Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
3. augusta 2021 o 6:48
Čas čítania 0:48
Ema Stanovská

Severná Kórea zverejnila video, v ktorom propaguje konzumáciu psieho mäsa. Píše, že je „neprávom škandalizované cudzozemcami“

Severná Kórea zverejnila video, v ktorom propaguje konzumáciu psieho mäsa. Píše, že je „neprávom škandalizované cudzozemcami“
Zdroj: Getty Images/Korea Summit Press Pool
NEWS SEVERNÁ KÓREA
Uložiť Uložené

„Psiu polievku, ktorá je plná vitamínov a má nezameniteľnú arómu, milujú už od staroveku muži i ženy všetkých vekových kategórií,“ hovorí v reportáži severokórejská kuchárka.

„V tomto čase ponúkajú reštaurácie mnohé zdravé ľudové jedlá, ako napríklad polievku zo psieho mäsa,“ hovorí redaktorka v reportáži, ktorú zverejnila severokórejská ústredná televízia pri príležitosti najteplejšieho 30-dňového obdobia v lunárnom kalendári (tzv. Sambok). Toto obdobie je typické ľahšími a zdravšími pokrmami, ktorých súčasťou je podľa Severokórejčanov aj psie mäso.

Video bolo zverejnené na facebookovej stránke Korejská lidově demokratická republika s opisom „reportáž o príprave a konzumácii psieho mäsa a tradičných potravinách kórejského národa, neprávom škandalizovaných cudzozemskými šovinistami“.

Chutný „liek na vitalitu“

„Psiu polievku, ktorá je plná vitamínov a má nezameniteľnú arómu, milujú už od staroveku muži i ženy všetkých vekových kategórií,“ hovorí vo videu severokórejská kuchárka. „Naši predkovia považovali psie mäso za najlepší liek na dlhotrvajúcu vitalitu. Každý región má svoj unikátny recept.“

V reportáži tiež vysvetľuje kuchárske postupy pri príprave tejto „výživnej lahôdky“ a zdôrazňuje, ako si všetci dávajú záležať na tom, aby si zachovala čo najviac zo svojej nutričnej hodnoty.

Odporúčané
V obchode sa prechádzali komparzisti a z hotela nás nepustili na ulicu. Jozef Zelizňák rozpráva o svojej ceste do KĽDR (Rozhovor) V obchode sa prechádzali komparzisti a z hotela nás nepustili na ulicu. Jozef Zelizňák rozpráva o svojej ceste do KĽDR (Rozhovor) 23. februára 2024 o 9:30

Hoci psie mäso patrí v Severnej Kórei stále medzi tradičné pokrmy, je veľmi drahé a väčšina obyvateľov Severnej Kórey, ktorá bojuje s chudobou, si ho nemôže dovoliť. Podľa svetových médií prinútil Kim Čong-un minulý rok Severokórejčanov, aby sa vzdali svojich psov a doručili ich do reštaurácií z dôvodu nedostatku potravín v krajine.

Domov
Zdieľať
Diskusia