Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. septembra 2022, 10:16
Čas čítania 1:24
Daniel Mikolášik

Kanye West sa nahneval na značku GAP, s ktorou spolupracuje. Vraj ho kopírujú a nepozývajú na stretnutia

MÓDA KANYE WEST MÓDA SPRÁVY ZO SVETA YEEZY
Uložiť Uložené

Ye okrem toho tvrdí, že značka GAP, s ktorou uzavrel zmluvu na 10 rokov, zrušila fotenie s jeho deťmi v Japonsku bez toho, aby ho o tom niekto informoval.

Kanye West verejne kritizuje značku GAP, s ktorou jeho značka Yeezy v roku 2020 uzavrela zmluvu na desať rokov. Podľa jeho slov totiž značka vo svojej kolekcii odkopírovala jeho kolekciu YGEBB (Yeezy Gap Engineered by Balenciaga). Oznámil to prostredníctvom snímky obrazovky, ktorú zverejnil na jeho oficiálnom instagramovom profile. Tá zachytáva jeho konverzáciu s neznámym človekom.

Ten mu napísal: „Toto je GAP, ktorý odkopíroval YGEBB,“ na čo West odpísal „Presne tak. Chceš, aby som zverejnil túto správu?“ Na snímke sa nachádza fotografia chlapčenského modela s tmavomodrým tričkom s nápisom GAP uprostred, ktorý sa strihom a dizajnom skutočne ponáša na kúsky z kolekcie YGEBB.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ye (@kanyewest)

Ye okrem toho na Instagrame tvrdí, že GAP zrušila fotenie s jeho deťmi, ktoré sa malo uskutočniť v Japonsku, bez toho, aby ho o tom niekto informoval. Ešte predtým v príspevku s okuliarmi s reflexným štítom z jeho spolupráce s GAP označenými YR 3022 YZYGAP SHDZ, v ktorých sa posledné týždne fotila jeho exmanželka Kim Kardashian, najstaršia dcéra North West či raper Lil Uzi Vert, napísal, že značka usporiadala stretnutie o ňom bez neho.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ye (@kanyewest)

Ide o veľmi podobný scenár, aký sa v minulosti udial medzi Kanyem a značkou Adidas, ktorá má na starosti výrobu a distribúciu jeho tenisiek Yeezy, za to, že bez jeho vedomia zorganizovala tzv. Yeezy Day, ale aj za to, že najíma zamestnancov a prijíma rozhodnutia o dizajne bez jeho pričinenia.

Odporúčané
Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom 9. apríla 2024, 19:30

Adidasu tiež prednedávnom vyčítal, že zneužíva dizajny z jeho kolekcie Yeezy a vytvára podľa nich vlastné produkty bez jeho súhlasu. Raper na Instagrame pridal fotografiu nových šľapiek Adilette 22 Slides, ktoré podľa neho Adidas skopíroval z dizajnu Yeezy Slides.

Kanye West
Zdroj: Getty Images/Gotham/GC Images

V rámci spolupráce so značkou GAP nedávno predával ich najnovšiu spoločnú kolekciu z obrovských odpadkových vriec priamo v obchode. Trval na tom, aby veci v obchodoch predávali neštandardným spôsobom. Predavači vraj nemohli zákazníkom ani pomôcť s hľadaním správnej veľkosti, pretože mali nariadenie, aby si ľudia v kope oblečenia hľadali vlastné odevy. Kanye West na Instagrame priznal, že inšpiráciou kolekcie Yeezy GAP boli práve ľudia bez domova.

Domov
Zdieľať
Diskusia