Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 19. 4. 2021 meniny má Jela

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?

Dvaja mladí Ukrajinci zabili za necelý mesiac 21 ľudí. Na video si natočili, ako obetiam skrutkovačom bodali do mozgu

Igor a Viktor sa skamarátili ako mladí chlapci na škole, ale onedlho už zabíjali túlavé psy. A potom presedlali na ľudí, ktorých za necelý mesiac zavraždili 21 a všetko si to natáčali na video, aby sa im potom mohli prísť vysmiať na pohreby.

11. január 2021, 9:33 Čas čítania: 10:06
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Zaujímavosti - Krimi
6
Adam Novosad
11. január 2021, 9:33
Čas čítania: 10:06

Dvaja mladí Ukrajinci zabili za necelý mesiac 21 ľudí. Na video si natočili, ako obetiam skrutkovačom bodali do mozgu

Igor a Viktor sa skamarátili ako mladí chlapci na škole, ale onedlho už zabíjali túlavé psy. A potom presedlali na ľudí, ktorých za necelý mesiac zavraždili 21 a všetko si to natáčali na video, aby sa im potom mohli prísť vysmiať na pohreby.

Adam Novosad
11. január 2021, 9:33
Čas čítania: 10:06
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článok môže obsahovať:
 • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
 • sex, nahotu a iný nsfw obsah
 • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
MÁM NAD 18 A CHCEM ZOBRAZIŤ OBSAH SPÄŤ NA HLAVNÚ STRÁNKU

Ani jeden z nich nebol príliš vysoký, dominantný či populárny. Skamarátili sa a spojili svoje sily, aby sa ochránili pred ostatnými a šikanou. V siedmej triede zrejme netušili, že o niekoľko rokov bude celá Ukrajina sledovať ako sedia na trestnej lavici počas súdneho pojednávania. Čelili obvineniam z 21 ohavných vrážd.

 

 

Spáchali ich obzvlášť brutálnymi spôsobmi za pomoci kladiva, skrutkovača či nožíka. Svoje nič netušiace obete si napokon Viktor Sajenko a Igor Suprunjuk natočili na videokameru počas toho, ako im skrutkovač zapichli cez lebku až do mozgu. 

 

Alebo sa s úsmevom natáčali počas čakania na okraji cesty, kým sa spoza horizontu vynorí chorľavý muž, žena či dieťa, ktoré by mohli zabiť. Takéto video priamo z vraždenia nielenže prokurátor ukázal na súde, ale neskôr uniklo na internet, kde koluje dodnes.  Na súdnom pojednávaní sa však objavila aj teória obhajoby, podľa ktorej bola celá séria vrážd spáchaná niekým úplne iným a všetko to Ukrajina na týchto mladíkov len narafičila.

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Ako pri prvej vražde Igor spontánne schytil kladivo a vrazil ho žene do hlavy
 • Ako chlapci týrali, vypitvávali a vraždili psy aj mačky
 • Kedy obeti vyškrabali oči a tehotnej žene vyrezali plod z brucha
 • Ktorého osudového svedka nestihli zavraždiť, na čo doplatili
 • Ako pri vraždení natočili video, v ktorom bodajú skrutkovač obeti do mozgu
 • Ako sa svojim obetiam chodievali vysmievať na pohreby, kde spolu pózovali
 • Ako ich polícia zatkla kvôli vlastnej chamtivosti v záložni
 • Ako celé vražedné video uniklo na internet a dodnes sa po ňom šíri

 

Vraždy si točili na video a potom sa obetiam chodili vysmievať na pohreby. Mladí Ukrajinci zabili 21 ľudí za menej ako mesiac
Zdroj: Archív Igora Suprunjuka

Nie nadarmo dostali Sajenko a Suprunjuk prezývku Dnepropetrovskí maniaci. Tento prípad vyše 20 vrážd sa odohral za necelý mesiac. Nebolo by to až tak nezvyčajné, ak sa viacero dní po sebe objavovali nové a nové telá, ale dvaja 19-roční vrahovia nakoniec doplatili na svoju chamtivosť.

Pes obesený na strome, hákový kríž z jeho krvi

Strach Igora a Viktora z toho, že sa v škole stanú obeťami šikany, postupne prerástol do kamarátstva. Aj keď Viktor tvrdil, že sa Igora od siedmej triedy bál, ani jeden z nich nepatril medzi hviezdy triedy, po ktorých by dychtili baby a chalani by sa k nim chceli pridať do partie. A tak sa rozhodli spojiť sily, píše Casefile.

 

Postupne sa oťukávali a vzťah prerástol do kamarátskeho, keď mali približne 14 rokov. V tom čase mali pocit, že svojim obavám a nedostatkom musia čeliť, inak sa z nich nikdy nedostanú. „Ja aj Igor sme sa obaja báli výšok a toho, že nás zbijú a budú šikanovať,“ objasňoval na súde Viktor Sajenko svoje detstvo a pubertu.

 

 

Zvláštny zážitok mali chlapci zo svojho boja proti strachu z výšok, keď vraj niekoľko hodín stáli za zábradlím balkóna v byte jedného z nich. Chceli sa takto so strachom vyrovnať a Sajenko pripustil, že mu vraj takáto neortodoxná terapia pomohla. Ako to býva zvykom, spojenie v nesprávnej partii môže vyústiť do nesprávnych životných rozhodnutí.

 

Na vlastnej koži sa o tom presvedčil tretí chlapec, ktorého napokon v súvislosti s vraždami odsúdili. Ako uvádza ukrajinská Gazeta, Alexander Hanzha síce nikoho nezavraždil, ale stál na samotnom počiatku plánov, ktoré vyvrcholili sériou tragických úmrtí. A v detstve sa bál skoro všetkého. Mal vraj doma mačiatko, ale bál sa, že ho pri sprchovaní nechtiac zabije, a dobre mu nerobila ani krv.

 

Sajenko pritom na súde svedčil, že Suprunjuk v puberte navrhol, aby aplikovali svoj prístup v boji so strachom z výšok aj na Hanzhove obavy z krvi. Ako píše Segondja, Suprunjuk rozmýšľal, ako by sa mohli dostať ku krvi a napadla mu činnosť, ktorú z mnohých dokumentárnych seriálov poznáš ako jednu z prvých indícií, že človeku treba pomôcť, lebo z neho možno vyrastie vrah. Trojica tak začala vraždiť psy a mačky.

 

Vraždy si točili na video a potom sa obetiam chodili vysmievať na pohreby. Mladí Ukrajinci zabili 21 ľudí za menej ako mesiac
Zdroj: Archív Igora Suprunjuka

Prvý pach krvi nevinnej ženy

Opis všetkých vrážd Dnepropetrovských maniakov by vydal na dlhšiu knihu. Zdá sa až neuveriteľné, že dvaja 19-roční chlapci za menej ako mesiac od júna do júla 2007 zavraždili 21 nevinných ľudí na Ukrajine. Všetky pochybnosti však odplávajú, keď sa človek bližšie pozrieť na štýl, akým vraždy vykonávali.

 

Takmer v žiadnom prípade nešlo o precízne naplánované úkladné vraždy, ale ledabolo zmrzačené telá. Ako uvádza Zavtra, samotní vrahovia na súde priznali, že v mnohých prípadoch si svoje obete vybrali nielen preto, že už vopred vyzerali slabo a nemali by dostatočnú silu vzdorovať, ale chceli si aj finančne prilepšiť.

 

 

Nečudo, že prstene, zlaté zuby či mobilné telefóny zo zakrvavených tiel ponechaných napospas osudu končili v záložniach po celej Dnepropetrovskej oblasti. V tom čase si mobil stále nemohol dovoliť každý, a tak vraj bola vrahom každá hrivna dobrá. Človeka však až mrazí, keď si uvedomí, že brutálna séria vrážd započala v slnečný večer 25. júna 2007 jedným švihom kladiva.

 

Sajenko a Suprunjuk kráčali po chodníku, keď míňali 33-ročnú Jekaterinu Ilčenko. Mladá žena sa vracala domov od kamarátky, keď sa zrazu Suprunjuk zastavil, prudko otočil a kladivom sa zahnal po jej hlave, opisuje Zavtra detaily prvej vraždy. Znecitlivení svojimi bohatými skúsenosťami s týraním a vraždením psov či mačiek, akoby sa v nich prvou vraždou nič nepohlo ani nezlomilo. O necelú hodinu vraždili znovu.

 

Kladivom rozmliaždená tvár, ktorú nemožno identifikovať

Už z prvých vrážd bolo jasné, koho Sajenko a Suprunjuk považujú za ideálne obete. Najskôr zavraždili nič netušiacu ženu, keď prešla okolo, a potom zmrzačili Romana Tatareviča ležiaceho na lavičke v rovnakom parku. Tatarevič zrejme zostal bez domova, a tak prespával vonku, lenže keď si na lavičku ľahol 25. júna, nemohol vedieť, že tak urobil naposledy.

 

Článok pre predplatiteľov REFRESHER+
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOM
alebo Odomkni 1 článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 93205 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Kedy obeti vyškrabali oči a tehotnej žene vyrezali plod z brucha
 • Ktorého osudového svedka nestihli zavraždiť, na čo doplatili
 • Ako sa pri vraždení natočili na video, v ktorom bodajú skrutkovač do mozgu
 • Ako sa svojim obetiam chodievali vysmievať na pohreby, kde spolu pózovali
 • Ako ich polícia zatkla kvôli vlastnej chamtivosti v záložni
 • Ako celé vražedné video uniklo na internet a dodnes sa po ňom šíri

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
1 Jake Paul sa chvastá nehoráznym zárobkom zo svojho boxerského duelu. Zápas vygeneroval 75 miliónov dolárov
2 Žijú na Slovensku, ale vystačia si s maďarčinou. Ako je to možné? Spýtali sme sa ľudí z maďarskej národnostnej menšiny
3 Spútali ho a spadol na hlavu, chýbajú 2 minúty záznamu, všetky zranenia si zavinil sám. Čo zistila komisia o Lučanského väzbe?
4 Týmito 5 spôsobmi dnes mladí ľudia zarábajú peniaze na internete. Kryptomeny násobia aj ničia vklady, Onlyfans nemôže chýbať
5 Test 8 vrecúškových rajčinových polievok: môžu nimi študenti nahradiť domácu stravu alebo je to len glutamanové zlo?
1 Šéf UFC Dana White dlhuje Snoopovi Doggovi za výhru Jaka Paula 2 milióny dolárov. „Kde sú moje prachy?“ vykrikoval raper
2 Na PornHube prerážajú porno youtuberi. Mladý pár nám prezradil, koľko si amatérskymi videami dokáže zarobiť
3 Eduard Heger medzi prvými využil otvorenie kaderníctiev. Takto dopadla zmena jeho imidžu po lockdowne
4 Podmienky nosenia rúšok a respirátorov sa zmierňujú: kde ich nemusíš mať vôbec a kde stačí obyčajné rúško?
5 Viliam, ktorý zmizol na mieste spájanom s brutálnou vraždou v Martine, bol nezvestný viac než dva mesiace. Našli ho mŕtveho
1 Viliam, ktorý zmizol na mieste spájanom s brutálnou vraždou v Martine, bol nezvestný viac než dva mesiace. Našli ho mŕtveho
2 Too Hot to Handle po slovensky? Markíza odvysiela reality šou so Slovákmi plnú sexu, lásky a nahoty
3 Slovák sa na Facebooku chválil, ako vybabral s policajnou hliadkou. Tá to označila za hoax, on však tvrdí, že ide o šikanu
4 Národný bezpečnostný úrad varuje: Zachytili sme významné ransomvérové útoky na slovenské ciele
5 Polícia pátra po Štefanovi Harabinovi
1 Stand-up komička Simona: Rytmus nezaútočil len na mňa, ale na všetky ženy, ktoré so sebou nie sú spokojné (Rozhovor)
2 Rytmus naložil komičke Simone po tom, čo kritizovala Cibulkovú za jej výlet do exotiky. Vysmieva sa jej aj za postavu
3 Jasminu Alagič znechutil vlastný manžel Rytmus aj komička Simona: Drahý Paťko, svojou reakciou si za ňou skočil na dno
4 Erik Žibek z Pána profesora: So seriálovou priateľkou by som v reálnom živote nikdy neskončil (Rozhovor)
5 Viliam, ktorý zmizol na mieste spájanom s brutálnou vraždou v Martine, bol nezvestný viac než dva mesiace. Našli ho mŕtveho
Viac z témy zaujímavosti
Na PornHube prerážajú porno youtuberi. Mladý pár nám prezradil, koľko si amatérskymi videami dokáže zarobiťNa PornHube prerážajú porno youtuberi. Mladý pár nám prezradil, koľko si amatérskymi videami dokáže zarobiť
Modelky z balkóna v Dubaji prezradili, prečo sa nechali nahovoriť na nahé fotenieModelky z balkóna v Dubaji prezradili, prečo sa nechali nahovoriť na nahé fotenie
Týmito 5 spôsobmi dnes mladí ľudia zarábajú peniaze na internete. Kryptomeny násobia aj ničia vklady, Onlyfans nemôže chýbaťTýmito 5 spôsobmi dnes mladí ľudia zarábajú peniaze na internete. Kryptomeny násobia aj ničia vklady, Onlyfans nemôže chýbať
Viac článkov
Sponzorované články
Mladí sa pre známky boja chodiť domov a myslia na samovražduMladí sa pre známky boja chodiť domov a myslia na samovraždu
Sú unavení a ich vzťahy trpia. Opýtali sme sa primára a sestričky, ako hodnotia svoj posledný rok v práciSú unavení a ich vzťahy trpia. Opýtali sme sa primára a sestričky, ako hodnotia svoj posledný rok v práci
Slovenskí architekti premenili starú rodinnú pekáreň na moderné bývanie pre mladý párSlovenskí architekti premenili starú rodinnú pekáreň na moderné bývanie pre mladý pár
Viac článkov
Ďalšie news
pred 29 minútami
Mansory si vzalo do parády AMG G 63. Výsledkom je masívny bodykit a 850 koní
pred hodinou
Sleduj prvý trailer na marveláckeho Shang-Chi. Prvý čínsky hrdina v Avengers vyzerá úchvatne.
viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Známy slovenský väzeň vraj s komplicom uškrtil podnikateľku. Takto sa podľa polície zbavili jej telaZnámy slovenský väzeň vraj s komplicom uškrtil podnikateľku. Takto sa podľa polície zbavili jej tela
V Grécku zavraždili známeho novinára, písal najmä o kriminálnych zločinoch. Vraj sa ho rozhodli umlčaťV Grécku zavraždili známeho novinára, písal najmä o kriminálnych zločinoch. Vraj sa ho rozhodli umlčať
Ázijský Charles Manson si vytvoril kult osobnosti. Ženy ho milovali napriek tomu, že bol sériový vrahÁzijský Charles Manson si vytvoril kult osobnosti. Ženy ho milovali napriek tomu, že bol sériový vrah
Trestom za odpor bossovi bola smrť, vyhlásil na súde člen sátorovcov Kristián KádarTrestom za odpor bossovi bola smrť, vyhlásil na súde člen sátorovcov Kristián Kádar
Mafián Peter Čongrády: Nemal rád odpor. To, čo povedal, bral za hotovú vec, tvrdí vydieraný podnikateľMafián Peter Čongrády: Nemal rád odpor. To, čo povedal, bral za hotovú vec, tvrdí vydieraný podnikateľ
Rozhovor s exväzňom: Sériový vrah Ondrej Rigo mi povedal, že to na neho znova prichádza. Odišiel z cely, aby mi neublížilRozhovor s exväzňom: Sériový vrah Ondrej Rigo mi povedal, že to na neho znova prichádza. Odišiel z cely, aby mi neublížil
Keď spravodlivosť nie je fér voči tým, ktorí nič zlé neurobili: justičné omyly, ktoré pripravili ľudí o slobodu či dôstojnosťKeď spravodlivosť nie je fér voči tým, ktorí nič zlé neurobili: justičné omyly, ktoré pripravili ľudí o slobodu či dôstojnosť
Platil starosta z juhu Slovenska mafiánom za vraždy? Zabijaci z gangu sátorovcov opisujú svoje brutálne praktikyPlatil starosta z juhu Slovenska mafiánom za vraždy? Zabijaci z gangu sátorovcov opisujú svoje brutálne praktiky
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.