájsť spôsob, ako marihuanu ľuďom ponúknuť na predaj legálne a bez zbytočných komplikácií. Zmeny v legislatíve by spôsobili, že prechovávanie maximálne 7 gramov marihuany by sa stalo legálnym, takže by policajti nemali dôvod zatýkať ľudí za jointy.

marihuana
Zdroj: Pixabay/volně k užití (ilustrační foto)

Premiér Robert Abela skonštatoval, že Malta musí čeliť realite, ktorá v krajine existuje dlhé roky. Je podľa neho neprijateľné, aby ktokoľvek, koho policajti chytia s malým množstvom marihuany určeným na osobnú spotrebu skončil pred súdom a so zápisom v registri trestov.

Domov
Zdieľať
Diskusia