Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
8. marca 2022, 16:30
Čas čítania 5:12
Dominik Vetrák

10 najlepších seriálov na HBO Max. Streamovacia služba štartuje na Slovensku už dnes

FILMY A SERIÁLY HBO MAX HBO SERIÁLY PROGRAM HBO MAX
Uložiť Uložené

HBO Max je od dnešného dňa dostupné aj na Slovensku. Čo sa na streamovacej službe oplatí pozerať?

HBO má za desiatky rokov svojej histórie katalóg plný vynikajúcich seriálov, ktoré väčšina divákov pozná alebo o nich aspoň počula. Nebudeme ti znova predstavovať Sopranovcov. Popravde, zhrnúť to najlepšie z ponuky HBO Max do jedného článku je nemožné, a preto sme rovno vyhodili filmy.

Na HBO Max nájdeš v podstate každý film hollywoodskeho štúdia Warner Bros. a ešte niekoľko navyše. Rozhodli sme sa preto vybrať menej známe, v niektorých prípadoch celkom nové seriály, ktoré sa oplatí vidieť a mal by si im dať šancu.

HBO Max je na Slovensku a v Česku dostupné od 8. marca 2022

V článku preto nečakaj seriály ako Curb Your Enthusiasm, Sex v meste, Sopranovci, The Wire, Game of Thrones, Watchmen, Rick and Morty, True Detective, Band of Brothers, Chernobyl, Euphoria, Boardwalk Empire, Succession, Mare of Easttown, Six Feet Under, I May Destroy You, Veep a mnohé, mnohé ďalšie. Môžeš ich však nájsť v našich dvoch článkoch zameriavajúcich sa na najlepšie seriály od HBO.

Na Refresheri nájdeš veľké množstvo odporúčaní, tipov, zoznamov a rebríčkov týkajúcich sa najlepších filmov a seriálov. Ak sa ti naše výbery páčia a nájdeš si vďaka nim obľúbený seriál či kvalitný film, podpor nás a staň sa členom klubu Refresher+. Tieto články vznikajú najmä vďaka tvojej podpore.

Odporúčané
RECENZIA: Vikingovia – Valhalla (Netflix) RECENZIA: Vikingovia – Valhalla (Netflix) 5. marca 2022, 17:30

1. Insecure 

Aký je seriál dlhý: Skončil sa 5. sériou.

Hodnotenie na IMDb: 8/10

Insecure je originálna a vtipná komédia s prvkami drámy, ktorá sa točí okolo života mladých afroamerických žien, ich vzťahov a životných problémov. Hlavné roly stvárnili Issa Rae a Yvonne Orji v rolách kamarátok, ktorých vzťah je raz na vrchole, inokedy zase trpí. Postavy si užívajú sex, romantické úlety, ale čelia aj rôznym problémom v spoločnosti či v práci. 

2. Station Eleven

Aký je seriál dlhý: Ide o minisériu, ktorá sa skončila po 10 epizódach.

Hodnotenia na IMDb: 7,7/10

HBO natočilo seriál podľa skvelej knihy od spisovateľky Emily St. John Mandelovej, ktorá za ňu v roku 2015 získala Cenu Arthura C. Clarka. Príbeh zobrazuje život na našej planéte po tom, ako ju zničí fiktívna prasacia chrípka. Veľká časť populácie zomrie a my sledujeme príbehy ľudí, ktorí sa snažia vrátiť do normálneho života. Hlavné roly stvárnili Himesh Patel a Mackenzie Davis.

3. Babylon 5

Aký je seriál dlhý: 5 sérií

Hodnotenia na IMDb: 8,3/10

Neprávom zabudnutú a prehliadanú sci-fi klasiku vysielali ešte v minulom storočí. Zachytáva ľudí žijúcich v ďalekej budúcnosti na vesmírnej stanici, ktorá sa usiluje o sprostredkovanie mieru medzi všetkými možnými rasami a druhmi bytostí vo vesmíre.

Bohužiaľ, často sa to skončí absolútnym fiaskom či psychickými krízami jednotlivých postáv. Seriál sa zaoberá serióznymi témami a je povinnosťou pre každého, kto ho ešte nevidel. 

4. White Lotus

Aký je seriál dlhý: V roku 2023 by mala vyjsť 2. séria, tá prvá má 7 epizód.

Hodnotenia na IMDb: 7,6/10

White Lotus mala byť miniséria, no seriál bol taký úspešný a skvelý, že HBO rovno ohlásilo druhú sériu. Vo svojom jadre ide o satiru na hostí v luxusnom hoteli a v exotickom prostredí. Zo satiry a komických prvkov sa však rýchlo presunieme k drsnejším scénam a temnejším stránkam ľudí, ktorých príbehy sledujeme.

10 najlepších seriálov na HBO Max. Streamovacia služba štartuje na Slovensku už dnes

Od seriálu sa neodpútaš až do samotného konca, keď ti tvorcovia prezradia, kto skutočne stojí za záhadnou vraždou. Už prvá séria mala skvelé herecké obsadenie. Spomenúť môžeme hercov ako Sydney Sweeney, Alexandru Daddario či Stevea Zahna.

5. Hacks

Aký je seriál dlhý: V roku 2022 by HBO Max malo odvysielať už druhú sériu.

Hodnotenia na IMDb: 8,2/10

Hacks je podobne ako White Lotus nový seriál, ktorý sa ti rovnako rýchlo dostane pod kožu. Zameriava sa na mladú komičku Avu, ktorá sa pre urážlivý tweet ocitne na čiernej listine Hollywoodu. Nikto s ňou nechce spolupracovať, no zachráni ju staršia komička a prvá ženská standupová komička Deborah Vance.

Pri písaní vtipov sa rýchlo začnú zbližovať a obe si uvedomujú, aké sú si navzájom dôležité. Hacks je vtipný seriál s polhodinovými epizódami, ktoré ti v spoločnosti charizmatických a duchaplných postáv ubehnú veľmi rýchlo.

6. Barry

Aký je seriál dlhý: V apríli 2022 vyjde tretia séria a niekedy v budúcom roku aj štvrtá.

Hodnotenia na IMDb: 8,3/10

Čo sa stane, keď nájomného vraha prestane baviť zabíjanie a zatúži po niečom, čo ho konečne začne napĺňať? Barry (herec Bill Hader) to zistí, keď počas jednej z vrážd na objednávku skončí v divadle a úplne mu učaruje herectvo.

Temná komédia s vynikajúcimi hercami (obzvlášť Bill Hader zahral nájomného vraha so sklonmi k herectvu veľmi originálne) má extrémne množstvo zábavných a nevšedných scén, ktoré prirodzene vyplývajú z bizarného deja. Barry postupne začína herectvu rozumieť, lenže temná minulosť mu nedovolí len tak všetko hodiť za hlavu a jemu začína ísť o život. 

10 najlepších seriálov na HBO Max. Streamovacia služba štartuje na Slovensku už dnes

7. The Leftovers

Aký je seriál dlhý: Tri série

Hodnotenia na IMDb: 8,4/10

Leftovers je fantastický sci-fi seriál, ktorý je trestuhodne prehliadaný. Prvá séria vlastne ani veľmi nie je sci-fi, skôr štúdiou psychiky rôznych postáv a vzťahovou drámou s bravúrnymi hercami. A následne sa to roztočí. Dej sa začína tak, že na zemi z ničoho nič zmiznú asi dve percentá z celkovej populácie ľudí. Nezomrú, jednoducho sa vyparia a nikto nedokáže povedať, prečo sa to stalo.

V centre diania je šerif Kevin Garvey, ktorý sa musí vyrovnať s nebezpečným kultom, rodinnými problémami, neposlušnými deťmi a vlastnými psychickými problémami. Navyše sa začína obávať, že skončí na psychiatrickej liečebni rovnako ako predošlý šerif – jeho otec. Priprav sa na klasickú, scenáristicky premyslenú a skvelo natočenú drámu od HBO. Stojí za ňou Damon Lindelof, tvorca takých peciek ako seriál Watchmen či World War Z. 

8. The Boondocks

Aký je seriál dlhý: Štyri série

Hodnotenia na IMDb: 8,5/10

Dej tohto animovaného seriálu sa zameriava na dvoch afroamerických bratov Hueyho a Rileyho (obom prepožičala hlas herečka Regina King). Desaťročný Huey a jeho mladší brat zažívajú náročné životné obdobie, keďže sa presťahovali z mesta Chicago na predmestie, aby mohli žiť so svojím starým otcom.

Seriál divákovi ukazuje rôzne nástrahy (nielen) afroamerických detí žijúcich na predmestí v USA a to, s akými spoločenskými problémami sa stretávajú. The Boondocks je miestami vtipný, no dokáže aj zahrať na city a vzbudiť v divákovi silné emócie. 

9. Wellington Paranormal

Aký je seriál dlhý: Zatiaľ 20 epizód v 4 sériách

Hodnotenia na IMDb: 7,6/10

Ak sa ti páči seriál What We Do in the Shadows, zamiluješ si aj Wellington Paranormal. Zatiaľ čo prvý menovaný seriál sa zameriava výhradne na upírov, Wellington Paranormal zobrazuje všetky druhy príšer a nadprirodzených bytostí. Nejde však o žiadny horor. Oba seriály sú komediálne dokumenty, ktoré parodujú horory.

Dej je vyrozprávaný skrz rozhovory štábu s postavami príšerami a diváci sledujú aj ich každodenné problémy zachytené štábom, ktorý o nich natáča dokument. Ak máš chuť na skvelý a originálny humor vo svete plnom príšer, toto je seriál ako stvorený pre teba. 

10. Gomora

Aký je seriál dlhý: 5 sérií

Hodnotenia na IMDb: 8,7/10

Z nadprirodzeného sveta sa vrátime späť do krutej reality. Tú zobrazuje mafiánsky seriál Gomorrah. Na rozdiel od ďalšieho mafiánskeho seriálu z Talianska s názvom Suburra Gomorrah je preplnená samými zlými ľuďmi a nechutnými mafiánmi.

Len ťažko budeš s niekým sympatizovať. Priprav sa na drsné mafiánske prostredie s množstvom vrážd a krutosti. Dej sa odohráva v talianskom meste Neapol, kde sa strhne boj o moc medzi mafiánskymi klanmi. 

Bonus: Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty

Siedmeho marca 2022 na HBO premiéroval nový dramatický seriál s názvom Winning Time. Zobrazí basketbalový tím Los Angeles Lakers v 80. rokoch minulého storočia. Vtedy bol súčasťou klubu skvelý hráč Earvin Magic Johnson. V seriáli si ho zahrá herecký nováčik Quincy Isaiah a pôjde o dôležitú postavu. 

Toho doplnia aj iní herci, napríklad Adrian Brody, John C. Reilly, Rob Morgan či Jason Segela. Seriál zobrazí všetko, čo sprevádzalo život basketbalistov v 80. rokoch minulého storočia, vrátane sexu, drog a vášnivého života.

Ide o zdramatizovanie skutočných udalostí. Seriál nemôžeme hodnotiť po prvej epizóde, no zatiaľ to vyzerá na veľmi kvalitný materiál od HBO. Vôbec pritom nemusíš mať rád basketbal. 

Domov
Zdieľať
Diskusia