Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
19. mája 2022, 14:30
Čas čítania 11:15
Martin Adam Pavlík

Ján Kakaščík z Lovestream festivalu: Keď prinášame prvú ligu, musí tomu zodpovedať aj cena lístkov. Myslíme si, že je adekvátna

Ján Kakaščík z Lovestream festivalu: Keď prinášame prvú ligu, musí tomu zodpovedať aj cena lístkov. Myslíme si, že je adekvátna
Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík
HUDBA BRATISLAVA DUA LIPA HUDBA LOVESTREAM FESTIVAL RED HOT CHILI PEPPERS
Uložiť Uložené

Pre Refresher prezradil, aké podmienky mali headlineri, koľkočlenné tímy s nimi do Bratislavy pricestujú, aj to, či už organizátori majú dohodnutých interpretov a kapely na ďalší ročník festivalu.

Ján Kakaščík je jeden zo spoluorganizátorov Lovestream festivalu, ktorý bude mať veľkolepú premiéru už budúci mesiac. Uskutoční sa od 10. do 12. júna na bratislavskom Tehelnom poli. Nový multižánrový festival prinesie po prvýkrát na Slovensko legendárnych rockerov Red Hot Chili Peppers či čoraz populárnejšiu speváčku Dua Lipu

Okrem nich sa však môžeš tešiť napríklad na interpretov ako Zara Larsson, Zoe Wees, Calum Scott či kapelu Rival Sons. Chýbať však nebudú ani domáce stálice ako IMT Smile, No Name, Horkýže Slíže, Inekafe alebo Heľenine Oči. Z Česka prídu zahrať Čechomor, Lucie či Kryštof. 

Speváčka Zara Larsson.
Speváčka Zara Larsson. Zdroj: LOVESTREAM FESTIVAL

Kakaščík pre Refresher prezradil viacero vecí zo zákulisia. Napríklad ako prebiehala komunikácia či rokovanie s jednotlivými kapelami, či bola drahšia Dua Lipa alebo kapela Red Hot Chili Peppers, aké požiadavky prišli od ich manažmentu či koľkočlenný tím príde s hlavnými headlinermi.

Na dennej báze ti prinášame rozhovory s viacerými inšpiratívnymi a zaujímavými ľuďmi z rôznych odvetví. Ak chceš podporiť naše úsilie a získať neobmedzený prístup k článkom, pridaj sa do klubu Refresher+.

Spoluorganizátor Lovestream festivalu Ján Kakaščík.
Spoluorganizátor Lovestream festivalu Ján Kakaščík. Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík

Aká je vaša konkrétna funkcia v rámci organizácie festivalu a v čom konkrétne spočíva vaša práca?

Mám na starosti mediálnu propagáciu tohto projektu. Okrem toho riešim logistiku v rámci vchodov na samotnom štadióne.

Môžete priblížiť celú genézu projektu Lovestream, teda kedy vznikol nápad spraviť takýto veľkolepý festival, kto s ním prišiel a ako to celé dostávalo finálnu podobu?

Podnet prišiel od nášho zahraničného partnera. Keďže Silvia Nemčovičová s ním spolupracuje na projektoch hlavne v Česku a je Slovenka, prirodzene vznikla debata o tom, čo také by bolo vhodné pre Slovensko. On prišiel s nápadom festivalu. Najskôr sme sa však zľakli. Silvia nikdy nemala ambíciu robiť festival, ale stále sme sa k tej téme vracali, začali sme pozerať priestory a tak ďalej. Potom pandémia všetko utlmila. Jedného dňa však Marcel Avram potvrdil booking kapely Red Hot Chili Peppers (RHCP).

Bol to šok. Vedeli sme, že keď sa teraz zľakneme a nepôjdeme do toho, v budúcnosti sa nič podobné nemusí opakovať. Príležitosť pre Slovensko bola na stole. Vedeli sme, že vždy všetky „áčkové“ kapely skončia v Česku alebo vo Viedni, a zrazu RHCP môžu byť na Slovensku. Nebol čas rozmýšľať. Museli sme spraviť jediné – začať pracovať. Všetko sa to stalo veľmi rýchlo. 

Anketa:
Chystáš sa na Lovestream festival?
Áno
Nie
Áno
38 %
182 Hlasov
Nie
62 %
295 Hlasov

Koncert Red Hot Chili Peppers ste oznámili ešte na jeseň, teda v čase, keď vôbec nebola dobrá pandemická situácia a nikto nevedel, čo bude v lete. Nebolo to príliš veľké riziko? 

Bolo to určite riziko, ale finálne rozhodnutie prišlo po konzultácii s hlavným headlinerom, teda kapelou Red Hot Chili Peppers. Jednoducho keď už oficiálne ohlásili veľké európske turné, neváhali sme. Komunikovali sme s ich manažmentom a dohodli sa, že ak by v tom čase náhodou ešte stále nebola priaznivá situácia v súvislosti s pandémiou, nebol by problém preložiť koncert o rok.

Americká kapela Red Hot Chili Peppers.
Americká kapela Red Hot Chili Peppers. Zdroj: LOVESTREAM FESTIVAL

Koľko ľudí zahŕňa celý tím podieľajúci sa na organizácii?

Je to zhruba do sto ľudí. Rátame však s tým, že počas festivalu to bude okolo dvesto ľudí, keďže treba vybaviť bezpečnostné zložky, záchrannú službu či hasičov.

Na festival určite prídu aj ľudia z okolitých krajín. Na Tehelnom poli však nebude žiadne stanové mestečko. Máte v tomto smere nejakú alternatívu pre zahraničných návštevníkov?

Práveže nie. Chceli sme sa istým spôsobom zámerne odlíšiť a spraviť festival mestského typu. Páčila sa nám myšlienka prísť na koncert a večer ísť spať nie do stanu, ale normálne domov do postele, prípadne v meste do hotela.

Stiahni si aplikáciu Refresher, povoľ notifikácie a čítaj všetko bez obmedzenia
Stiahnuť a čítať zadarmo*
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 114776 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
*Akcia platí do konca novembra v mobilnej aplikácii Refresher

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo sa organizátori rozhodli predávať len samostatné lístky na jednotlivé dni namiesto permanentky, ktorá by zahŕňala všetky tri dni festivalu.
  • Ako prebiehala komunikácia či rokovanie s jednotlivými kapelami.
  • Aký mali organizátori rozpočet.
  • Či bola drahšia Dua Lipa alebo kapela Red Hot Chili Peppers.
  • Aké požiadavky mali Dua Lipa či Red Hot Chili Peppers.
  • Koľkočlenný tím príde s hlavnými headlinermi. 
  • Ako zasiahla do organizácie festivalu vojna na Ukrajine.
  • Aké požiadavky mali domáci interpreti.
  • Akú vtipnú príhodu o spevákovi Kukovi z kapely Horkýže Slíže prezradil Ján Kakaščík.
  • Či už majú organizátori potvrdené kapely a interpretov aj na budúci ročník.
Domov
Zdieľať
Diskusia