Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 9. 8. 2020 meniny má Ľubomíra

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
14
Dominik Vetrák
16. február 2015, 12:55
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet Marvelu #17: Prichádza X-Men: Apocalypse a s ním aj epická deštrukcia vo svete mutantov

Channing Tatum ako Gambit, Reynolds ako R-kový Deadpool, posledný Wolverine a hlavne X-Men: Apocalypse. Fanúšikovia mutantov sa veru majú na čo tešiť.

Dominik Vetrák
16. február 2015, 12:55
Svet Marvelu #17: Prichádza X-Men: Apocalypse a s ním aj epická deštrukcia vo svete mutantov
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
14
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Večný boj Marvelu a DC naberá na obrátkach a s pribúdajúcimi rokmi to bude len horšie a horšie, respektíve lepšie a lepšie. Marvel získal späť Spideyho, DC má zase neobmedzené možnosti, avšak žiadnu záruku. Medzi nimi je Fox, ktorý vlastní práva na X-Men a Fantastic Four. V dnešných Čriepkoch si niečo povieme práve o týchto pripravovaných filmoch. V prípade, že sa o svete mutantov chcete dozvedieť viac, čítajte timeline ich sveta, ktorý je síce už teraz z polovice zbytočný, ale myslím, že rozhodne stoja obe časti (tu a tu) za prečítanie. 

Začneme ďalším režijným počinom duchovného otca filmových X-Men, Bryanom Singerom, a teda X-Men: Apocalypse. Ten je v štádiu produkcie, ktorá zaberie veľa času a peňazí, nehovoriac o natáčaní a postprodukcii. Je celkom možné, že Apocalypse bude najdrahším filmom ságy, keďže nám scenárista Simon Kinberg (First Class, Fantastic Four - reštart, Days of Future Past - ďalej len DoFP, ale napíše aj Gambita) a režisér Bryan Singer (X-Men 1 a 2, DoFP, Valkýra) sľubujú deštrukciu epických rozmerov. Nielen to, dočkáme sa azda najväčšieho počtu hrdinov (pozor, najviac hrdinov, nie hercov. Neuvidíme teda obe verzie, mladšie aj staršie) a pravdepodobne aj načrtnutia budúcnosti X-Men filmov. O čom ale Apocalypse vlastne bude?

 

Svet Marvelu #17: Prichádza X-Men: Apocalypse a s ním aj epická deštrukcia vo svete mutantov


Na konci DoFP nás čakala potitulková scéna, ktorá odhalila záporáka pre ďalšiu časť. Ide o En Sabah Nur-a aka Apocalypsa. Je vôbec prvým mutantom, ktorý sa kedy na svete objavil. Je starý viac ako 5000 rokov a oplýva ohromne silnými schopnosťami, medzi ktoré patrí napríklad lietanie, teleportácia, telekinéza, vytváranie silového poľa, dokáže sa dokonca zmeniť na čokoľvek si zmyslí a taktiež je nesmrteľný! Myslím, že tu máme najsilnejšieho a najviac badass mutanta, ktorému kedy X-Men čelili. Za ním ste si mohli všimnúť 4 ľudí na koňoch. Sú to jeho 4 jazdci, ktorí jeho už tak extrémnu moc rapídne navyšujú. Bezhlavo plnia všetky jeho príkazy. Apocalypse si rýchlo zotročil celý Egypt, avšak samého ho to nebavilo, a tak si bookol našich 4 jazdcov, ktorých zloženie pravidelne obmieňal. Istý čas nimi boli aj Wolverine či Hulk. Nikto nám stále nepotvrdil účasť Jackmana ako Wolverina v tomto filme, a tak sa nám naskytá otázka, či Singer s Kinbergom neplánujú ukončiť Jackmanovu púť v X-Men univerze práve vďaka jeho členstvu v tomto obľúbenom konskom spolku.

 

Malá ukážka Apocalypsových schopností (ide o seriál pre deti, takže na to berte ohľad)

 

Jackman sa ale dlhú dobu snaží dostať do filmu od Marvelu, respektíve k súboju s Hulkom, ktorým sme sa mohli tešiť v komiksoch, ale aj v niektorých animákoch. Krátka jednorázová spolupráca medzi Marvelom a Foxom je v tomto prípade asi mokrým snom každého z nás. 


Ako sa ale mutant z obdobia starodávneho Egypta dostane do 80. rokov, kam sa presunie príbeh nového filmu? Vysvetlenie je veľmi jednoduché a logické. Kvôli hrátkam Logana a spol. s časom v minulom diele sa mu nejako naskytne možnosť cestovať časom, a to rovno do obdobia, kedy sa X-Men formovali na novo. Že by to bolo pre scenáristu Kinberga náročné? Prosím vás. Po tom, čo dokázal v DoFP bude toto pre neho hračka. Nezabúdajte, že nič, čo sa stalo v X-Men 1-3 a oboch Wolverinových sólach sa v tejto časovej rovine nikdy nestalo. X-Men sa teda šikovne a elegantne znovuzrodili a majú čistý štít. História sa teda tvorí nanovo. Apocalypse sa teda dostane do 20. storočia, bude chcieť zotročiť celé moderné ľudstvo, avšak okúsi nápor X-Men, ktorí tak opäť budú musieť spolupracovať. Alebo že by nie?

 

Svet Marvelu #17: Prichádza X-Men: Apocalypse a s ním aj epická deštrukcia vo svete mutantov

 

Najnovšie dohady hovoria o tom, že vo filme uvidíme jediného herca z pôvodných filmov, a to Iana McKellena, teda Magneta. Žeby Apocalypsovi nejak pomáhal? Nechajme sa prekvapiť. Určite ale nečakajte Patricka Stewarta ako Profesora Charlesa Xaviera, ktorý nedávno vyvrátil svoju účasť vo filme. Potvrdil však dohadovanie okolo jeho angažovaní v inom mutantskom filme. O tom však neskôr. 

 

Apocalypse však okrem ústredného súboja dobra so zlom nastolí priebeh udalostí, ktoré poukážu na vzťahy medzi jednotlivými postavami a hlavne na začiatok budovania tímu, aký poznáme z X-Men 1. Taktiež bližšie preštuduje vzťah medzi Beastom a Raven (Mystique) či Magnetom a Profesorom X, medzi ktorými vládne prímerie. Erik totiž bez svojej helmy veľa nezmôže. Hovorí sa aj o tom, že to bude práve Apocalypse, ktorý Magneta oslobodí od Charlesovej kontroly a bude tak znova môcť vyvádzať. Mnohí z vás sú určite zvedaví na Wolverinove drápy. Nebojte sa, znova budú adamantiové, avšak nikto okrem scenáristu a režiséra asi zatiaľ nevie, ako k tomu dôjde. Vylúčená je však účasť Strykera a Projekt X.

 

Čo sa týka vzťahov s ďalšími postavami, je celkom možné, že uvidíme aj Nightcrawlera, alebo aspoň naznačenie jeho existencie, keďže bude veľmi mladý. Malo by ísť o syna Mystique. Otcom by logicky mal byť Azazel, obľúbená to postava z First Class. V komiksoch sú zase bratia Scott a Alex Summersovci. Vo filme je medzi nimi však obrovský vekový rozdiel a mimo to, aj samotný Singer potvrdil, že súrodenci nie sú, avšak nejaký rodinný vzťah medzi nimi je. Je teda vysoko pravdepodobné, že Havoc (Alex) bude otcom Cyclopsa (Scott). Snáď svoj potenciál zase ukáže aj Quicksilver a hlavne jeho vzťah s Magnetom. DoFP už naznačil, že sú to vlastne otec a syn, rovnako ako v komikse. Možno sa narodí aj Cable, ktorý je zase synom Cyclopsa a zároveň je šéfom tímu X-Force. Tím drsných hrdinov by mal taktiež dostať svoj vlastný film, takže je možné, že to už čoskoro bude naznačené. 

 

Svet Marvelu #17: Prichádza X-Men: Apocalypse a s ním aj epická deštrukcia vo svete mutantov

 

Apocalypsa bude hrať Oscar Isaac, talentovaný herec, o ktorom je v posledných rokoch počuť stále viac a viac. Najnovšie sa na neho môžete pozrieť v krimi dráme A Most Violent Year po boku Jessicy Chastain. V decembri sa zase predstaví ako pilot X-Wingu v Star Wars Episode VII: The Force Awakens. O postave Apocalypsa povedal len toľko, že jeho brnenie a vzhľad celkovo bude sčasti výtvorom praktických a sčasti digitálnych trikov. Čo sa týka zmien u iných postáv, je dosť možné, že mladý Charles konečne príde o svoje vlasy. Žeby sa James McAvoy musel oholiť? Natáčanie by malo začať už v apríli. Zahrajú si McAvoy ako Profesor X, Michael Fassbender ako Magneto a celkom možno aj Ian McKellen ako jeho staršia verzia, Oscar Isaac ako Apocalypse, Jennifer Lawrence ako Mystique, Hugh Jackman ako Wolverine, Evan Peters ako Quicksilver, Rose Byrne ako Moira MacTaggert (agentka z First Class) či Nicolas Hoult ako Beast. Je celkom možné, že si cameo strihne Channing Tatum, ktorý bol dávnejšie oznámený do role Gambita (dostane aj sólovku). Čo je však nové a o čom ste možno nepočuli, ak nesledujete Filmkult, je fakt, že Cyclops, Jean a Storm boli preobsadení. Uvidíme teda ich mladé verzie. Jean Grey si zahrá mladá Sophie Turner z Game of Thrones, Cyclopsa Hollywoodu nie príliš známy Tye Sheridan (Mud) a Storm zase herecky nie príliš skúsená Alexandra Shipp. Je celkom možné, že v budúcnosti uvidíme Jean aj ako Dark Phoenix, tentoraz v podobe a forme, akú si táto postava zaslúži. Je otázne, či uvidíme Roque, Kitty Pride, Icemana, Colossusa, Blink či iných. 

 

 Zľava doprava: Sophie ako Jean, Tye ako Cyclops a Alexandra ako StormSvet Marvelu #17: Prichádza X-Men: Apocalypse a s ním aj epická deštrukcia vo svete mutantov


Pre zaujímavosť, Matthew Vaughn, režisér skvelého First Class, ktorý vlastne znova nakopol X-Men a donútil Singera vrátiť sa ku svojmu dielu, v nedávnom interview povedal, že mal pre Days of Future Past úplne iné plány ako Bryan Singer. Keby bolo po jeho, Wolverina v 70. rokoch by si zahral niekto iný, podstatne mladší ako Hugh Jackman. Nejakým spôsobom sa potom obe verzie mali stretnúť a predviesť niečo cool. Mal pripravené dva scenáre, jeden pre DoFP a druhý pre Kingsman. Rozhodol sa ale urobiť špionážnu akciu, ktorá pomaly začína brázdiť kiná a zbierať najvyššie hodnotenia (čoskoro sa dočkáte našej recenzie).


Je známe, že Apocalypse zavŕši jednu trilógiu, a teda trilógiu mladého obsadenia. Je isté, že sa nejak bude pokračovať, vzhľadom na pripravované spinoffy, o ktorých si povieme nabudúce. Je nepravdepodobné, že uvidíme iných hercov alebo pôjdeme do iného časového obdobia, než znova o pár rokov ďalej. Nechajme sa prekvapiť. Nabudúce si povieme o samostatných filmoch pre Gambita, Deadpoola, X-Force, Fantastic Four či Wolverinovi. X-Men: Apocalypse uvidíme v kinách už 19. mája 2016. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: wikipedia, x-men wikipedia, youtube.com, google.com, collider.com, comicbook.comFoto: fandimefilmu.cu Tagy: x-men, Wolverine, x-men: apocalypse, svet marvelu, deadpool, Svet X-Men
Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.