Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. mája 2022, 21:21
Čas čítania 1:37
Dominik Vetrák

Herečka Elizabeth Olsen nestretla herca, s ktorým sa jej postava vo filme Doctor Strange 2 bila a rozprávala

Herečka Elizabeth Olsen nestretla herca, s ktorým sa jej postava vo filme Doctor Strange 2 bila a rozprávala
Zdroj: Disney
FILMY A SERIÁLY DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS
Uložiť Uložené

Elizabeth Olsen sa s niektorými hercami z filmu vôbec nestretla.

V článku nájdeš spoilery filmu Doctor Strange 2

Herečka Elizabeth Olsen podstúpila v rámci rozhovoru s magazínom Vanity Fair test na detektore lži. Počas neho okrem iného povedala, že nepozná herca Johna Krasinského. Podľa detektora lži neklamala. Moderátorku to však zaskočilo, keďže ako sama poznamenala, Olsen a Krasinski spolu natočili niekoľko scén v snímke Doctor Strange in the Multiverse of Madness. 

Olsen sa teda s hercom na natáčaní nikdy nestretla. Znamená to, že keď sa rozprávajú, v skutočnosti sa rozprávali s niekým iným, respektíve hľadeli do prázdna a prednášali pritom svoje repliky. V scéne, keď spolu bojujú ako Scarlet Witch a Mr. Fantastic, zase neboli skutoční herci, ale ich digitálne podoby, ktoré vytvorili vizuálnymi počítačovými trikmi. 

Odporúčané
O čom bude film Avengers 5? Proti komu a čomu budú hrdinovia bojovať? O čom bude film Avengers 5? Proti komu a čomu budú hrdinovia bojovať? 11. mája 2022, 12:30

Aj takto sa v súčasnosti vytvárajú hollywoodske blockbustery. Herci nereagujú jeden na druhého, ale na zelené plátno či na niekoho úplne iného, kto prednáša repliky danej postavy. V niektorých prípadoch zase herci len rozprávajú do prázdna, pričom si musia predstaviť, že sa na niekoho pozerajú a rozprávajú sa s ním. 

V minulosti to platilo hlavne v scénach, keď sa ľudské postavy rozprávali s drakmi či inými bytosťami. Ako však vidíš, v súčasnosti sa z rôznych dôvodov herci neobjavujú ani v spoločných scénach. Môže za to napríklad ich časová vyťaženosť, keď sa nemôžu dostaviť na pľac v rovnaký deň. Ich spoločné scény sa následne v postprodukcii spoja dokopy, ako napríklad v prípade filmu Spider-Man: No Way Home, kde to tvorcovia robili podobne.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness je úspešný komiksový film od štúdií Marvel a Disney, ktorý momentálne zarába stovky miliónov dolárov v kinách a zrejme zaútočí na miliardové tržby z kín. Film sme v recenzii ohodnotili pozitívne a priniesli sme ti aj dva sprievodné články o udalostiach v ňom, ktoré bolo treba vysvetliť.

V jednom sme si rozoberali členov tímu Illuminati, potitulkové scény a budúcnosť postáv, ako Strange či Wanda, v tom druhom sme sa zase pozreli na celkové následky tohto filmu na Svet Marvelu, ktoré nám napovedajú, o čom asi bude film Avengers 5.

Mohlo by ťa zaujímať:
Smutné citáty o láske: slová, ktoré ti možno pomôžu prekonať sklamanie
Najväčšie mýty o chudnutí s expertom: Dá sa schudnúť len z brucha? Je lepšie cvičiť, alebo menej jesť? Koľko alkoholu môžeš vypiť?
72 hodín v Bratislave: zisti, kam do prírody, na dobré jedlo a za umením v hlavnom meste
Domov
Zdieľať
Diskusia