Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
15. októbra 2018, 18:02
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Nostalgický český dokument ti priblíži časy, kedy celý film daboval jediný človek a VHS-ky prešli cez viac rúk ako drogy

FILMY A SERIÁLY KRÁLOVÉ VIDEA RETRO
Uložiť Uložené

Poď sa spoločne s nami vrátiť do 80. a 90. rokov.

„Nový dokumentárny film z dielne Horrorwatch (aktuálne už aj Blackout Production) vás ako pomyselný DeLorean vezme späť do časov, kedy v našich domácnostiach kraľovalo video,“  píšu tvorcovia dokumentu na svojej facebookovej stránke.

O nostalgiou zaváňajúcom dokumente Králové videa sme ťa informovali ešte v marci (březen) tohto roku. Prípravné práce od danej doby značne pokročili a tvorcovia nás ešte v priebehu víkendu informovali o tom, že hneď v pondelok môžeme očakávať druhú upútavku.

Tá sa rovnako, ako predošlý trailer, nesie v duchu spomienok na 80. a 90. roky, kedy filmoví nadšenci frčali na starých videokazetách, ktoré dopĺňal starším ročníkom dobre známy jednohlasný dabing. Na nižšie priložených záberoch opätovne uvidíš aj kontroverzného režiséra Zdeňka Trošku.

Ak patríš medzi divákov pamätajúcich si na toto obdobie, určite sa pri sledovaní Králov videa dobre pobavíš a zaspomínaš na časy, kedy sa ti o profesionálnom dabingu či DVD mohlo iba zdať.

Dokument bude ale určite informačne zaujímavý aj pre mladého filmového diváka, ktorý rád nahliadne do nedávnej minulosti a spozná legendy rýchlodabingu, ako Ondřeja Neffa, Františka Fuku či Ondřeja Hejmu.

Králove videá režíruje Lukáš Bulava, za dramaturgiou stojí Petr Svoboda a o hudobnú stránku sa stará Jake Stark. Dokument strihá náš kolega Peter Pavlík a kamerové zábery natáča Lukáš Bulava, Albert Loprais a Adam Šebesta. Konkrétny dátum premiéry nebol doposiaľ stanovený, ale predpokladá sa, že sa dokumentu dočkáme v priebehu budúceho roku.

Odporúčané
Tetris, Wolfenstein či Duke Nukem: vďaka netradičnému online múzeu retro hier si môžeš zahrať tisícky klasických titulov zadarmo Tetris, Wolfenstein či Duke Nukem: vďaka netradičnému online múzeu retro hier si môžeš zahrať tisícky klasických titulov zadarmo 31. augusta 2023, 12:30

Ak ťa niekdajší jednohlasný dabing z traileru pobavil, k článku pripájame ešte video s ukážkovým dialógom, ktorý na tvojej tvári dozaista vyčarí úsmev. Niet nad to, keď všetky postavy (vrátane ženy) dabuje jeden chlap, no nie?

A na záver ešte pridávame ďalšie zábavné video z facebookovej stránky filmárov, ktoré nám ukáže, že niekdajší amatérski dabéri nemali vôbec žiaden problém dokonca ani s nahovorením spevu malej morskej víly Ariel.

Domov
Zdieľať
Diskusia