Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
10. decembra 2019, 19:36
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Marian Kočner prišiel pravdepodobne o všetky peniaze, Američania zmrazili účty jemu aj jeho firmám

NEWS MARIAN KOČNER
Uložiť Uložené

Podnikateľ obvinený z daňových podvodov a objednávky vraždy je prvým Slovákom a druhým Európanom, ktorému Američania zmrazili účty.

Americké ministerstvo financií rozhodlo o zaradení Mariana Kočnera na globálny sankčný Magnitského zoznam. Z tohto opatrenia vyplýva, že podnikateľ obvinený z početných daňových podvodov a objednávky vraždy novinára, nebude môcť používať americké finančné systémy alebo finančné zdroje v USA. To sa týka napríklad aj platobných kariet VISA alebo Master Card

Toto rozhodnutie by malo spôsobiť zablokovanie akéhokoľvek majetku alebo podielu na majetku Mariana Kočnera a jemu blízkych podnikateľských subjektov. Keďže sa k sankciám hlási aj Európska únia, výsledkom by malo byť, že účty obvineného Kočnera sú zmrazené aj vo všetkých európskych bankách vrátane slovenských, predpokladá Denník N. 

Domov
Zdieľať
Diskusia