Čas čítania 0:26
Viktor Kniš

ŠPORT

Trofej získali futbalisti Athletica Bilbao, ktorí zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Lionel Messi dostal červenú kartu pri prehre Barcelony vo finále španielskeho Superpohára. Stalo sa tak po tvrdom zásahu rukou, keď neudržal nervy a zasiahol Asiera Villalibreho. Na internete si z nekompromisného zásahu začali futbaloví fanúšikovia okamžite uťahovať, keďže miestami pripomína skôr MMA ako futbal. Messiho vylúčili v 121. minúte za udretie. Ide vôbec o jeho prvú červenú kartu v drese Barcelony.

Víťazstvo a cennú trofej si zo zápasu odniesli futbalisti Athletica Bilbao, ktorí zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Barcelona síce dvakrát viedla zásluhou Antoina Griezmanna, aj napriek tomu sa však tešilo z víťaztva Bilbao, ktoré v semifinále vyradilo Real Madrid.

Vyrovnávajúci gól strelil v 90. minúte Asier Villalibre a v predĺžení skóroval Williams.