Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
24. februára 2024, 12:30
Čas čítania 5:29
Lukáš Čelka

Vyskúšal som legálne halucinogénne rastliny: po jednej som sa cítil ako zhúlený, ďalšia mi spôsobila pevnejšiu erekciu

Vyskúšal som legálne halucinogénne rastliny: po jednej som sa cítil ako zhúlený, ďalšia mi spôsobila pevnejšiu erekciu
Zdroj: getimg.ai
ZAUJÍMAVOSTI DROGY PSYCHEDELIKÁ
Uložiť Uložené
Citlivý obsah
Článok môže obsahovať:
  • produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
  • sex, nahotu a iný NSFW obsah
  • násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
mám nad 18 rokov (zobraziť obsah)
späť na hlavnú stránkuSpäť

Hoci sú tieto rastliny legálne, neznamená to, že sú úplne bezpečné. O ich potenciálnych rizikách som sa porozprával s odborníkom.

Redaktor ani redakcia Refresher.sk nepodporujú užívanie legálnych či nelegálnych drog. Článok má výlučne informačný charakter.

Dokážu ti navodiť eufóriu, psychadelické stavy či dokonca aj halucinácie, no napriek tomu si ich na Slovensku môžeš legálne kúpiť. Niektoré rastliny, ktoré využívali ľudia už odpradávna, majú na myseľ človeka pozoruhodné účinky, hoci sa nenachádzajú na zozname zakázaných látok.

Napríklad taký modrý lotos, odborne nazývaný Nymphaea caerulea, pôsobí na ľudí ako relaxant a silné prírodné afrodiziakum, vďaka čomu sa kedysi využíval aj počas egyptských svadobných ceremoniálov. Predajcovia tejto rastliny však upozorňujú, že vo vyšších dávkach dokáže užívateľovi spôsobiť eufóriu a halucinácie.

Veľmi podobné účinky má aj jeho „rastlinný súrodenec“ – kvet lotos ružový, ktorý ľudia kedysi využívali ako sedatívum. Rastlina aksamietnica lesklá je zase známym „elixírom“ na vyvolanie nezabudnuteľných lucidných snov. Podobne ako modrý lotos môže vo veľkých dávkach vyvolať u užívateľa halucinácie.

Odporúčané
Timothée Chalamet je agresívny narkoman a Gary Oldman zase punkáč na heroíne. Toto sú najdesivejšie filmy o drogách (Rebríček) Timothée Chalamet je agresívny narkoman a Gary Oldman zase punkáč na heroíne. Toto sú najdesivejšie filmy o drogách (Rebríček) 25. marca 2024, 12:30

Hoci sú tieto rastliny legálne, neznamená to, že sú úplne bezpečné. Aby som zistil, aké silné účinky môžu mať na človeka, rozhodol som sa niektoré z nich vyskúšať. O ich rizikách som sa poradil s riaditeľom Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomírom Okruhlicom.

Ešte predtým než ti podrobne opíšem, čo som po užití spomínaných rastlín cítil, rád by som pripomenul, že tvoriť kvalitný obsah môžeme len vďaka našim predplatiteľom. Preto ak sa ti naše články o zaujímavostiach páčia, podporiť nás môžeš vstupom do klubu Refresher+.

Modrý lotos: afrodiziakum a halucinogén v jednom

Nymphaea caerulea, známa tiež ako modrý lotos, je psychoaktívna rastlina, ktorá sa už tisícročia používa ako prírodné afrodiziakum, píše portál Healthline. Rastie prevažne v Egypte, kde ju starí Egypťania využívali na liečbu úzkosti alebo nespavosti.

Modrý lotos patrí medzi tzv. enteogénne drogy, čo znamená, že má vplyv na ľudské vedomie, a teda ide o halucinogén. Za psychoaktívne vlastnosti Nymphaea caerulea sú konkrétne zodpovedné účinné látky apomorfín a nuciferín.

Kvet modrého lotosu.
Kvet modrého lotosu. Zdroj: Wikipedia Commons/@Matze ott

Zatiaľ čo apomorfín dokáže užívateľovi navodiť eufóriu a pocity šťastia, nuciferín pôsobí na ľudí upokojujúco. V modernej medicíne sa využíva aj pri liečbe erektilnej dysfunkcie (zjednodušene, keď ti nestojí penis).

Odporúčané
Slovák Marek o fentanyle: O tom, že ho užiješ, nemusíš ani tušiť. Kamarát pod vplyvom havaroval, ja som sa cítil ako na obláčiku Slovák Marek o fentanyle: O tom, že ho užiješ, nemusíš ani tušiť. Kamarát pod vplyvom havaroval, ja som sa cítil ako na obláčiku 4. marca 2024, 9:30

O priaznivých účinkoch modrého lotosu na erekciu vedeli už aj starí Egypťania. Dokazuje to Turínsky papyrus znázorňujúci stretnutia elitnej spoločnosti, ktorá popíja posvätné víno s extraktom Nymphaea caerulea. Podľa historikov papyrus odkazoval na afrodiziakálne vlastnosti kvetu.

V súčasnosti sa modrý lotos konzumuje predovšetkým vo forme čajov, vylúhovaný vo víne či v liehovine. Môže sa však aj fajčiť alebo vaporizovať.

Jemná „zhúlenosť“ a pevná erekcia

Modrý lotos som si objednal vo forme extraktu v jednom zo slovenských e-shopov špecializovaných na „magické bylinky“. Za dva gramy prášku som zaplatil len 6 eur.

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 154732 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Aké účinky mali na mňa vyskúšané halucinogénne byliny.
  • Koľko eur stáli legálne halucinogénne rastliny.
  • Či mi aksametnica lesklá navodila lucidné snívanie.
  • Z ktorej byliny som mal pevnú erekciu a po ktorej som bol malátny.
  • Aké riziká majú podľa lekára halucinogénne byliny. 
Domov
Zdieľať
Diskusia