Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
22. novembra 2021, 12:30
Čas čítania 19:37
Martin Adam Pavlík

Promotér novej organizácie Real Fight Arena Boris Marhanský: Nemyslím si, že Oktagon MMA má tých najlepších zápasníkov (Rozhovor)

Promotér novej organizácie Real Fight Arena Boris Marhanský: Nemyslím si, že Oktagon MMA má tých najlepších zápasníkov (Rozhovor)
Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík
ŠPORT BORIS MARHANSKÝ MMA OKTAGON MMA RFA
Uložiť Uložené
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Prečítaj si veľký rozhovor s hlavnou tvárou novovzniknutej bojovej organizácie.

Vznik novej bojovej organizácie Real Fight Arena (RFA) narobil na česko-slovenskej MMA scéne poriadny rozruch. Ohlásili silné mená zápasníkov, ako Tomáš Deák, Leo Brichta Jozef Wittner, Kamil Cibinski, Sebastián Fapšo, Igor Daniš či Jakub Kadáš. Prvý turnaj organizácie sa má uskutočniť 14. mája 2022 v bratislavskej NTC Aréne.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Marhansky (@b.o.r.i.s.s.s)


Ďalšie majú byť postupne v Ostrave, Brne, Košiciach, Prievidzi a Prahe. Promotér a spolumajiteľ organizácie Boris Marhanský je známy najmä tým, že už niekoľko rokov organizuje hudobný festival Hip Hop Žije. Teraz však má ambíciu s RFA predbehnúť domáceho kráľa, ktorým je Oktagon MMA.

Marhanský v rozhovore pre Refresher prezradil okrem iného aj to, ako sa mu podarilo presvedčiť bojovníkov konkurenčného Oktagonu na prestup a aké podmienky im RFA ponúka, vďaka čomu sa mu podarilo vybaviť cenných sponzorov, kedy zverejnia ďalšie mená dohodnutých zápasníkov či to, v čom budú turnaje novovzniknutej organizácie iné a jedinečné. 

RFA Boris Marhanský
Zdroj: Refresher/Martin Adam Pavlík

Kedy ste dostali nápad založiť Real Fight Arenu?

Bolo to ešte pred tromi rokmi. Prišiel za mnou jeden môj kolega, zápasník a predseda jedného zápasníckeho klubu, s tým, že by chcel spraviť galavečer venovaný bojovým športom. Začali sme riešiť mená, kto by tam mohol byť a podobne. Potom prišla pandémia a myšlienka spraviť tento galavečer padla. V každom prípade, obaja poznáme veľmi veľa zápasníkov či už z Oktagon Fighting Academy, alebo z Hanuman Gymu.

Odporúčané
Bojovníci Oktagon MMA navštevujú slovenské školy. Takto môžeš prihlásiť tú svoju (NÁVOD) Bojovníci Oktagon MMA navštevujú slovenské školy. Takto môžeš prihlásiť tú svoju (NÁVOD) 28. novembra 2023, 9:00

Je to aj tým, že ja som chodil na športové gymnázium na Ostredky v Bratislave, kde som bol spolužiak s rôznymi terajšími bojovníkmi. Bavili sme sa aj s nimi, ako by mohol spomínaný galavečer vyzerať, čo by tam možno chceli vidieť alebo čím by sme sa mohli odlíšiť. Chceli sme to spraviť skutočne veľkolepo. Začali však mať rôzne požiadavky, že nestíhajú prípravu, lebo musia pracovať, a nemôžu sa tomu venovať profesionálne. Na základe toho sme začali zisťovať, aké honoráre dostávajú v iných organizáciách.

Akým spôsobom ste to zisťovali?

Priamo cez tých bojovníkov, chodíme spolu občas na kávu či pivo. Poznáme sa dlho. Na základe týchto informácií sme si robili biznismodel na ten galavečer.

Pôvodnou myšlienkou teda nebolo spraviť organizáciu, ale len jeden jediný galavečer?

Áno. Avšak ako som už spomenul, keďže nás zbrzdila pandémia, zrazu sme mali čas na stretávanie sa s ľuďmi, komunikovanie a pripravovanie sa. Napríklad sme si zaplatili prieskum trhu na Česko aj Slovensko a podľa neho sme zisťovali aj to, či by bol priestor na ďalšiu organizáciu. Vedeli sme, že neslávne skončila organizácia XFN, vedeli sme, že sú tu aj nejaké pokusy menších organizácií.

Máte informácie, že by sa nejaké ďalšie skupiny snažili založiť bojové organizácie?

Skôr malo ísť o rôzne eventy a postupne to malo prejsť do niečoho väčšieho. Aj my sme premýšľali, ako začať, čo bude najrozumnejšie. Či začať len nejakým eventom alebo rovno organizáciou. Na to bol aj ten prieskum, aby sme zistili napríklad to, či ľudia chcú len tú jednu organizáciu, ktorou je Oktagon MMA, alebo či im tam niečo vadí a chceli by vidieť aj niečo iné a tak ďalej.

RFA Boris Marhanský
Zdroj: Facebook/@RFA

Ukázalo sa, že česko-slovenský trh vôbec nie je taký malý, ako rozpráva konkurencia alebo iní ľudia. Robili sme si prieskum aj preto, aby sme zistili, čím by sme sa asi mali odlíšiť od Oktagonu. Prešli sme si s rôznymi trénermi, manažérmi bojovníkov či so samotnými bojovníkmi, čo sa im páči alebo nepáči v rámci scény, čo by sme mohli spraviť lepšie, a z toho vznikol tento súčasný koncept. Ten zahŕňa to, že na každom galavečere by malo byť osem MMA zápasov a štyri čisto iba v postoji, teda thajský box v malých rukaviciach trikrát 3 minúty. 

Stiahni si aplikáciu Refresher, povoľ notifikácie a čítaj všetko bez obmedzenia
Stiahnuť a čítať zadarmo*
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 106404 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
*Akcia platí do konca novembra v mobilnej aplikácii Refresher

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Čo si myslí o celej kauze so zápasníkom Leom Brichtom a kde nastal podľa neho hlavný problém. 
  • Čo exkluzívne prezradil pre Refresher.
  • Akých zápasníkov Oktagonu sa organizácia RFA ešte snažila osloviť.
  • Aké bojové športy v minulosti robil Boris Marhanský.
  • Ako Marhanský odpovedal na otázku, či pre RFA pracuje niekto, kto predtým robil pre Oktagon MMA.
  • Kto bude vyberať rozhodcov na turnaje a či uvidíme rozhodcov pôsobiacich v Oktagone MMA aj RFA. 
  • O čom budú diváci rozhodovať priamo počas turnajov. 
  • Kto bude match-makerom organizácie.
  • Komu Marhanský bude držať palce v boxerskom súboji Rytmus verzus Boráros.
  • Čo si myslí o zápase Moloch Vlavo verzus Laky Royal.
Domov
Zdieľať
Diskusia