Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
13. októbra 2020, 16:04
Čas čítania 0:41
Miriam Rumanková

Peter Sagan sa konečne dočkal víťazstva. Vyhral desiatu etapu Giro d'Italia 2020

NEWS PETER SAGAN
Články o športe ti prináša Fortuna. Zaregistruj sa a vyber si svoj bonus!chcem bonus

Sagan zdolal kopcovitú trať z Lanciana do mestečka Tortoreto o celkovej dĺžke 177 km.

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v 10. etape pretekov Giro d'Italia na prvom mieste. Etapa merala 177 km a viedla z z Lanciana do mestečka Tortoreto. Išlo o náročnú a kopcovitú trať. Stúpanie do historického centra mesta Tortoreto obsahovalo strmé pasáže, ktoré majú aj 18-percentný sklon.

Peter Sagan predviedol svoj najlepší výkon v tejto sezóne a zvíťazil po jeho individuálnom úniku. Slovenský cyklista vyhral svoju prvú etapu na talianskej Grand Tour. Sagan bol od úvodu etapy v úniku a dokázal odolať tlaku tímov Groupama-FDJ a malý náskok si udržal aj pred skupinou favoritov. Náš cyklista v záverečnom kopci zlomil Bena Swifta aj Pella Bilbaa a vybojoval svoje prvé víťazstvo na Gire.

Odporúčané
Peter Sagan skončil druhý v 4. etape pretekov Giro d'Italia. Od víťazstva ho delili milimetre! Peter Sagan skončil druhý v 4. etape pretekov Giro d'Italia. Od víťazstva ho delili milimetre! 6. októbra 2020, 16:05