Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
26. mája 2019, 20:18
Čas čítania 0:00
Karin Filkaszova

„Za prostitútku sa nepovažujem, o peniazoch sa bavíme na začiatku,“ hovorí SugarBabe. Na podpore majetnejších mužov nevidí nič zlé

„Za prostitútku sa nepovažujem, o peniazoch sa bavíme na začiatku,“ hovorí SugarBabe. Na podpore majetnejších mužov nevidí nič zlé
Zdroj: Pixabay
REFRESHER
Uložiť Uložené

Denisa nám zodpovedala všetky otázky, ktoré nás o koncepte Sugardatingu zaujímali.

Sugardating je v našej spoločnosti stále považovaný za tabu tému, no dievčatá, ktoré pôsobia ako SugarBabes trvajú na tom, že nejde o prostitúciu.  

 „Nečakám peniaze iba za sex. Nie je to tak, že prídem k nemu na hotel, vyspíme sa spolu a tým to končí,“ hovorí 25-ročná študentka Denisa, ktorá robí SugarBabe už viac ako 4 roky, aby si mohla dovoliť štúdium v zahraničí. 

V tomto článku si prečítaš:
  • Ako sa k tomu Denisa dostala a koľko sa tomu venuje
  • Aká je finančná kompenzácia pre SugarBabe
  • Ako prebiehalo prvé stretnutie so SugarDaddym
  • Koľko vzťahov mala a aký bol jej najstarší SugarDaddy
  • Ako vníma negatívne reakcie na koncept sugardatingu
  • Aké zvláštne požiadavky ako SugarBabe dostala
  • Aký je rozdiel medzi SugarBabe a luxusnou spoločníčkou
  • Či sa považuje za feministku

 

Ako si sa dostala k sugardatingu?

Keď som prišla do Dánska, tak som už z počutia vedela, že niečo také ako koncept sugardatingu existuje. Počula som na to rôzne názory, napríklad aj to, že je to lepšie ako Tinder, lebo presne viem, do čoho idem. Tak som si povedala, že to skúsim.

Dokonca som mala aj veľa vzdelaných kamarátok, ktoré to robili a nesťažovali sa. Zaregistrovala som sa na stránku a snažila sa trochu porozhliadnuť. Na začiatku som to nebrala príliš vážne, občas som si tam s niekým písala, ale nebolo to nič extra. No raz som si tam s jedným mužom písala viac do hĺbky, dohodli sme si stretnutie a potom to už išlo.

Odporúčané
Mladej babe zaplatil za spoločnosť celkovo až 80 000 €. Sugar Daddy Marek peniaze neľutuje, užíval si s ňou život (Rozhovor) Mladej babe zaplatil za spoločnosť celkovo až 80 000 €. Sugar Daddy Marek peniaze neľutuje, užíval si s ňou život (Rozhovor) 16. januára 2019, 20:11

A ako dlho sa tomu venuješ?

Venujem sa tomu odkedy som začala chodiť na univerzitu, čiže to budú 4 roky. Teraz však už začínam uvažovať aj nad serióznejším vzťahom, keďže mám 25 rokov. Ja síce aj tieto vzťahy beriem normálne a nevidím na tom nič zlého, len keď už nebudem študentkou, tak si musím premyslieť, čo budem robiť ďalej.

Ako celý tento vzťah funguje?

Funguje to v podstate tak, ako na iných zoznamovacích stránkach, ale s tým, že máš určité očakávania. Aj ten SugarDaddy vie, do čoho ide a obaja vieme, čo je účelom takého vzťahu. Ja sa vždy snažím dopredu zistiť, čo ten druhý vlastne chce a potom mu poviem svoju predstavu a dohodneme sa.

Čo myslíš pod svojou predstavou? Finančnú kompenzáciu?

Tak hlavne mu vysvetlím, že nie som žiadna prostitútka a nepôjdem s ním za peniaze. Taktiež však nehľadám vážny vzťah a ide len o dočasné uspokojenie našich očakávaní. Takže takto na začiatku si hneď ujasníme predstavy.

Raz sa mi stalo, že sa mi ten chlap prestal ozývať. Potom som zistila, že bol ženatý a manželka sa o tom dozvedela.

Ako to myslíš s tým, že neočakávaš peniaze? Nie je celou podstatou sugardatingu to, že ťa chlap sponzoruje?

Myslím to tak, že nečakám peniaze iba za sex. Nie je to tak, že prídem k nemu  na hotel, vyspíme sa spolu a tým to končí. Nejde o žiadnu jednorázovku a od začiatku musia byť sympatie z oboch strán.

Čo všetko taký SugarDaddy financuje?

Záleží to na dohode a pri každom vzťahu je to rôzne, no ja konkrétne od neho požadujem, aby mi zaplatil mesačné výdavky, ako sú nájom a strava, čo je maximálne tých 1000 €. Okrem toho to nie je žiadna veľká čiastka, len ma občas pozývajú na večere a do reštaurácií, alebo ideme na víkendový pobyt.

Aké krajiny si vďaka tomu precestovala?

Bola som v Španielsku, aj Škandináviu som precestovala, no väčšinou to boli víkendové predĺžené pobyty. V zime som bola na Bali.

Sugarbabe robí už 4 roky, no za prostitútku sa nepovažuje. Ak má muž peniaze a chce ju podporiť, nevidí na tom nič zlé (Rozhovor)
Sugarbabe robí už 4 roky, no za prostitútku sa nepovažuje. Ak má muž peniaze a chce ju podporiť, nevidí na tom nič zlé (Rozhovor) Zdroj: Denisin Archív

Je sugardating tvoj jediný zdroj príjmu?

Áno. V lete som mala síce nejaké krátke brigády, ale to bolo len tak pomimo, aby som mala nejaké extra našetrené peniaze.

Sú aj nejaké špeciálne podmienky, ktoré musí SugarBabe spĺňať?

Mám tam uverejnenú fotografiu a sú tam kritériá, podľa ktorých si ma môžu ľudia špecificky vyhľadať. Všetko však záleží od vzájomných sympatií a preferencií SugarDaddyho.

Koľko rokov mal najstarší SugarDaddy?

Najstarší SugarDaddy mal 57 rokov, no bol veľmi sympatický a na svoj vek vyzeral veľmi dobre. Keby to tak nebolo, tak by som odišla.

Aký je priemerný vek chlapa, čo vyhľadáva spoločnosť SugarBabes?

Väčšinou sú to slobodní, zaneprázdnení tridsiatnici a potom starší muži okolo 40 až 50, ktorí sú krátko po rozvode. Nájdu sa samozrejme aj dvadsiatnici, ale ja preferujem tých starších a skúsenejších.

A ženatí?

To ja neriešim, ale samozrejme to nevyhľadávam.

Najprv musíme obaja zistiť, či si vôbec sadneme v reálnom živote. Tiež by som nešla s hocikým len za to, aby som od neho dostala peniaze.

Keďže neriešiš manželský status svojich klientov, nestalo sa ti už, že niekoho manželka sa o tebe dozvedela a dostala si sa do nepríjemnej situácie?

Raz sa mi po takých dvoch, troch stretnutiach stalo, že sa mi ten chlap prestal ozývať. Potom som zistila, že bol ženatý a manželka sa o tom dozvedela. Asi sa to potom snažil nejak vyžehliť, tak sa ma bál kontaktovať. 

Ako vnímaš negatívne reakcie na celý koncept sugardatingu?

Na jednej strane chápem, ako to môže vyznieť a akú majú o tom ľudia predstavu, ale na druhej strane zas viem, čo robím a že nie som žiadna štetka. Je mi ľúto, že si to ľudia myslia, no samozrejme je to moja súkromná vec a nehovorím každému, že čo robím. Ja sama však musím so sebou žiť a najlepšie viem, čo robím a čo nerobím.

Aké mylné predstavy majú ľudia o tomto koncepte?

Najmä to, že to nie je prostitúcia a prostitútkou na 100% nie som a ani sa za ňu nepovažujem. A za tým si stojím. 

A máš nejaký názor na ženy, ktoré sa vydajú tým smerom a venujú sa prostitúcii?

Určite ich neodsudzujem aj napriek tomu, že nepoznám žiadnu. Pravdepodobne sa dostali do neľahkej situácie. A práve preto, že neviem, čo za tým je, tak to nesúdim.

Keď hovoríš, že nevieš, čo stálo za ich rozhodnutím, tak SugarBabe si sa stala len čisto kvôli financiám?

Boli to v prvom rade tie financie, keďže som na tom bola finančne dosť zle. No nebolo to také, že teraz idem robiť SugarBabe, nech sa deje čokoľvek. Chcela som to vyskúšať a bola som zvedavá, či to teda naozaj funguje a či niekoho spoznám.

Koľko takýchto vzťahov si mala?

Okolo 10, viac nie. Hovorím, že nie som žiadna štetka, ktorá vystriedala množstvo chlapov. Ale samozrejme, nerátam to, s koľkými som šla na rande, no vtedy sa nič nestalo.

Spomínaš si ešte, ako prebiehalo stretnutie s úplne prvým klientom?

Áno, bola som dosť nervózna. Normálne sme sa však stretli vonku na káve, na verejnom mieste. Po chvíli to potom bolo v pohode. Bolo to v podstate ako nejaké rande s niekým, koho poznáš z internetu.

Sugarbabe robí už 4 roky, no za prostitútku sa nepovažuje. Ak má muž peniaze a chce ju podporiť, nevidí na tom nič zlé (Rozhovor)
Sugarbabe robí už 4 roky, no za prostitútku sa nepovažuje. Ak má muž peniaze a chce ju podporiť, nevidí na tom nič zlé (Rozhovor) Zdroj: Denisin Archív

Aj ten človek na druhej strane má fotku, aby si vedela, s kým sa vlastne stretávaš?

Myslím, že ten úplne prvý fotku mal, ale sú aj takí, ktorí fotku nemajú. Vtedy je to trochu nepríjemnejšie, pretože neviem, do čoho idem. Z princípu sa s nimi však stretávam na verejnom mieste, takže z tej stránky sa nebojím, keďže sa môžem hocikedy zdvihnúť a odísť.

Stalo sa ti už, že si odišla?

Hej, mala som aj také nepríjemné stretnutie. On nemal ani fotku, čiže som dopredu netušila, s kým sa stretávam. Išli sme na večeru a objavil sa taký starý, tučný, nesympatický chlap. Nevedel ani poriadne po anglicky, komunikácia viazla a vôbec sme sa nemali o čom baviť.

On ani nepochopil celý koncept sugardatingu a nemala som chuť mu to vysvetľovať. Po trápnom tichu som povedala, že nemám záujem a odišla som. Snažil sa ma ešte skontaktovať, ale už som ho potom ignorovala.

On ti teda neposlal dopredu žiadne peniaze, že by si mu niečo dlžila?

Nie, to určite nie. Najprv musíme obaja zistiť, či si vôbec sadneme v reálnom živote. Tiež by som nešla s hocikým len za to, aby som od neho dostala peniaze.

Sex sa teda na prvom rande neočakáva?

Nie, väčšinou nie som zástancom sexu na prvom stretnutí.

Ty vieš, koľko dotyčný zarába predtým, než sa dohodnete na tvojej odmene?

Bavíme sa o tom hneď od začiatku. Ja sa napríklad spýtam, že či mi vie poskytnúť čiastku na zaplatenie môjho nájmu a poprípade na ďalšie výdavky, ktoré mám.

Ako často sa stretávate?

Tak približne dvakrát do týždňa, niekedy iba raz, podľa toho, ako to vyjde.

Koľko takéto vzťahy medzi SugarBabe a SugarDaddym približne trvajú?

Záleží na konkrétnych ľuďoch, ako sa dohodnú. Ja radšej hľadám niečo, čo vydrží dlhšie ako mesiac a čo je založené na vzájomných sympatiách a kamarátstve.

Nestane sa ti potom, že sa citovo naviažeš na toho človeka?

Nepokladám sa za typ človeka, ktorý sa ľahko nechá ovládať emóciami a postupom času som si zvykla, ako to v takýchto vzťahoch funguje. Ako som však už spomínala, momentálne mám v týchto vzťahových otázkach trochu dilemu a rozmýšľam, či s tým mám aj ďalej pokračovať.

Aký si mala takýto najdlhší vzťah?

Teraz to bude už rok a stále to trvá.

Udržiavaš aj viac vzťahov naraz, či sa venuješ vždy exkluzívne iba jednému?

Aby som bola úprimná, tak mám momentálne dvoch, z toho s jedným som v podstate rok a ten druhý je čerstvejší.

Vedia navzájom o sebe?

Obaja vedia, že existuje aj niekto iný.

Keď sme tam prišli, zistila som, že objednal hostel, v ktorom boli 10-posteľové izby a samí študenti. On mal viac ako 40 rokov a bolo mi tam s ním dosť trápne.

A z opačnej strany, stalo sa ti niekedy, že si mala niekoho, kto sa na teba príliš citovo naviazal a nedokázala si sa ho zbaviť?

Áno, raz. On chcel normálny vzťah. Chcel, aby som sa k nemu nasťahovala, s čím som určite nesúhlasila. Čím viac sa mi snažil preukázať to, že mu na mne záleží, tak tým viac sa mi začal protiviť. Potom som s ním prestala komunikovať a on mi ešte pár mesiacov nedal pokoja. Nakoniec som sa s ním ešte raz stretla, všetko som mu vysvetlila a on to asi pochopil, lebo ma už nekontaktoval.

Ako sa chrániš pred takýmito situáciami? Ak by to bol predsa len nepochopil, mohlo to dopadnúť horšie.

Snažím sa spoliehať na svoju intuíciu a v prvom rade sa vždy stretávam na tých verejných miestach. Zatiaľ som mala šťastie a nič sa mi nestalo. Ešte predtým však komunikujeme cez správy, tak si myslím, že si dávam dosť pozor.

Keďže si spomínala, že by si možno chcela aj normálny vzťah, ako by si si to predstavovala?

Na jednej strane by som chcela mať kvázi ten normálny vzťah, keďže si myslím, že už som si prešla rôznymi vecami. Na druhej strane si však myslím, že ak sa mi podarí nájsť nejakého SugarDaddyho na tej stránke a postupom času sa to vyvinie do normálneho vzťahu s láskou, tak by som nebola proti. Mne vždy vyhovovali starší chlapi, čiže na tom nevidím nič zlého.

Nestalo sa ti ešte, že v minulosti takýto vzťah so SugarDaddym prekvitol do normálneho vzťahu?

Raz to už bolo ako normálny vzťah s citmi z oboch strán, no nevyšlo nám to. Ešte som nebola pripravená na to, aby som sa k niekomu takýmto spôsobom naviazala, čiže to skončilo.

Akým spôsobom takýto vzťah končí?

Tak buď si prestaneme písať, alebo sa vzájomne dohodneme, že je koniec. To je vtedy, keď mám pocit, že mi ten vzťah nič nedáva, lebo to naozaj nie je len o peniazoch. Poprípade sa rozídeme, ak je tam nejaká hádka, no ja sa vždy snažím rozísť v dobrom. Niekedy sa rozhodnem, že to ukončím ešte predtým, než z toho vznikne niečo vážnejšie.

Vidíš nejaký rozdiel medzi SugarBabe a luxusnou spoločníčkou?

Ani jedno z pomenovaní príliš neobľubujem, ale keď už, tak SugarBabe je lepšie, keďže som registrovaná na tej stránke. Pomenovanie luxusná spoločníčka mi príde prehnané.

Tie typické luxusné spoločníčky fungujú aj ako sprievod pre chlapov na firemných večierkoch, čiže musia mať schopnosť sa adekvátne prezentovať na verejnosti. Takéto niečo sa od teba nevyžaduje?

Aj tak to môže byť. Nejde len o to, že sa stretneme dvaja niekde v súkromí, ale niekedy ma vezme aj na nejaký pracovný večierok či pracovnú cestu. Vtedy ho sprevádzam, ale podľa mňa to nie je to isté ako luxusná spoločníčka.

Aké pozície títo chlapi väčšinou zastávajú?

Je to rôzne, ale sú tam aj ľudia s klasickými povolaniami, pracujú v IT alebo podnikajú.

Kontaktoval ťa už aj niekto zo známych či verejne činných osôb?

Neviem, či by sa dali klasifikovať ako známe osobnosti, ale sú tam aj ľudia z pomerne väčších a úspešných firiem, ktorí sa svojimi úspechmi občas prezentujú v médiách. No nepovedala by som, že som takto stretla nejakú celebritu.

Keďže majú ľudia rôzne fetiše, nestalo sa ti, že ťa niekto prekvapil s nejakou zvláštnou požiadavkou, ktorú si nechcela robiť?

Vždy sa snažím takéto veci zistiť dopredu ešte pred naším prvým stretnutím, aby som sa takýmto nepríjemným prekvapeniam vyhla. Zatiaľ sa mi to úspešne darí. 

Sugarbabe robí už 4 roky, no za prostitútku sa nepovažuje. Ak má muž peniaze a chce ju podporiť, nevidí na tom nič zlé (Rozhovor)
Sugarbabe robí už 4 roky, no za prostitútku sa nepovažuje. Ak má muž peniaze a chce ju podporiť, nevidí na tom nič zlé (Rozhovor) Zdroj: Denisin Archív

A pozitívne prekvapenie? 

Raz jeden ani nechcel sex, len sa potreboval vyrozprávať, keďže bol po rozvode. Nemal to vtedy úplne najľahšie. Prekvapilo ma, že existuje chlap, čo nechce sex a ešte je ochotný mi platiť za to, aby som si ho vypočula. To ma teda veľmi milo prekvapilo. 

Určite si musela zažiť aj veľa neobvyklých príhod a vtipných zážitkov. Spomínaš si na nejaký? 

Raz ma zobral jeden chlap na predĺžený víkend do Španielska a hovoril, že sa o všetko postará, vybaví nejaký luxusný hotel a zariadi to potrebné. Keď sme tam prišli, zistila som, že objednal hostel, v ktorom boli 10-posteľové izby a samí študenti. On mal viac ako 40 rokov a bolo mi tam s ním dosť trápne, keďže všetci boli mladší, organizovali tam párty. Vtedy som nevedela, či sa mám smiať, alebo plakať. 

Ostali ste teda v tom hosteli až do konca pobytu?

Prvú noc sme tam prišli dosť neskoro, tak som to už nechala tak. Potom sme tam boli ďalšie dve či tri noci a a pochopil, čo sa mi na tom nepáči. Po tom zážitku som s ním ukončila všetky kontakty.

Nestalo sa ti, že ťa na stránke niekto spoznal? 

Nestalo sa mi to, ale môže sa to teoreticky stať, závisí to od toho, kto by to vlastne bol. A aj pre toho druhého človeka by to nemuselo byť príjemné, ak ho spoznám. Takže v podstate je to taká dvojsečná zbraň a príliš to neriešim.

Vedia o sugardatingu tvoji rodičia?

Nevedia podrobnosti, ale vedia, že mám príjem, to im stačí vedieť. Je to komplikované.

Stane sa niekedy, že aj ty píšeš SugarDaddymu prvá, či vždy to iniciuje tá druhá strana?

Väčšinou to iniciuje druhá strana, ale keď vidím nové profily a niekto sa mi pozdáva, tak občas napíšem aj ja. 80% času však dostanem správu ja.

Máte aj nejakú online komunitu, kde si v kontakte s inými SugarBabes?

Máme súkromnú skupinu na Facebooku a tam niekedy niekto napíše konkrétne profily, ktorých sa máme vyvarovať a všeobecnejšie rady, ale osobne sa nepoznáme.

Ak by sme sa rozprávali o feminizme ako o sebestačnosti a nezávislosti žien od mužov, myslíš, že stále môžeš byť SugarBabe a zároveň feministkou? 

Áno. Považujem sa za feministku, pretože feminizmus beriem ako to, že ženy a muži by mali byť rovnoprávni a mali by mať rovnaké platy, keď sú na rovnakej pozícii. Momentálne však v pozícii finančnej istoty nie som a nevidím nič zlé na tom, keď ťa zabezpečený chlap finančne podporí, lebo vieš, že ako mladá baba nemáš také zdroje ako ten chlap, tak prečo by ti nepomohol. Ak mám tú možnosť prijať pomoc, prečo by som to nespravila.

Čomu by si sa chcela venovať potom, keď skončíš so sugardatingom?

Určite by som sa chcela venovať tomu, čo študujem a v budúcnosti by som chcela aj podnikať, ak budem mať nejaký fajn nápad.

Domov
Zdieľať
Diskusia