Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
18. novembra 2020, 8:28
Čas čítania 1:18
Dominik Vetrák

Liberator je vynikajúca vojnová dráma. Unikátna animácia zaručí, že sa od seriálu nebudeš vedieť odpútať

FILMY A SERIÁLY THE LIBERATOR
Uložiť Uložené

Nový vojnový seriál na Netflixe skutočne stojí za to.

The Liberator je na Netflixe dostupný niekoľko dní. Ide o 4-dielnu minisériu z prostredia 2. svetovej vojny. Dej zachytáva skupinu vojakov známych ako Thunderbirds počas operácie Avalanche. Spojenci sa vtedy pokúsili preniknúť do fašistického Talianska a sabotovať nepriateľov zvnútra. Nemcov a Talianov však ich útok neprekvapil a podarilo sa im ho odraziť.

4-dielny seriál/film zobrazí útrapy oboch strán, no zameria sa najmä na amerických vojakov a ich odhodlanie zvíťaziť vo chvíli, keď chceli ustúpiť už aj ich velitelia. Seriál ťa okamžite zoznámi so sympatickými postavami a hlavne férovým, čestným a charizmatickým veliteľom Sparksom.

Odporúčané
Ed Wood: Najhorší filmový režisér na svete, ktorý klamal, zavádzal a pod vojenskou uniformou nosil nohavičky a podprsenku Ed Wood: Najhorší filmový režisér na svete, ktorý klamal, zavádzal a pod vojenskou uniformou nosil nohavičky a podprsenku 9. novembra 2020, 14:32

Dočkáš sa množstva akčných scén, prekvapivých momentov aj klasických vojnových sekvencií. Na rad prídu aj momenty obetovania sa, emotívne zábery z koncentrákov či na ranených civilistov, scény vyvražďovania, ale prekvapivo aj sekvencie plné ľudskosti, a to, dokonca, aj na strane nacistov.

Domov
Zdieľať
Diskusia