Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
25. februára 2017, 15:29
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Kazma: Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep (Rozhovor)

REFRESHER
Uložiť Uložené

Ľudí, ktorí v Česku a na Slovensku tvoria kvalitný videoobsah by sme dokázali spočítať na jednej ruke, a tak vám prinášame rozhovor s jedným z nich.

Snáď ste si už za tie roky mali možnosť zvyknúť na rozhovory s viac či menej známymi tvárami. Tentokrát sme sa rozhodli osloviť človeka, ktorého snáď ani bližšie predstavovať nie je potrebné. Kazma alebo teda vlastným menom Kamil Bartošek nám už niekoľko rokov dokazuje, že videoobsah v našich dvoch malých krajinách predsa len môže za niečo stáť. Vo svojej One Man Show prvej generácie najprv vystriedal niekoľko desiatok hostí, ktorým dával zabrať svojimi otázkami a teraz sa mu vďaka druhej generácii darí upozorňovať na seba doslova po celom svete.

Už spôsobil rozruch počas majstrovstiev sveta v hokeji, obletel svet za desať dní, počas ktorých odpovedal na všetky otázky a ponuky len kladne a samozrejme, poriadny rozruch neminul ani domácu Prahu, kde bez váhania zožal úspech a dôveru publika ako Jim Carrey na odovzdávani cien Českého Leva. Nielen o jeho práci sa budeme baviť v rozhovore, v ktorom sa dozvieš napríklad aj to, ako vyzerá jeho bežný deň a akú hudbu počúva. Poďme na to. 

Kazma: Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep (Rozhovor)
Zdroj: Kazma Kazmitch FB

Čau Kazma, s ponukou na rozhovor sme ťa oslovili predtým, ako si mal aktuálne dosť riešenú nehodu, tak ti v prvom rade prajeme skoré uzdravenie. Ak ti to nerobí problém, tak nám prosím priblíž, čo sa stalo.

Narazili do mě dva stokilový divočáci. Za běžných okolností by to asi nic neznamenalo, ale to bylo na dálnici a já jel rychle. Žiju. 

Plánuješ sa čo najskôr vrátiť k práci alebo si možno až priveľmi zmenil pohľad na svet?

Člověk se jen na chvíli zastaví a uvědomí si, jak to všechno, co tady žijeme, nám může někdo ve vteřině vypnout. Ale to je všechno, pak nezbývá stejně nic jinýho, než jít dál. Takže cenná zkušenost za mnou a už zase jedu na 100 %.

Prejdime k tvojmu veľkému projektu OMS, s ktorým sa ti podarilo narobiť už veľa rozruchu. Všetky doterajšie nápady pochádzajú z tvojej hlavy?

Je to práce našeho teamu. Ale nápady a kreativu vymýšlíme s kolegou Markusem. Na tohle jsme jen dva.

Zaujímalo by ma, čo je vlastne takým tvojím primárnym cieľom alebo motiváciou v spojení s One Man Show. Snažíš sa šokovať? Motivovať? Alebo jednoducho chceš dokázať ľuďom, že nie je ťažké ich oje*ať?

Cílem je dělat show, jakou tady nikdo jiný nedělá. A prvky, které jsi vyjmenoval, jsou její součástí. Chceme lidem ukázat, co všechno je možný.

Kazma: Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep (Rozhovor)
Zdroj: Kazma Kazmitch FB

Všetky tvoje pranky sa zdajú byť skutočne prepracované do detailov, tak nám prosím prezraď, ako dlho od nápadu až po samotnú realizáciu trval napríklad ten v Rusku či ten s Jimom Carrym.

Žijeme v konzumní době, co se videotvorby týče. Naprosto tady převládá kvantita nad kvalitou. Podívejte se na CZ/SK YouTube scénu. YouTubeři chrlí ven videa jako na běžícím páse, ale je to ze 100 % naprostý odpad. Není tady nikdo, kdo by dělal originální a kvalitní tvorbu. YouTube je u nás pořád jen dětské hřiště. My na to jdeme opačně. Každá akce jsou pro nás dlouhé měsíce příprav a plánování. Vydáváme si jen pár dílů za rok, ale zato vždy s puncem 100% kvality. Na opravdovou kvalitu si musíte počkat, kvalitních věcí je málo.

Takéto výstrelky asi nebudú úplne najlacnejšie. Zarobí to vôbec na seba?

Stojí to ranec, ale nic lepšího tady není. A klienti a partneři to vědí.

Jeden z najšialenejších OMS dielov bol pre mnohých aj Yes Man, kde si teda po vzore filmu odpovedal výhradne „áno“ a popritom obletel svet. Koľkokrát si bol blízko toho, aby si sa na to vysral?

Často mi nebylo do smíchu, ale ONE MAN SHOW je moje dítě. A na to se prostě nemůžeš vysrat.

Aký je tvoj najbizarnejší zážitok za celé fungovanie One Man Show?

Kdybych vám řekl, tak bych vás musel nechat zabít.

Prečo ste sa vlastne rozhodli zmeniť koncept celého projektu oproti prvej generácii?

Měl jsem bytostnou potřebu posunout se v životě o kus dál. Připadalo mi, že už slapu vodu a stojím na místě. Stále vpřed, zpátky ani krok.

Kazma: Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep (Rozhovor)
Zdroj: Kazma Kazmitch FB

Vedel by si nám opísať svoj typický pracovný deň? Teda kedy vstávaš, čo všetko zvykneš absolvovať a podobne.

Můj den je netypitčtější tím, že žádnou typickou podobou nemá. Nežiju v žádném stereotypu, každý den mám jiný. Spojuje je snad jen to, že se prostě každý den snažím posouvat dál ty svoje balvany, které jsem si kdysi vytyčil, že dotáhnu do cíle. Některé jsou větší, některé menší, důležité je každý den některý z nich alespoň trochu posunout. Využít dne.

S každým novým videom sa vynoria aj špekulácie o tom, že ide len o dostatočne dobre prepripravené klamstvá. Snažíš sa ich ešte vyvracať alebo ti je jedno, čo si ľudia myslia?

Zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič mi dal před mnoha lety do života nevědomky jednu radu a já se jí dodnes řídím: „Intelektuální přestřelky na internetu nelze vyhrát. Vyhrávají je ti, kdo se jich neúčastní.“ A tím se řídím. Vlky nezajímá, co si o nich ovce myslí.

Myslíš si, že ešte stále je priestor, kam OMS posunúť tak, aby z toho každému padla sánka a prekvapil si možno aj práve tých, ktorí ti doteraz neverili?

Kdybych si myslel, že už nic lepšího neuděláme, tak bych to musel zabalit. Děláme každý den na tom, aby tomu tak bylo.

Aj keď si už vo svojej kariére takto ďaleko, vráťme sa ešte naspäť k tvojim úplným začiatkom. Spomínaš si na svoje prvé video? O čom bolo?

Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep. Naštěstí v té době existoval internet jen pro vojenské účely.

Určite budeme radi, ak by si nám prezradil niektoré zo svojich chystaných plánov do budúcna, ktoré sa možno nemusia striktne týkať len života pred kamerou.

Nebudu mluvit o plánech. Plány jsou jen naivní sny, dokud je nepřetvoříš v realitu. O naivních snech může vykládat kdokoliv cokoliv, nemá to žádnou hodnotu. Já to první proměním v tu realitu, pak ti řeknu, tohle jsem udělal.

Kazma: Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep (Rozhovor)
Zdroj: Kazma Kazmitch FB

Prejdime ešte na klasické Refresher otázky mimo tvojej práce. Ako si na tom s varením? Čo dobré by si nám dokázal pripraviť?

Vím, na co narážíš, ale takhle veřejně se s tebou o perníku bavit nebudu. 

Akú hudbu počúvaš a ktoré albumy ťa v poslednej dobe oslovili najviac?

Tady je můj playlist na Spotify, to poslouchám.

 

Nájdeš si popri všetkých svojich povinnostiach čas aj na čítanie kníh?

Snažím se a vím, že bych měl víc.

A čo filmy a seriály? Pokojne môžeš byť aj konkrétny.

Občas zajdu do kina. Ale že bych si doma pouštěl filmy nebo seriály, to ne. Je to ohromný žrout času a já znám ještě pořád zábavnější věci, jak ho využít.

Ďakujem za rozhovor! Na záver ešte priestor pre teba na odkaz našim čitateľom.

Dám vám tady rovnou 3 odkazy, můj InstagramFacebook web. Jinak si dělejte, co chcete, mně je to jedno.

Kazma: Moje první video bylo o tom, jak sousedovi v paneláku zapalujeme sklep (Rozhovor)
Zdroj: Kazma Kazmitch FB
Domov
Zdieľať
Diskusia