Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
15. júna 2022, 10:53
Čas čítania 0:56
Eduard Starkbauer

Hnutie Sme rodina platilo Hlavným správam a Hlavnému denníku desaťtisíce eur. Boris Kollár v tom problém nevidí

NEWS BORIS KOLLÁR DEZINFORMÁCIE SME RODINA
Uložiť Uložené

Boris Kollár tvrdí, že stránky, ktoré zablokovalo NBÚ, šírili dezinformácie rovnako ako SME či Denník N.

Hnutie Sme rodina v roku 2021 zaplatilo vydavateľom dezinformačných webov Hlavné správy a Hlavný denník desaťtisíce eur. Denník SME predpokladá, že hnutie Borisa Kollára si na stránkach kupovalo „služby“ vo forme pozitívnych článkov. 

Obidve webstránky boli na začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zablokované Národným bezpečnostným úradom z dôvodu šírenia dezinformácií a hybridnej hrozby. 

Podľa výročnej správy za rok 2021 vyplatila politická strana Borisa Kollára 27 200 eur občianskemu združeniu Verbine, prevádzkujúcemu stránku Hlavný denník, a košickej firme Heuréka Evolution, stojacej za Hlavnými správami, dokonca 57 600 eur.

Boris Kollár
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

V roku 2021 písali Hlavné správy o Sme rodina v pozitívnom svetle ako o „prosociálnej strane, ktorá pomáha ľuďom a predovšetkým tým najslabším,“ keď vláda presadila zrušenie doplatkov za niektoré lieky. Rovnaký vzorec vidieť aj v článkoch Hlavného denníka, ktoré písali o Borisovi Kollárovi ako o podporovateľovi referenda či bojovníkovi proti „tichej privatizácii RTVS“. Články neboli podpísané autorom ani označené ako reklamný obsah.

Boris Kollár na otázky SME o objednávaní PR článkov na dezinformačných weboch reagoval v SMS správe. Povedal, že Sme rodina si reklamu objednáva aj v iných médiách, pričom Hlavné správy ani Hlavný denník nepovažuje za problematické. „Sú rovnako dezinformačné ako vaše SME či Denník N.” 

Odporúčané
Dcéra Borisa Kollára odchádza do Indie za frajerom: Jeho dom má 70-členný personál, súkromný wellness, kurty aj kino (Rozhovor) Dcéra Borisa Kollára odchádza do Indie za frajerom: Jeho dom má 70-členný personál, súkromný wellness, kurty aj kino (Rozhovor) 28. marca 2024, 12:30

O financovaní webu Hlavných správ sa v minulosti vyjadril pochybovačne minister obrany Jaroslav Naď z OĽaNO, keď vyhlásil, že toto médium je financované z Ruska. Finančnou podporou Hlavných správ sa chválil aj Marian Kočner, keď tvrdil, že bol údajne jeden z akcionárov.

Domov
Zdieľať
Diskusia