Piatok 25. 5. 2018 meniny má Urban, Vivien

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Zisťovali sme, čo mladých Slovákov motivuje pracovať v Leviciach. Super benefity, ale aj možnosť kariérneho rastu

Ďalší dôkaz o tom, že skvelú pracovnú ponuku vieš získať aj mimo Bratislavy.

19. jún 2017, 11:01
19. jún 2017, 11:01

Ďalší dôkaz o tom, že skvelú pracovnú ponuku vieš získať aj mimo Bratislavy.

Keď sa povie de Miclén, veľa z vás pravdepodobne nebude vedieť, o čom je reč. Avšak značky zubných pást ako napríklad Sensodyne, Parodontax či Aquafresh sú ti určite dobre známe. Práve tieto produkty patria spolu s mnohými ďalšími do portfólia závodu de Miclén v Leviciach, ktorý spadá pod jednu z najväčších zdravotníckych spoločností na svete – GSK, teda GlaxoSmithKline.

 

Prečo ale otvárame túto tému? Veľkým trendom medzi mladými Slovákmi je cestovať za prácou do Bratislavy, kde je, z pochopiteľných dôvodov, najväčšia ponuka voľných pracovných pozícií. My sme sa v dnešnom rozhovore naopak porozprávali so študentami vysokých škôl, ktorí pracujú v Leviciach - meste, ktoré má necelých 35 tisíc obyvateľov.

 

Zamestnanci závodu Monika NagyováMartin Miškolci nám prezradili, čo ich motivovalo zamestnať sa v závode de Miclén, čo je ich náplňou práce ale aj to, či majú mladí chemici a študenti vysokých škôl na Slovensku dobrú možnosť uplatniť sa vo svojom odbore a kariérne rásť.

 

Zisťovali sme, čo mladých Slovákov motivuje pracovať v Leviciach. Super benefity, ale aj možnosť kariérneho rastu

 

Ahojte, vedeli by ste sa nám v krátkosti predstaviť? Odkiaľ pochádzate, na akej vysokej škole ste študovali a čo vás motivovalo si vybrať práve tento odbor?

 

Monika: Pochádzam z východného Slovenska a po ukončení gymnázia v Sabinove som nastúpila na Vysokú školu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Katedra organickej chémie. Tam som študovala 5 rokov. Chémiu som si vybrala jednoducho preto, že ma na gymnáziu veľmi bavila.

 

Martin: Volám sa Martin Miškolci. Pochádzam z Levíc. Vyštudoval som bakalárske štúdium Politics, Economy and Philisophy na Open University v Anglicku. Pre tento odbor som sa rozhodol z dôvodu záujmu o dianie vo svete, politike a ekonómii.

 

Zavážilo vo vašom rozhodnutí aj možné uplatnenie v praxi po ukončení štúdia? 

 

Monika: Každý vysokoškolák sa chce zamestnať v odbore, ktorý vyštudoval, avšak nie je to vždy možné, preto som hľadala kompromis, ktorým bol kozmetický priemysel.

 

Martin: Nakoľko sa v práci  zaoberám aj analýzami, často využívam aj ekonomické znalosti získané počas štúdia a keďže v Leviciach máme medzinárodné pracovné prostredie, na dennej báze využívam aj angličtinu.      

 

Momentálne obaja pracujete v de Micléne, ktorý je súčasťou jednej z najväčších zdravotníckych spoločností na svete – GSK (GlaxoSmithKline). Ako ste sa dostali k tejto pracovnej pozícii a prečo ste sa o ňu uchádzali? 

 

Monika: Vytvorila som si profil na Profesii, zakrátko ma kontaktovala agentúra, absolvovala som pohovor v Košiciach a asi o 2 týždne som bola pozvaná na pohovor v Leviciach, ktorý som absolvovala a prijala som ponuku pracovať v de Micléne, ktorý patrí pod skupinu GSK.

 

Martin: Pracovná ponuka bola zverejnená v angličtine, čo ma zaujalo a taktiež náplň práce sa zhodovala s mojimi pracovnými skúsenosťami, ktoré som dovtedy získal v iných nadnárodných spoločnostiach. 

 

Zisťovali sme, čo mladých Slovákov motivuje pracovať v Leviciach. Super benefity, ale aj možnosť kariérneho rastu

 

Veľa mladých ľudí sa dnes sťažuje na demotivujúce pracovné prostredie. Dokáže táto svetová firma na Slovensku mladým ľudom, ako ste vy, vytvoriť vyhovujúce podmienky, ktoré spĺňajú vaše predstavy?

 

Monika: Myslím si, že spoločnosť GSK má čo ponúknuť a je atraktívnym zamestnávateľom, či už z pohľadu benefitov alebo možnosti kariérneho rastu.

 

Martin: Keďže ide o nadnárodnú firmu, ktorá pôsobí po celom svete, dôraz kladie aj na zachovanie konkurencieschopnosti na pracovnom trhu a tým pádom investuje aj do moderných technológií, rozvoja svojich zamestnancov a ponúka aj rôzne zamestnanecké výhody a benefity.   

 

Čo konkrétne máte na starosti? Dokážete nám v krátkosti opísať vaše pracovné pozície?

 

Monika: Náš tím vlastní a vedie technické aspekty produktov, zabezpečuje, aby boli produkty dodané v najvyššej kvalite a aby boli robustné a konzistnentné v rámci všetkých závodov. Spolupracujeme nielen s výrobnými závodmi po celom svete, ale aj s R&D tímom.

 

Martin: Keďže som TPM špecialista, mojou náplňou práce je dohliadať na efektivitu výroby, preventívnu údržbu strojov a zariadení a zodpovedám za následné vypracovanie analýz.  

 

Čo vás na tejto práci najviac baví?

 

Monika: Veľmi sa mi na tejto práci páči, že spolupracujem s mnohými závodmi, učím sa o nových výrobných technológiach a o tom, ako fungujú iné závody.  

 

Martin: Spracované analytické dáta slúžia na zadefinovanie koreňových príčin vzniku problému, resp. chyby. Na tejto práci ma najviac baví práve tá možnosť odhaliť skutočnú príčinu problému, aj keď na prvý pohľad nie je úplne zrejmá.

 

Znie to zaujímavo. Dokážete rovnako povedať, čo je na tejto práci pre vás najťažšie?

 

Monika: Pracovať „remotely“ je asi najťažšie. Keďže spolupracujem s kolegami z rôznych krajín, veľa záležitostí riešime prostredníctvom e-mailov alebo telekonferenciami. Niekedy je náročné nájsť taký čas, ktorý by vyhovoval všetkým, nakoľko sa nachádzame v rôznych časových pásmach.

 

Martin: Pri implementácii riešení zosúladiť jednotlivé zložky tak, aby sme sa vedeli dopracovať k náprave vzniknutého problému rýchlo a efektívne.  Niekedy je však naozaj ťažké dosiahnuť požadovaný cieľ v čase, ktorý som si pre riešenie cieľa stanovil. 

 

Zisťovali sme, čo mladých Slovákov motivuje pracovať v Leviciach. Super benefity, ale aj možnosť kariérneho rastu

 

Čítali sme, že v tomto závode sa vyrábajú aj niektoré známe značky, ktoré Slováci veľmi dobre poznajú. Je to pravda? Ktoré to sú?

 

Monika: Tak sú to hlavne zubné pasty ako Sensodyne, Parodontax a Aquafresh.

 

Drvivá väčšina Slovákov za prácou cestuje do Bratislavy. Závod de Miclén sa avšak nachádza v Leviciach. Nebola toto pre vás bariéra?

 

Monika: Primárne som sa určite chcela zamestnať bližšie k domovu, ale nemyslím si, že presťahovanie do Levíc som vnímala ako bariéru.

 

Martin: Aj keď pochádzam z Levíc, do nástupu do GSK Levice som svoj pracovný život strávil v Anglicku a Írsku. Do Levíc som sa však vrátil nielen kvôli rodine, ale aj kvôli írskemu, upršanému počasiu, čo mi z dlhodobého hľadiska už nevyhovovalo. 

 

Máte v práci veľa mladých kolegov vo vašom veku, ktorí rovnako za prácou do Levíc pricestovali z iných končín Slovenska?

 

Monika: V mojom tíme sme taký “zdravý mix“ čo sa veku týka. Pochádzame z rôznych častí sveta (UK, Brazília, Slovensko, Taliansko). Technický tím v Leviciach je pomerne mladý a väčšina pochádza z iných krajov, do Levíc sa presťahovali kvôli práci.

 

Martin: Spolu so mnou do práce nastúpil aj kolega, krátko po skončení školy a zároveň v tíme máme aj ďalších mladých kolegov. 

 

Zisťovali sme, čo mladých Slovákov motivuje pracovať v Leviciach. Super benefity, ale aj možnosť kariérneho rastu

 

A čo samotné mesto? Má mladým ľudom ako vy čo ponúknuť?

 

Monika: Tak ako v každom meste, aj v Leviciach sú podujatia, koncerty, kde sa vie človek zabaviť. Poprípade blízko je Nitra.

 

Martin: V poslednom období mesto realizuje viacero akcií a podujatí, ako napr. jarmoky, zraz motorkárov a keďže je to známa vinohradnícka oblasť, mnohé podujatia sa organizujú aj v duchu vinobrania.  

 

Rozmýšľate, kam by ste sa v rámci svojej kariéry chceli posunúť v budúcnosti?

 

Monika: Myslím si, že by som určite chcela zotrvať v spoločnosti GSK, nakoľko ponúka veľa možností pre kariérny rast. Momentálne som súčasťou globálneho technického tímu a som veľmi spokojná, ak by som sa raz rozhodla pre zmenu, tak by to asi s najväčšou pravdepodobnosťou bola technická pozícia v jednom z našich závodov.

 

Martin: Nakoľko na tejto pozícii nie som dlho, mojou prioritou je zdokonalenie znalostí v oblasti TPM. Z dlhodobého hľadiska však GSK ponúka roznôrodé možnosti kariérneho rozvoja, čo  môže byť pre každého zamestnanca zaujímavé. 

 

Je možné, že niektorých našich čitateľov práca v tomto závode zaujme. Čo musí uchádzač o prácu v de Micléne  podľa vás spĺňať, aby sa mohol stať vaším kolegom?

 

Monika: Ja som začala pracovať hneď po ukončení štúdia, t.j. bez praxe, čo je prípad každého absolventa. Myslím si, že základom  je ochota učiť sa, spolupracovať a znalosť angličtiny.

 

Martin: Okrem angličtiny na komunikatívnej úrovni, čiže netreba byť expertom na angličtinu, je dôležitý záujem o danú oblasť a ochota rozvíjať sa. V tomto pomôže aj samotné GSK formou vzdelávacích aktivít a jazykových kurzov. 

 

Monike a Martinovi ďakujeme za rozhovor. Ak ťa informácie o závode de Miclén zaujali, voľné pracovné pozície nájdeš na tejto stránke. Predtým, ako tak urobíš, si môžeš skúsiť vyplniť náš strojársky kvíz. Ihneď tak môžeš zistiť, či máš na inžinierskej pozícii šancu uspieť.

Strojársky kvíz
Otázka 1 / 10
0% hotovo
Ktorý kov obsahuje najväčšie množstvo uhlíka?
oceľ
liatina
železo
hliník
Ktorý z týchto závitov neexistuje?
metrický
einsteinov
whitworthov
trapézový
Akademik Jozef Čabelka, otec vedy o zvariteľnosti, bol nominovaný na:
Štátnu cenu Klementa Gottwalda
Národný rád Čestnej légie Francúzska 
Nobelovu cenu za fyziku
Cenu Vedec roka 1948
Ktoré z tvrdení o Jánovi Čiernihausovi (Feketeházym) je nesprávne?
Spolupodieľal sa na konštrukcii a výstavbe Eiffelovej veže
Je autorom jedinečného, v tom čase prvého otáčacieho mostu v Európe, postaveného v chorvátskej Rijeke
Vo Viedni postavil most Stadlau cez Dunaj
S Aloisom Negrellim sa podieľal na vypracovaní plánu Suezského prieplavu
Čo je to alpaka? 
zliatina medi (niklu a cínu)
španielska nadávka 
tibetská lama
zliatina hliníku a medi 
Brinellova skúška je skúškou 
tvrdosti ocele
krehkosti ocele
húževnatosti ocele
oteruvzdornosti ocele
Legovanie ocele je
odďaľovanie bodu tavenia
zvyšovanie obsahu prímesových prvkov
znižovanie mernej hmotnosti
patentová ochrana výrobcu
Výkon 1kon /Hp/ je vzhľadom k 1 kilowatu /kW/
vyšší
nižší
rovnaký
záleží od nadmorskej výšky 
Ktoré z uvedených mechanických namáhaní nepatrí medzi základné:
ťah-tlak
oter
ohyb-krut 
šmyk
Ktorá turbína neexistuje? 
kaplanova
peltonova
francisciho
bankiho
Najprv musíš odpovedať na otázku
Kvíz dokončený!
Výsledok
%
úspešnosť
správnych
odpovedí
nesprávnych
odpovedí
Zdielať výsledok na Facebook
Opakovať kvíz
Ako si odpovedal na jednotlivé otázky?
1. Ktorý kov obsahuje najväčšie množstvo uhlíka?
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ liatina
Správne!Nesprávne!
2. Ktorý z týchto závitov neexistuje?
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ einsteinov
Správne!Nesprávne!
3. Akademik Jozef Čabelka, otec vedy o zvariteľnosti, bol nominovaný na:
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ Nobelovu cenu za fyziku
Správne!Nesprávne!
4. Ktoré z tvrdení o Jánovi Čiernihausovi (Feketeházym) je nesprávne?
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ S Aloisom Negrellim sa podieľal na vypracovaní plánu Suezského prieplavu
Správne!Nesprávne!
5. Čo je to alpaka? 
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ zliatina medi (niklu a cínu)
Správne!Nesprávne!
6. Brinellova skúška je skúškou 
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ tvrdosti ocele
Správne!Nesprávne!
7. Legovanie ocele je
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ zvyšovanie obsahu prímesových prvkov
Správne!Nesprávne!
8. Výkon 1kon /Hp/ je vzhľadom k 1 kilowatu /kW/
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ nižší
Správne!Nesprávne!
9. Ktoré z uvedených mechanických namáhaní nepatrí medzi základné:
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ oter
Správne!Nesprávne!
10. Ktorá turbína neexistuje? 
TVOJA ODPOVEĎ
SPRÁVNA ODPOVEĎ francisciho
Správne!Nesprávne!
Zdielať výsledok na Facebook
Opakovať kvíz
Zdroj: Obsah vznikol v spolupráci so spoločnostou GSK Tagy: gsk, demiclen
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
Najčítanejšie
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
  • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
  • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.

SÚHLASÍM