Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. mája 2017, 22:45
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Slovenská reprezentácia heroicky zvrátila nepriaznivý výsledok zápasu. Na výhru proti Dánsku to však nestačilo

ŠPORT HOKEJ
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Dnes bol na programe náš tretí zápas šampionátu, v ktorom sa hráči Slovenska postavili húževnatým Dánom.

Hokejové majstrovstvá sveta v Kolíne a Paríži sú v plnom prúde, fanúšikovia si konečne po roku opäť užívajú atmosféru počas zápasov a nechýba ani množstvo prekvapení. Už tradične na šampionáte nechýba ani reprezentácia Slovenska, ktorú síce v aktuálnom roku nepodporil žiadny hráč zo zámorskej NHL, no predsa má tak ako každý rok ambície dostať sa medzi tých najlepších. Zatiaľ však nášmu výberu tento plán nevychádza podľa predstáv, keďže má za sebou už dva zápasy s papierovo slabšími súpermi a dokázal v nich ukoristiť len dva body.

Dnes bol však na programe náš tretí zápas šampionátu, v ktorom sa výber Slovenska postavil proti húževnatým a ambicióznym Dánom. Ich prvé dva zápasy dopadli ešte horšie ako tie naše a po sedemgólovej nádielke od USA určite mali veľkú chuť si napraviť renomé. A získať prvé body na majstrovstvách sveta 2017. Zároveň v náš prospech hovorí aj séria šiestich víťazných zápasov, no netreba zabúdať na to, že zápas rozhodujú hráči na ľade a nie štatistiky.

Úvodné zostavy

Slovensko:  Hudáček - Čajkovský, Sersen, Čerešňák, Jánošík, Gernát, Mikuš, Šedivý, Trška - Dravecký, Zigo, Skokan - Haščák, Bližňák, Miklík - L. Hudáček, Cingeľ, Kudrna - Skalický, Šťastný, Hrnka

Odporúčané
KVÍZ: Zožrať puk, trip či budíček. Vieš, čo znamená týchto 10 hokejových výrazov? KVÍZ: Zožrať puk, trip či budíček. Vieš, čo znamená týchto 10 hokejových výrazov? 9. apríla 2024, 18:00

Dánsko:  Dahm – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Bau Hansen, Russell, Meyer

Do tretej tretiny sme už vstupovali s pocitom, že vlastne ani nemáme čo stratiť a vyzerá to tak, že práve táto skutočnosť pomohla slovenským hráčom zabudnúť na stres, výsledkom čoho bol rýchly gól hneď v druhej minúte. Jeho autorom bol mladý Martin Gernát, ktorý znižoval na 1:3. Hneď po góle prišla aj naša výhoda o jedného hráča a gólovo sa presadil Mário Bližňák. Nečakane sa tak zrodila iskra nádeje na bodový zisk. Jasnú gólovú šancu zahodil Libor Hudáček a v posledných desiatich minútach sa nám konečne podarilo zvýšiť tlak, čo vyústilo v chyby dánskej obrany. Jednou z nich bol aj faul a štvorminútové vylúčenie, ktoré po pár sekundách potrestal Miklík. Vyrovnané - 3:3.

Odporúčané
KVÍZ: Miroslav Šatan či Marián Gáborík? Uhádni, ktorý slovenský hokejista strelil viac gólov v NHL KVÍZ: Miroslav Šatan či Marián Gáborík? Uhádni, ktorý slovenský hokejista strelil viac gólov v NHL 9. marca 2024, 15:30

Početná výhoda trvala aj naďalej, no pri tlaku sme zabudli na jedného z dánskych útočníkov a ten dotlačil puk až do bránky. Bolo však otázne, či sa dostal medzi tri tyče skôr, ako bola posunutá a zasahovať musel videorozhodca. V náš prospech rozhodli milimetre mohli sme pokračovať v tlaku a boji o plný bodový zisk. Ale len do vylúčenia posledného autora gólu z radov slovenského tímu. V posledných minútach tretej tretiny sa už naštastie nestalo nič a nasledovalo predĺženie v obľúbenom formáte 3 na 3. Ani predĺženie rozuzlenie neprinieslo a nasledovali samostatné nájazdy. V tých padol len jediný gol, a to na strane nášho súpera, a tak si z dôležitého zápasu odnášame jeden bod.