Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. marca 2020, 17:47
Čas čítania 1:35
Martin Mičuda

Audi tvrdí, že s vyše 500-koňovým e-tronom S bude možné driftovať

Audi tvrdí, že s vyše 500-koňovým e-tronom S bude možné driftovať
Zdroj: <a rel="nofollow noopener" target="_blank" href="https://www.audi-mediacenter.com/en/press-releases/dynamic-agile-and-electric-audi-presents-drive-concept-for-e-tron-s-models-12596" onclick="gaTrack('article', 'bottom', 'source');">audi-mediacenter.com</a>
TECH AUDI
Uložiť Uložené

Ku klasickým verziám e-tron a e-tron Sportback sa čoskoro pridá aj športovo strihnutý derivát s písmenom S.

 S-kové modely v prípade značky Audi dlhé roky zastupujú akýsi medzistupeň medzi klasickými a vrcholnými RS modelmi. V uplynulých mesiacoch sme však svedkami zmeny, keďže pod kapotou nových generácii S4, S5, S6 a S7 sa prekvapivo objavil naftový trojliter, tým to ale zďaleka nekončí. Audi nás totiž informuje aj o prvom elektrickom S-ku.

Ako iste tušíš, vzhľadom na to, že zatiaľ jediný elektromobil so štyrmi kruhmi je e-tron, nový variant sa týka práve tohto elektrického SUV. Z Ingolstadtu tak prichádza nový e-tron S, ako aj jeho štýlovejší variant e-tron S Sportback. V oboch prípadoch ide o športovo ladenú verziu, ktorá má do predaja vstúpiť v priebehu jari.

Audi tvrdí, že s vyše 500-koňovým e-tronom S bude možné driftovať
Zdroj: www.audi-mediacenter.com

Zásadnou novinkou je, že S-kový e-tron dostal ďalší, v poradí tretí elektromotor navyše – jeden je vpredu a dva vzadu. Ako uvádza samotná automobilka, okrem toho, že variant S má vynikať agilitou a úžasnou trakciou, výhodou má byť predovšetkým pohon zadných kolies, ktorý je preferovaný – v bežnom režime sa predný pohon pripája len v prípade potreby. Ba čo viac, v prípade športového režimu Dynamic a upraveného ESP bude údajne možné uskutočniť aj kontrolovateľný drift. To sa v prípade modelov Audi veru nevidí.

Domov
Zdieľať
Diskusia