Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 26. 9. 2020 meniny má Edita

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Tech - Hry
14
Dominik Vetrák
10. august 2020, 12:03
Čas čítania: 7:51
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Toto je PlayStation 5, najrýchlejšia konzola novej generácie. Kedy vyjde, aké hry si na nej zahráme a koľko bude asi stáť?

PlayStation 5 vychádza už na jeseň 2020. Čo všetko o nej potrebuješ vedieť?

Dominik Vetrák
10. august 2020, 12:03
Čas čítania: 7:51
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
14
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Pred pár dňami sme sa pozreli na Xbox Series X a budúcnosť exkluzivít, ktoré si zahráme len na Xboxe a PC. Venovali sme ako konzole, tak aj hrám, ktoré na nej uvidíme pri vydaní a v nasledujúcich rokoch. Dnes je načase pozrieť sa na PlayStation 5, súčasného konzolového kráľa, ktorý na jeseň pravdepodobne pokorí aj Xbox Series X. Obe spoločnosti sa snažia vstúpiť do ďalšej generácie s inými cieľmi a predávajú hráčom iné služby. 

 

PlayStation 5 ovládne videoherný trh. Koľko bude konzola stáť, kedy vyjde a v čom bude revolučná?
Zdroj: PlayStation

 

Zatiaľ čo Microsoft mení svoju stratégiu a sústredí sa na Project xCloud a Game Pass, PlayStation 5 bude pre majiteľov PlayStation 4 veľmi známym prostredím. Tvorcovia nám totiž sľubujú, že okrem viac multiplayerových titulov sa môžeme tešiť na ďalšie nezabudnuteľné príbehové exkluzivity, akých sme sa na PS4 dočkali neúrekom.

 

Tieto hry si užijeme ešte viac pretože vývojári hier budú mať k dispozícii silnejší hardware. Poďme si ho teda predstaviť. 

 

 

PlayStation 5 – herná konzola s najrýchlejším SSD na trhu

Mark Cerny, hlavný architekt PS4 a PS5 znovu vytvoril konzolu, na ktorú sa hry vytvárajú veľmi jednoducho. Všetci vývojári chvália PS5 a väčšina z nich hovorí, že aj napriek tomu, že má Xbox nepochybne silnejší hardware na papieri, z praktického hľadiska viac preferujú PS5.

 

Môže za to najmä spojenie celého hardwardu do nesmierne funkčného celku a fakt, že SSD disk v PS5 je niekoľkonásobne výkonnejší ako ten v Xbox Series X. Načítavanie by malo byť veľmi rýchle. Oveľa dôležitejší je ale fakt, že vďaka tomuto rýchlemu úložisku budú môcť tvorcovia vytvárať hry, o akých mohli doteraz len snívať.

 

 

Bolo to vidno už na júnovom PS5 Evente. Ukázali nového Ratcheta a Clanka. Hrdinovia PlayStation budú v novej hre čeliť rozpadu dimenzií a časových línií. Preto sa budú presúvať medzi rôznymi dimenziami, svetmi a časovými úrovňami bez toho, aby ich hra musela načítavať. Trailer nám ukázal, ako to vyzerá v praxi. Ratchet a Clank sa prepadli cez portál a okamžite sa ocitli v novom svete. 

 

 

 Hry sa z dizajnérskeho hľadiska postupne vyvinú revolučným smerom. To, čo je možné vďaka SSD urobiť s hrami pre PS5, by nebolo možné urobiť pre hry na PS4. Čakajú nás teda nové prístupy k prechodom medzi veľkými oblasťami a celkovými dizajnérskymi nápadmi.

 

Zmiznú navždy scény s výťahmi, kedy sa postavy zhovárali, zatiaľ čo sa hra nenápadne načítavala v pozadí? Zmiznú úplne načítavacie obrazovky, počas ktorých dávali tvorcovia rôzne rady do hry? Uvidíme, ako to bude vyzerať v skutočnosti. 

 

Ako teda vyzerá hardware PS5 v porovnaní s konkurenčným Xbox Series X?

 

PlayStation Studios
Zdroj: Reddit

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1254 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Na svadbe sme nemuseli karhať ľudí štýlom: „S tým choď za Kotlebom, daj si rúško aj cez nos,“ hovorí foodbloger Čoje (Rozhovor)Na svadbe sme nemuseli karhať ľudí štýlom: „S tým choď za Kotlebom, daj si rúško aj cez nos,“ hovorí foodbloger Čoje (Rozhovor)
Dvojica ruských „potomkov medveďa“: Otec sa prepil k smrti, jeho syn patril medzi najbohatších vystupujúcichDvojica ruských „potomkov medveďa“: Otec sa prepil k smrti, jeho syn patril medzi najbohatších vystupujúcich
Drogy, sex a utrpenie. Nan Goldin svojimi fotografiami zachytáva život ľudí, o ktorých sa v spoločnosti nemalo hovoriťDrogy, sex a utrpenie. Nan Goldin svojimi fotografiami zachytáva život ľudí, o ktorých sa v spoločnosti nemalo hovoriť
VIAC

PS5 bude načítavať údaje stonásobne rýchlejšie ako PS4. PS5 načíta 2GB dát z SSD disku za O,27 sekundy, zatiaľ čo PS4 dokáže načítať 1GB dát len za 10 sekúnd. Nesmierne silný bude aj grafický čip. S 10,28 teraFLOP, teda 10,28 biliónmi výpočtových operácií za sekundu, budú rozdiely medzi hrami exkluzívne vyrobenými pre PS4 a PS5 obrovské.

 

Rovnako ako pri procesore, aj grafický čip prebrali obe konzoly od AMD. Založený je na technológii RDNA 2, vďaka čomu bude Ray Tracing vychádzať priamo z hardwaru.

 

PlayStation 5 ovládne videoherný trh. Koľko bude konzola stáť, kedy vyjde a v čom bude revolučná?
Zdroj: PlayStation

 

Microsoft aj Sony vsadili na procesor od AMD založený na technológii Zen 2. Osemjadrový procesor bude u Xbox Series X držať takt 3,8 GHz (Gigahertza), zatiaľ čo PS5 bude maximálne dosahovať takt 3,5 GHz, pričom môže mierne klesať. Pri rýchlosti Gigahertzov v GPU (grafickom čipe) pre PS5 však môžeme počítať s tým, že sa priblíži GPU v Xbox Series X.

 

PS5 bude disponovať aj 3D audiom, ktoré vytvorili špeciálne pre túto konzolu. Technológia umožní hráčom viac sa vžiť do hry a lepšie vnímať napríklad pozíciu nepriateľov. 

 

 Vďaka spomínanému SSD disku trvalo fast travel (rýchle cestovanie po mape cez menu) pri Spider-Manovi na PS4 Pro 8,10 sekúnd, zatiaľ čo na PS5 trvalo načítavanie 0,8 sekundy

 

 

 

 

Zmenou prejde aj inštalácia hier. Hru si po novom nebudeš musieť nainštalovať celú. Môžeš sa vykašľať na multiplayer, ak chceš hrať singleplayer čím skôr (alebo naopak). Po dohraní hry zase môžeš vymazať singleplayer, ak vieš, že naďalej budeš hrať už len multiplayer a chceš si ušetriť miesto na disku. To budeš potrebovať, keďže niektoré hry sa približujú k veľkosti 100 GB a SSD v PS5 bude mať 825 GB miesta.

 

Porovnanie technických špecifikácií PS4 a PS5

PlayStation Studios
Zdroj: Wikipedia

 

 

Takých 100 gigových hier by sa ti tam teda zmestilo zrejme len 7 (nejaké miesto potrebuje aj operačný systém a aplikácie). PlayStation ponúkne možnosti, ako si toto miesto rozšíriť, najmä pre hráčov, ktorí hrajú súčasne veľa hier a potrebujú viac miesta na disku.

 

Do konzoly budú pasovať SSD disky voľne dostupné na trhu. O tom, ktoré budú s PS5 kompatibilné, bude PlayStation informovať v budúcnosti. Tvorcovia konzoly sa rozhodli využiť len 825 GB disk, aby mohlo byť PS5 lacnejšie a dostupnejšie pre hráčov. Xbox Series X bude mať až 1 TB disk, no nejde o žiadny hrozivý rozdiel.

 

 

Pár detailov:

 • Hry budú vychádzať na Blu-ray diskoch s veľkosťou 100 GB
 • Konzola bude mať 4K Blu-ray mechaniku
 • Ovládač má nové reproduktory. Je možné, že s hrami na PS5 ti bude ponúkať hlasový AI asistent
 • Užívateľské rozhranie bude kompletne prerobené. Pribudne možnosť sledovať kamarátov a ich multiplayerové hry, ku ktorým sa budeš môcť pripojiť hneď z menu PS5

 

 

Revolučný ovládač DualSense

PlayStation prerušilo tradíciu v názvoch svojich ovládačov. Po DualShocku 4 pre PS4 bude nasledovať DualSense pre PS5. Ten bude mať adaptívne tlačítka (L2, R2). Hráč bude cítiť rozdiel medzi naťahovaním tetivy na luku a strieľaním zo zbrane. Joystick reaguje na rôzne prostredia tak, aby to hráč cítil priamo v rukách. Ovládač vníma odpor vody, piesku a ľadu rozlične. 

 

 

Samozrejmosťou je USB-C výstup pre nabíjanie, audio jack pre slúchadlá a aj touch pad. Ten bude mať obdĺžnikový tvar v strede ovládača, ktorým vo väčšine hier napríklad otváraš mapu. Vzhľadom na spätnú kompatibilitu PS5 s hrami na PS4 je nutné, aby ovládač podporoval rovnaké úkony. Share tlačítko nahradil Create button, o ktorom budeme počuť viac neskôr. V podstate ale pôjde o rozšírené možnosti nahrávania videí a obrázkov z hrania.

 

Používatelia Twitteru si v mesiacoch jún a júl mohli všimnúť veľa príspevkov ohľadom The Last of Us: Part II a Ghost of Tsushima. PlayStation si uvedomuje, že vďaka sociálnym sieťam a ich fotografickým módom v hrách im hráči robia reklamu zadarmo a chcú im to ešte viac uľahčiť.  

 

Vo videu nižšie sa o DualSense nachádza všetko, čo potrebuješ vedieť

 

 

Spätná kompatibilita

Majitelia príslušenstva pre PS4 budú určite radi, že Platinum a Gold Wireless headsety budú fungovať aj pre PS5. Kompatibilné budú aj ovládače DualShock 4, avšak len pre hry, ktoré pôvodne vyšli na PS4. Ak budeš chcieť hrať Spider-Man: Miles Morales, budeš potrebovať DualSense. Tvorcovia chcú, aby si next-gen možnosti nových hier využil naplno, čo DualShock 4 nedovoľuje. 

 

Kompatibilné bude aj všetko príslušenstvo k PSVR, oficiálne ovládače, volanty či fight sticky od výrobcov mimo PlayStation a podobne. V podstate tak nejde o žiadne prekvapenie. Oveľa viac ťa ale určite zaujíma, či na PS5 budeš môcť hrať svoje hry z PS4.

 

PlayStation 5 ovládne videoherný trh. Koľko bude konzola stáť, kedy vyjde a v čom bude revolučná?
Zdroj: PlayStation

 

PlayStation sľúbilo, že sa pokúsi zaistiť spätnú kompatibilitu pri všetkých obľúbených hrách, ktoré registrovali na PS4. Postupom času budú pribúdať overené hry s funkčnou spätnou kompatibilitou, no nikto nám zatiaľ neupresnil, ako to bude prebiehať a ktoré hry z PS4 budú hrateľné aj na PS5.

 

Jediné, čo vieme, je fakt, že hry vychádzajúce na PS4 od júla 2020 budú hrateľné aj na PS5. Ako to bude v prípade takého The Last of Us: Part II, Far Cry 5 či God of War zistíme neskôr.

 

Vzhľadom na nedokonalú spätnú kompatibilitu s PS4 nikto neočakáva, že by sme sa mohli dočkať spätnej kompatibility s hrami pre staršie generácie. Mnohí ešte dúfajú, že si budú môcť na PS5 zahrať legendárne hry z PS1, PS2 a PS3, no ak sa tak stane, je vysoko pravdepodobné, že to bude cez PS Now. 

 

PS Now

Ide o službu podobnú Game Pass-u od Microsoftu. Zaplatíš si mesačný (10 dolárov/8,50 Eur), štvrťročný (25 dolárov/21 Eur) či ročný poplatok (60 dolárov/51 Eur) a budeš môcť streamovať a sťahovať rôzne hry. Niektoré si musíš stiahnuť a následne hrať, no niektoré môžeš streamovať priamo cez internet. V porovnaní s Game Pass je PS Now drahšie a mesačne v ňom nepribúda toľko zaujímavých a kvalitných titulov.

 

Na druhej strane, v knižnici od Sony nájdeš cez 600 hier, pričom do Game Passu pravidelne pribúdajú, no stále je k dispozícii „len“ niečo vyše sto. Narozdiel od Microsoftu a ich Game Passu neuvidíš exkluzivity od PlayStation na PS Now v deň vydania, ak vôbec. Ich hry sa totiž veľmi dobre predávajú, a tak by sa ich zaradením do služby ako PS Now zbytočne pripravili o zisky z predajov. Napríklad Spider-Man sa tam dostal až po roku a pol od vydania. 

 

PlayStation začalo PS Now promovať koncom minulého roka, keď upravili ceny a začali do služby pridávať atraktívnejšie hry. Očakávame, že s príchodom PS5 na trh budú službu propagovať ešte viac a dostane sa aj do ďalších krajín sveta. Momentálne je totiž dostupná v menej ako 20 z nich.

 

PlayStation 5 ovládne videoherný trh. Koľko bude konzola stáť, kedy vyjde a v čom bude revolučná?
Zdroj: PlayStation

  

PSVR

Virtuálna realita zohrala v tejto generácii veľkú rolu. Počítačové headsety sú kvalitatívne na vyššej úrovni, no PlayStation investovalo do hier a ponúka nesmierne veľa exkluzívnych titulov pre svoju virtuálnu realitu. Navyše je ich headset cenovo najprístupnejší, keď si ho vieš zaobstarať už za pár stoviek eur. 

 

PlayStation už určite pracuje na PSVR 2. Predsa len, množstvo káblov vychádzajúcich z konzoly a headsetu PSVR spoločne s 10-ročnými (!!!) ovládačmi Move už obmedzujú nielen hráčov, ale aj vývojárov pri vytváraní ambicióznych hier. 

 

 

Predstava, že s ovládačmi z éry PS3 budeme musieť zažívať virtuálnu realitu aj v roku 2020 a na PS5 je smutná. Je pochopiteľné, že PlayStation nechce vydať v krátkom časovom úseku novú konzolu a rovno aj virtuálnu realitu, ale nové ovládače mali vydať už dávno.  PSVR 2 by mohlo vyjsť koncom roka 2021 alebo v priebehu roka 2022.

 

Dovtedy budeš môcť na PS5 hrať hry pre virtuálnu realitu určené pre PSVR. To bude s PS5 úplne kompatibilné, takže si nebudeš musieť dokupovať žiadne špeciálne kamery či snímače. 

 

Aké exkluzívne hry si zahráš pri vydaní PS5?

PlayStation má viac skúsených a väčších štúdií ako Microsoft. Zároveň majú v rámci tých štúdií viacero tímov, ktoré pracujú na rozličných hrách. Do tretice majú viac partnerstiev so štúdiami mimo „rodinu“ PlayStation, ktoré pre nich vytvárajú exkluzívne hry či obsah do nich. Predstavenie PlayStation Studios v rovnakom formáte, v akom sme to spravili pri Xboxe, si preto žiada oveľa viac priestoru v samostatnom článku. 

 

Avšak, ak si už PS5 kúpiš, musíš vedieť, aké hry si na ňom ešte tento rok zahráš. Bohužiaľ, pre koronavírus to nie je také jednoduché. Vývojári nevedia presne určiť, kedy budú s ich hrami hotoví a či to stihnú zároveň s vydaním konzoly na jeseň. PlayStation zatiaľ spolu so spustením konzoly oficiálne potvrdilo len Spider-Man: Miles Morales. 

 

 

Pôjde o pokračovanie príbehu zo Spider-Mana, tentoraz však v koži Milesa Moralesa. Vývojári z Insomniac Games hráčom oznámili, že môžu čakať o niečo kratšiu hru ako v prípade jednotky z roku 2018. Ako príklad uviedli veľkosť hier Uncharted 4 a Uncharted: The Lost Legacy. V každom prípade pôjde o samostatný príbeh a prvú veľkú exkluzívnu hru pre PS5. 

 

Okrem toho bude na každej konzole PS5 nainštalovaná hra Astro’s Playroom. Pôjde o platformovku, ktorá má využiť všetky výhody ovládača DualSense a jej prejdenie ti potrvá pár hodín. Ak si hral Astro Bota na PSVR, dobre vieš, že sa oplatí dať šancu aj tomuto. Do konca roka má vyjsť aj fantasy Godfall, ktoré pripomína Destiny, akurát bez strelných zbraní. 

 

 

Následne sa môžeme tešiť aj na skvelo vyzerajúcu indie hru Kena: Bridge of Spirits, ktorá počas júnovej PS5 konferencie uchvátila azda každého hráča. Samozrejme, na PS5 vyjde do konca roka niekoľko ďalších hier. Bohužiaľ, nepoznáme pre ne dátumy a niektoré z nich sa môžu aj odložiť.

 

 

Viac sa o hrách dozvieme v nasledujúcich týždňoch, keďže Sony ešte nepredstavila všetky svoje pripravované exkluzivity. 

 

Kedy vlastne PlayStation 5 vyjde a koľko bude stáť?

Otázka, na ktorej odpoveď už netrpezlivo čakáme niekoľko mesiacov. Nič nie je isté, no prekvapilo by nás, keby PS5 stálo viac ako 499 dolárov/eur. Samozrejme, PS5 Digital Edition, a teda PS5 bez Blu-ray mechniky, bude stáť o čosi menej. Buď o 50 alebo 100 dolárov. 

 

Predaj konzoly by mali spustiť v novembri. V komentároch si môžeš tipnúť, koľkú budú podľa teba stáť obe next-gen konzoly a v ktorých týždňoch presne vyjdú. Uvidíme, kto bude najbližšie. 

 

PlayStation 5 ovládne videoherný trh. Koľko bude konzola stáť, kedy vyjde a v čom bude revolučná?
Zdroj: PlayStation

 

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: PlayStation Tagy: PS5, PlayStation Studios
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
5
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.