Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. marca 2021, 10:43
Čas čítania 0:56
Viktor Kniš

Keď Matovič rokoval s odborníkmi, mal nakúpených nových 35 miliónov AG testov: Vedcov namotali a spravili si svoje, tvrdí Smatana

NEWS IGOR MATOVIČ
Uložiť Uložené

Martin Smatana zverejnil na Facebooku informáciu o tom, že vláda minula na antigénové testy ďalších 140 miliónov eur. Nejde o samotesty, o ktorých sa v posledných dňoch hovorí.

Zdravotnícky analytik Martin Smatana na Facebooku informoval o nákupe 35 miliónov testov v hodnote približne 140 miliónov eur. Minister zdravotníctva Marek Krajčí avizoval nákup testov na samotestovanie, podľa Smatanu však aktuálna dodávka dvoch druhov testov nemôže na tieto účely slúžiť. 

„Jeden poznáme veľmi dobre. Ide o „Standard Q Covid AG test“ od Biosensoru. Tento test nie je samotestovací ani nazálny,“ píše Smatana. 

„V druhom prípade síce ide o nazálne testy (CLINITEST® Rapid COVID-19 od Siemensu) ale nie sú na samotestovanie. (...) Áno, ster pod dozorom si ľudia môžu spraviť, ale problém je v tom, že pri vyhodnotení sa stále musí nakvapkávať vzorka. Nie je to teda predpripravený samotest, ale komfortnejší nazálny test,“ upresnil zdravotnícky analytik s tým, že nákup za 140 miliónov eur v žiadnom prípade nezmení testovaciu stratégiu na Slovensku.

Domov
Zdieľať
Diskusia