Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
12. novembra 2020, 10:40
Čas čítania 2:18
Dominik Vetrák

Tip na hry: Tieto 3 hry ťa rozplačú aj rozosmejú. Svojimi originálnymi nápadmi a hrateľnosťou ťa úplne pohltia

TECH TIP NA HRY
Uložiť Uložené

Aj dnes ti ponúkneme 3 tipy na skvelé hry.

Aj dnes ti predstavíme 3 úžasné indie hry, ktoré sa k množstvu hráčov vôbec nedostali. Každá jedna pritom stojí za tvoj čas a peniaze.

V tejto sérii článkov sa zameriavame na menej známe, no o to kvalitnejšie tituly, ktoré nemali drahé reklamné kampane. Stoja pár eur a užiješ si s nimi niekoľko hodín úžasnej zábavy. Pri každej z nich uvedieme aj priemerné hodnotenie recenzií z Metacritic (MC).

Odporúčané
Vychádza Xbox Series X/S. Aké najlepšie hry si zahráš na nových konzolách? Vychádza Xbox Series X/S. Aké najlepšie hry si zahráš na nových konzolách? 11. novembra 2020, 9:30

1. What Remains of Edith Finch – PC, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One/Series X/S (92/100)

Indie príbehovka od štúdia Giant Sparrow ťa vtiahne do deja a už ťa nepustí. 

What Remains of Edith Finch prejdeš za 3 hodiny, počas ktorých spoznáš celú rodinu Finchovcov. Hlavnou postavou je Edith, ktorá sa vracia do rodinného domu, aby zistila viac o svojich príbuzných. Finchovci sú totiž prekliati a rad-radom zomierajú. 

S Edith budeš hľadať cestu do ich detských izieb a spální a spoznáš ich príbehy ako aj to, ako vlastne zomreli. Smrť každého člena rodiny prežiješ cez originálne a rôzne hrateľné sekvencie. Niektorá postava ti ukáže svoju smrť cez nádherne nakreslený príbeh, inokedy sa staneš zvieraťom v okolí domu, no a zistíš aj to, ako zomrelo bábätko. 


Celá hra je nesmierne emotívna, no práve sekvencia s bábätkom dokáže rozplakať aj tvrdého chlapa. Dialógy v hre sú skvelo napísané a zahrané, takže dodávajú hre autenticitu a mieru emócií. What Remains of Edith Finch oplýva aj množstvom inovatívnych spôsobov vyrozprávania príbehu. Nakoniec, na najprestížnejšom odovzdávaní cien pre hry (The Game Awards), získala hra ocenenie za najlepšie rozprávačské umenie. 

Domov
Zdieľať
Diskusia