Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
26. decembra 2023, 9:30
Čas čítania 9:15
Denisa Šútorová

Slovák Patrik Platko študuje módu v Anglicku: Pil C mi napísal, či preňho niečo neušijem. Zo Sama Smitha mi padla sánka

Slovák Patrik Platko študuje módu v Anglicku: Pil C mi napísal, či preňho niečo neušijem. Zo Sama Smitha mi padla sánka
Zdroj: Archív respondenta/Patrik Platko
ZAUJÍMAVOSTI AKO SA TI ŠTUDUJE NA... SLOVÁCI ÚSPEŠNÍ SLOVÁCI VZDELÁVANIE ŽIVOT SLOVÁKOV V ZAHRANIČÍ
Uložiť Uložené

Vďaka úspechom na Coventry University sa zúčastnil na prestížnej módnej udalosti British Fashion Awards 2023. Ako sa Patrikovi Platkovi študuje móda vo Veľkej Británii a čo navrhol pre značku Adidas? 🎓 👟

V centre svetovej akademickej scény si britské univerzity držia už stáročia popredné miesto. Dlhá bohatá história a excelentná kvalita vzdelávania sa však neviažu len k zvučným univerzitám, ako sú Oxford a Cambridge. Kvalitné štúdium poskytuje spomedzi mnohých aj univerzita Coventry (oficiálny názov je Coventry University), ktorá sa nachádza len hodinu od Londýna v rovnomennom meste. Ponúka širokú škálu študijných odborov v oblastiach, ako sú napríklad biznis, technológie, umenie, dizajn a móda, ktorú študuje aj Slovák Patrik Platko.

Momentálne je v treťom ročníku bakalárskeho štúdia v odbore fashion. V budúcnosti by chcel preraziť s vlastnou fungujúcou značkou Gonoe, alebo v módnych domoch Balenciaga či Vetements. 

Ambiciózny Slovák Patrik Platko študuje v Anglicku módu. Na zozname má však mimoriadne úspechy, ktoré dosiahol s vlastnou značkou Gonoe. Viac o nich si prečítaš v článku.
Ambiciózny Slovák Patrik Platko študuje v Anglicku módu. Na zozname má však mimoriadne úspechy, ktoré dosiahol s vlastnou značkou Gonoe. Viac o nich si prečítaš v článku. Zdroj: Archív respondenta/Patrik Platko

Vďaka úspechom počas štúdia, ale aj mimo univerzity sa len nedávno zúčastnil na módnom sviatku British Fashion Awards 2023, kde nechýbali hviezdy svetového formátu. Patrik pre Refresher porozprával aj o spolupráci so značkou Adidas a o zákazke pre Pil C-ho.

Odporúčané
Slovenka Ester: Väčšina slovenských boháčov mi s peniazmi na školu nepomohla. Štart v USA bol ťažký, dnes som vo výbere na Grammy Slovenka Ester: Väčšina slovenských boháčov mi s peniazmi na školu nepomohla. Štart v USA bol ťažký, dnes som vo výbere na Grammy 27. februára 2024, 14:30

V článku ti takisto prinášame množstvo zaujímavých detailov o štúdiu na Coventry University, povieme ti, ako sa na školu dostať a koľko si zaplatíš za školné. Coventry totiž ako jedna z mála univerzít vo Veľkej Británii aj po brexite ponúka štipendium, tak čítaj pozorne. 

V Refresheri pre teba radi zbierame príbehy Slovákov zo zahraničia. Len nedávno sme sa rozprávali so študentom na Oxforde. Tvorbu ďalších kvalitných výstupov môžeš podporiť, ak sa staneš členom klubu Refresher+.

Slovák na British Fashion Awards 2023 

Patrikovi sa vďaka štúdiu na anglickej univerzite podarilo zúčastniť na jednej z najprestížnejších módnych udalostí sveta – British Fashion Awards. Ide o ocenenia v oblasti módneho priemyslu, ktoré každoročne udeľuje organizácia British Fashion Council (BFC).

Ambiciózny študent sa tak len nedávno ocitol na zozname hostí spolu s hollywoodskymi hviezdami ako Anne Hathaway, Gwyneth Paltrow či Sam Smith. Hoci ho tam univerzita poslala za odmenu, výberovému konaniu sa nevyhol. „Všetky univerzity z Anglicka mali navrhnúť svojich študentov práve British Fashion Councilu, ktorý ďalej rozhodoval, ktorí ľudia pôjdu a ktorí nie. Z našej školy som to bol ja a moja spolužiačka,“ hovorí Patrik.

Patrik sa tento rok za mimoriadne študijné úspechy dostal na zoznam hostí British Fashion Awards 2023. Najväčším highlightom bol vraj Sam Smith. Samozrejme, na udalosť sa nezabudol ani patrične nahodiť podľa dress codu, ktorý nabádal na formálnosť, ale aj experiment. Na miničervenom koberci si tak zapózoval v maxibunde zo starej rifľoviny, čiernych nohaviciach a kravate z vlastnej dielne.
Patrik sa tento rok za mimoriadne študijné úspechy dostal na zoznam hostí British Fashion Awards 2023. Najväčším highlightom bol vraj Sam Smith. Samozrejme, na udalosť sa nezabudol ani patrične nahodiť podľa dress codu, ktorý nabádal na formálnosť, ale aj experiment. Na miničervenom koberci si tak zapózoval v maxibunde zo starej rifľoviny, čiernych nohaviciach a kravate z vlastnej dielne. Zdroj: Archív respondenta/Patrik Platko
Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 150072 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Či sa Patrik na British Fashion Awards stretol s niekým slávnym a čo bolo najväčším highlightom podujatia.
  • Ako sa dostal k spolupráci s Pil C-im.
  • Čo navrhol pre značku Adidas.
  • Ako sa Patrikovi žije v Coventry a koľko ho stojí život v Anglicku.
  • Ako vyzerá štúdium módy.
  • Koľko si zaplatíš za školné a ako je to so štipendiom.
Domov
Zdieľať
Diskusia