Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. januára 2021, 12:30
Čas čítania 4:01
Viktor Kniš

Ego bojoval s popieračmi koronavírusu aj extrémistami, Franto a Fobia Kid sa udobrili. Toto sú najsvetlejšie momenty domáceho rapu

HUDBA EGO FOBIA KID GLEB SEPAR
Uložiť Uložené

Slovenskí raperi potešili svojich fanúšikov hneď niekoľkokrát. Nájdeš v našom výbere aj ty svetlý moment, ktorý ťa potešil?

Slovenský rap zažil v roku 2020 výrazný útlm nielen po stránke koncertov, ktoré boli všetci prirodzene nútení zrušiť a neplánovať ďalšie. Veľmi špecifickým javom je, že paradoxne v čase pandémie, keď sa do popredia dostal online svet, domáci interpreti sa utiahli. V konečnom dôsledku si môžu všetci vytvoriť odstup, keďže boli v posledných rokoch v obrovskom koncertom zhone. 

Skoro úplne sa vyparila frustrácia, súťaživosť a rivalita a pozitívnych momentov bolo preto oveľa viac, ako tých negatívnych.

Žiaľ, dvaja zo slovenských raperov museli čeliť zákernej chorobe, a aj oni sú pre nás ostatných veľkou motiváciou. A obzvlášť nás teší, že sa ich zdravotný stav zatiaľ vyvíja pozitívne.

Vyberáme niekoľko svetlých momentov, vďaka ktorým si budeme pamätať rok 2020 ako veľmi špecifický. Dokonca by sa dal zadefinovať len dvomi slovami – šťastie v nešťastí. Samozrejme, opäť ide o náš subjektívny pohľad, budeme však radi, keď nám tvoje highlighty napíšeš do komentárov. 

Hodnotíme iba najsvetlejšie momenty druhej polovice roka, tie z prvej polovice sme zhrnuli v tomto článku

Odporúčané
Rytmus: Jediné, čo funguje v každej dobe, je pokora. Nemíňať viac, ako si môžeš dovoliť a nežiť v niečom, čo nie si (Rozhovor) Rytmus: Jediné, čo funguje v každej dobe, je pokora. Nemíňať viac, ako si môžeš dovoliť a nežiť v niečom, čo nie si (Rozhovor) 27. decembra 2020, 14:37
V tomto článku si prečítaš:
  • Prečo je Ego najzodpovednejším slovenským raperom
  • Ako sa Ego zastal Rytmusa, keď Kotleba vytiahol na súde CD Bengoro a chcel argumentovať, že používanie slova „cigán“ je v poriadku
  • Aký netradičný postoj zastali počas pandémie členovia F*CK THEM
  • Prečo Yaksha kritizoval tých, ktorí predávajú počas pandémie rúška a robia platené online koncerty
  • Ako Separ svojim fanúšikom oznámil najradostnejšiu novinu roka 2020

Fobia Kid a Franto sa definitívne udobrili, vo veľkom štýle sa vrátili aj Separ a Pil C

Franto ešte pred Vianocami oznámil, že bojuje s rakovinou. Podstúpil operáciu, po ktorej mu teraz oznámili, že sa jeho zdravotný stav zlepšuje. Krátko po tom, ako raper zo Šale fanúšikom odhalil, kvôli čomu ho hospitalizovali, sa mu ozval Fobia Kid a najprv v súkromných správach, a potom aj verejne definitívne zakopali vojnovú sekeru. 

Už v čase, keď sa Franto lúčil s alteregom Pouličný autor tónov, vydal skladbu, v ktorej za sebou zanechával aj staré spory. Teraz však fanúšikovia mohli na vlastné oči vidieť, ako interpreti dokážu (s odstupom času) oddeliť súkromný a pracovný život, súčasťou ktorého sú aj disstracky. 

Odporúčané
SEPAR VS. RYTMUS: Naozaj si člen Kontrafaktu kupuje mesačných poslucháčov na Spotify? Spýtali sme sa distribútora jeho hudby SEPAR VS. RYTMUS: Naozaj si člen Kontrafaktu kupuje mesačných poslucháčov na Spotify? Spýtali sme sa distribútora jeho hudby 25. februára 2024, 12:30

Po troch rokoch sme mali možnosť počuť na spoločnej skladbe aj Separa a Pil Cho. Money2 je banger, ktorému chýba len jediné – vypredané kluby. Spor týchto dvoch bol síce viac osobný, na druhej strane necítili potrebu prepierať ho verejne a koniec koncov si obaja uvedomili, že išlo o menej podstatnú vec, ako to na prvý pohľad vyzeralo. 

Zodpovedný Ego vyzýval verejnosť, aby nosila rúška a kritizoval Kotlebu

Vyskúšaj predplatné
za 2,99
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 92663 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo je Ego najzodpovednejším slovenským raperom
  • Ako sa Ego zastal Rytmusa, keď Kotleba vytiahol na súde CD Bengoro a chcel argumentovať, že používanie slova „cigán“ je v poriadku
  • Aký netradičný postoj zastali počas pandémie členovia F*CK THEM
  • Prečo Yaksha kritizoval tých, ktorí predávajú počas pandémie rúška a robia platené online koncerty
  • Ako Separ svojim fanúšikom oznámil najradostnejšiu novinu roka 2020
Domov
Zdieľať
Diskusia