Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. decembra 2021, 6:38
Čas čítania 0:37
Daniel Mikolášik TASR

Veľká firemná párty sa skončila fiaskom. Účastníci sa nakazili nebezpečným variantom omikron

Veľká firemná párty sa skončila fiaskom. Účastníci sa nakazili nebezpečným variantom omikron
Zdroj: Unsplash/Stem List/volně k užití
NEWS KORONAVÍRUS NÓRSKO OMIKRON
Uložiť Uložené

Nákazlivý variant sa objavil na firemnej akcii so 120 hosťami.

Firemný večierok v Nórsku viedol k prepuknutiu nákazy koronavírusom medzi účastníkmi, 13 z nich je infikovaných novým variantom omikron.


Celkovo bolo po večierku v nórskom hlavnom meste Oslo zistených takmer 100 prípadov nákazy koronavírusom. Najprv nebolo jasné, či sa aj ostatní hostia infikovali nákazlivejším variantom omikron.


Podľa rôznych správ bolo na večierku do 120 hostí. Dvaja z nich údajne nedávno cestovali do Juhoafrickej republiky. Nórsko v sobotu zaznamenalo 19 prípadov nákazy variantom omikron vrátane štyroch ľudí, ktorí prišli do severskej krajiny z Juhoafrickej republiky. Práve tam tento variant prvýkrát zistili, a to 24. novembra.


V škandinávskej krajine platia od piatka prísnejšie pravidlá vstupu na jej územie.
Ľudia prichádzajúci do Nórska musia podstúpiť test na koronavírus bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zaočkovaní. Výnimky platia len pre pendlerov, zamestnancov leteckých spoločností a profesionálnych vodičov.


Sprísnené boli aj ďalšie opatrenia proti šíreniu ochorenia covid-19, predovšetkým na regionálnej úrovni. V krajine sa od jesene prudko zvyšujú počty infikovaných ľudí.

Domov
Zdieľať
Diskusia