Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. februára 2024, 17:07
Čas čítania 0:57
Radka Klučárová

Marianu najprv vyhodili z LinkedInu. Vďaka takémuto vymakanému životopisu však získala dream job v Googli a dvojnásobný plat

ZAUJÍMAVOSTI GOOGLE PRÁCA SPRÁVY ZO SVETA
Uložiť Uložené

„Najlepší spôsob, ako vyniknúť, keď sa uchádzate o prácu, je premýšľať o tom, čo robia všetci ostatní... a robiť niečo iné (naozaj v čomkoľvek v živote),“ hovorí úspešná Mariana. Originálny životopis poslala priamo náborovému manažérovi Googlu.

Marianu Kobayashi vyhodili z LinkedInu v máji minulého roka. Nezúfala však dlho a zabojovala o prácu svojich snov v Googli. Podarilo sa. Získala lukratívnu pozíciu a dvojnásobný plat, aký mala predtým. Dnes učí ľudí, ako zaujať na pracovnom pohovore a vytvoriť si originálny a kvalitný životopis, píše portál Independent. 

Jej videá sa na sociálnych sieťach stali virálnymi a mnohým pomohli odlíšiť sa a uspieť vo výberovom konaní. „Najlepší spôsob, ako vyniknúť, keď sa uchádzate o prácu, je premýšľať o tom, čo robia všetci ostatní... a robiť niečo iné (naozaj v čomkoľvek v živote)!“ radí fanúšikom Mariana.

Vytvorenie kvalitného videoživotopisu si podľa nej vyžadovalo viac ako desať hodín úsilia. Spolu s dokumentmi, v ktorých vykreslila svoje slabé stránky a stratégie na ich prekonanie, ho poslala rovno náborovému manažérovi spoločnosti Google.

Táto skúsenosť ju „vystrelila“ na vrchol

Mariana svojou proaktivitou okamžite zaujala a po troch kolách sa dostala až do úzkeho výberu kandidátov. Náborár ju neskôr oslovil s tým, že na pozíciu, o ktorú sa uchádza, je príliš kvalifikovaná. Podľa profilu na LinkedIne totiž aktuálne pracuje v Googli na pozícii account executive, teda obchodného manažéra.

Odporúčané
„Rómovia nechcú pracovať, stačia im dávky.” Kvôli stereotypným nálepkám si až 70 % Rómov na Slovensku nevie nájsť prácu „Rómovia nechcú pracovať, stačia im dávky.” Kvôli stereotypným nálepkám si až 70 % Rómov na Slovensku nevie nájsť prácu 18. apríla 2024, 10:30

„Vo svojom kariérnom rebríčku som postúpila o dve úrovne – čo by nebolo možné, keby som bola zostala v LinkedIne – môj plat sa takmer zdvojnásobil a som v spoločnosti, ktorá mi vyhovuje oveľa viac,“ povedala spokojná Mariana.

Pozri si aj ty ukážky z Marianinho videa, ktorým zaujala náborára Googlu.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mariana Kobayashi ☀️ (@maridkobayashi)

Domov
Zdieľať
Diskusia