Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Štvrtok 13. 8. 2020 meniny má Ľubomír

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Hudba - Slovensko
3
Viktor Kniš
21. júl 2020, 11:14
Čas čítania: 4:50
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Keď robí raper letný hit nasilu, väčšinou to dopadne zle. Toto je TOP 10 najlepších bangrov tejto sezóny

Mnohí slovenskí raperi berú ako povinnosť vydať pred letom skladbu, ktorá by nemala prestať hrať na kúpaliskách. Väčšinou to dopadne veľmi zle, nájde sa však aj niekoľko svetlých výnimiek.

Viktor Kniš
21. júl 2020, 11:14
Čas čítania: 4:50
Keď robí raper letný hit nasilu, väčšinou to dopadne zle. Toto je TOP 10 najlepších bangrov tejto sezóny
Zdroj: YT/FCK THEM
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Letných hitov máme v slovenskom rape opäť niekoľko, zároveň sa nám každým rokom potvrdzuje, že keď niektorí (nielen) rádioví raperi nasilu tlačia na pílu, z ich pokusov o hit zostávajú len smiešne paródie. Všetko nasvedčuje tomu, že finálna pozitívna emócia, ktorá by nemala pri energických letných bangroch chýbať, sa dá dosiahnuť ešte lepšie, keď autor nemysí na to, že ide spraviť hit, ktorý bude dookola hrávať na kúpaliskách.

 

V skutočnosti pravdepodobne väčšinu skladieb z nášho výberu nebudeš počuť hrať v žiadnom rádiu, určite ti však odporúčame zapnúť tento playlist na záhradnej párty alebo grilovačke. 

 

Ide o náš subjektívny výber, zohľadňovali sme v prvom rade snahu o inovátorstvo, celkovú emóciu, ale aj hudobnú produkciu. Poradie tentokrát nehľadaj, každá zo skladieb má totiž svoje vlastné parametre.

 

 

Zároveň netrvrdíme, že každý z raperov v našom rebríčku chcel nahrať virálny hit len preto, že sa blíži leto, aj pre interpretov je však podľa všetkého prirodzené vydávať v tomto období najmä odľahčenejšie veci. 

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Čo nám Ego prezradil o albume Egotron a ako súvisí s Real Newz a Covid-19
 • Ktorý raper našiel po rokoch kompromis medzi zvukom, ktorý mu v súčasnosti naozaj svedčí a zvukom, aký od neho očakávajú fanúšikovia v roku 2020
 • Ktoré letné hity si obľúbia fanúšikovia nostalgie a ktoré autičkári
 • Ktorá skladba by bola pravdepodobne na prvom mieste, ak by sme predsa len chceli vybrať jednu najlepšiu

BITMAN - Nejsem zdejší

Okolo Bitmana to ešte pred pár týždňami žilo v súvislosti s konfliktom, ktorý vznikol pod Eminemovou #GodzillaChallenge, keď Ego povedal, že by sme nemali byť očarení rýchlym rapom. Zakrátko vznikli dva veľké tábory, pričom práve Bitmana sa zastali aj Separ či Strapo. Bitman sa zo „sporu“ „vyvliekol“ veľmi rýchlo a šikovne a hneď sa vrátil k svojej tvorbe, ktorá je, samozrejme, špecifická v prvom rade tým, že dokáže rapovať s obzvlášť veľkou kadenciou.

 

Nie je to však jeho jediná vzácna schopnosť, zároveň sa totiž zameriava na lyrickú stránku a celú tvorbu vždy zvládne zaobaliť do atraktívnej hudobnej produkcie. Keďže sme chceli, aby náš vyber nebol jednotvárny a nepozostával len z reprezentantov novej vlny, ako prvý v letnom playliste nemôže chýbať práve člen Strapovho vydavateľstva, ktorý už čoskoro predstaví svoj debutový projekt. 

 

 

Loko Loko x Pil C x Daweed Hustle – Fiji

Loko Loko a Daweed Hustle chystajú spoločný projekt, vzhľadom na to, že sa poznali už predtým, ako začali rapovať, predpokladáme, že sa bude projekt točiť v prvom rade okolo toho, čomu aj v zahraničí hovoria trap. Ešte predtým sme sa dočkali aj hymny o minerálnych vodách, kde hosťuje aj Pil C. Skladbe dali názov Fiji a vizuál z golfového ihriska, luxusnej reštaurácie, vrtulníka a terasy známeho bratislavského hotela. 

 

 

Ego – Trollin

Snáď nikto nebude pochybovať o tom, že Ego odovzdal slovenskému rapu viac, ako ktokoľvek iný. Zaslúžil sa o tvorbu albumov Kontrafaktu, produkciu Rytmusovych projektov aj mentorstvo v mladých talentov. Očakávame preto, že Egove druhé sólo bude presne také, ako ho pre nás pred pár dňami opísal. Tvrdí, že Egotron bude v základoch o tom, že s albumom Real Newz vyleteli do vesmíru hľadať liek na Covid-19, ale zatiaľ sa ešte nevrátili.

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1144 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

 

To dokazuje aj prvá z ukážok z tohto projektu s názvom Trollin. Už pred vydaním Tekashiho rovnomennej skladby člen Kontrafaktu všetkým ukázal, že on svoju verziu nahral ešte minulý rok, v žiadnom prípade tak nejde o snahu napodobniť niekoho iného. 

 

Ide o zvučnú záležitosť s jednoduchším textom, Floso zároveň ukázal, že ani on nemá od spevu ďaleko. 

 

 

Nerieš – Ruka na volante

Hymna pre všetkých autičkárov, ktorí si to zo Slovenska namierili do Chorvátska (alebo ešte ďalej) autom. Ale nie. V skutočnosti ide o skladbu trochu staršieho dátumu.  Ale preto, že k nej chalani nedávno vydali videoklip, sme sa ju predsa len rozhodli zaradiť. Nerieš sú známymi autormi zvučných hitov a na najnovšom projekte OK by sme ich našli hneď niekoľko. Práve tento však bude pre mnohých na 100 % o pár rokov definíciou leta 2020. 

 

Aj fanúšikovia rapu starších ročníkov by si dnes dokázali zaspomínať na niekoľko legendárnych trackov z minulosti, ktoré pre nich letné prázdniny z minulosti. Ruka na volante od Nerieš je typovo presne takouto skladbou. 

 

 

Separ – So mnou

Tentokrát trochu z nostalgicko-motivačného súdka v kombinácii s letným beatom od dvojice Goldy a Biho. Separov storytelling so šťastným koncom je zároveň jednoduchý na počúvanie, keďže si spomína výhradne na pozitívne veci zo svojej minulosti. Člen DMS má jasno v tom, že sa množstvo jeho poslucháčov nájde minimálne v prvej polovici skladby. Zároveň chce všetkým odkázať, že cieľavedomosťou môže každý dotiahnuť svoj život k úspechu. 

 

 

Dame ft. Nerieš, Separ – Zrazu

Tentokrát sa Dame spojil so svojimi najbližšími – Separom a chalanmi z Nerieš, aby na novinke Zrazu vysvetlili, ako vnímajú pózerov zo svojho okolia. Doteraz snáď nevzniklo spojenie dvoch spriaznených skupín, ktoré by bolo takou zárukou hitu, ako DMS a Nerieš. Obzvlášť veľkú pozornosť si v tomto prípade zaslúži autor videoklipu Matej Hajaš, ktorý štvoricu raperov preanimoval do prostredia legendárneho South Parku. 

 

V skladbe si interpreti striedajú jednotlivé časti, atraktívne je aj to, že raperi s veľkou pravdepodobnosťou neposielajú svoje odkazy len tak do vzduchu, ale majú aj svojich adresátov. Či sa v texte našli tí správni, je už otázkou. 

 

 

Majk Spirit – Lambada

Majkovi Spiritovi sa na najnovšom projekte Artist podarilo nájsť kompromis medzi zvukom, ktorý mu v súčasnosti naozaj svedčí a zvukom, aký od neho očakávajú fanúšikovia v roku 2020. Je dostatočne rozmanitý, za čo však patrí vďaka aj dvornému producentovi Grimovi, s ktorým Speezy celý projekt vytvoril.

 

 

Lambada je na prvý pohľad oldschoolová záležitosť, avšak vo výrazne novšom šate, a to aj vďaka rapovým skills Majka Spirita, ktoré ukazuje oveľa viac, ako v prípade starších projektov, kde chcel pravdepodobne skôr cieliť na inú skupinu poslucháčov. Práve Speezy ako z projektov H16, je však pre rapových poslucháčov oveľa atraktívnejší a sme radi, že si to uvedomil aj on sám a postaral sa hneď o niekoľko skvelých bangrov, z ktorých sa nám práve tento hodí medzi letné hity. 

 

 

Rytmus x Frayer Flexking – Rakety Jak pizza

Táto skladba pravdepodobne dlhší komentár nepotrebuje. Ide o hlášku, ktorá podľa samotných autorov vznikla úplnou náhodou, člen Kontrafaktu má však jasno v tom, že práve podobné náhody si zaslúžia zvečniť, pretože definujú moment, v ktorom vznikli. Aj mnohé legendárne hlášky piešťanskej skupiny vznikli ako brept. Neustálym opakovaním sa však stali obrazom doby, v ktorej vznikli. 

 

Hlášku chalani znázorňujú aj kombináciou dvoch emoji. Tie už zľudoveli natoľko, že v posledných týždňoch zaplnili celý Instagram. 

 


Ego – DOUG DEMURO

Ide o typ skladby, ktorú si nemôžeš pustiť len raz a okamžite ju odsúdiť. Je to presne naopak, čím viac ju počúvaš, tým viac dokonalosti v nej nájdeš.

 

Člen Kontrafaktu sa hrá s lyrikou a aj keď je mu miestami rozumieť o niečo menej, výsledkom je nálož, ktorá ohýba slovenčinu oveľa viac, než by bolo zdravé. Ego tak opäť obhajuje pozíciu experimentátora, ktorý by si nedovolil v roku 2020 nahrať obyčajnú vec. 

 

Zabrať dostal aj Google prekladač, ten rozpoznal Egov text ako japončinu. V refréne rapuje autor v angličtine, slovenské slohy sú zase dôkazom, že s naším jazykom sa dajú robiť zázraky.

 

 

Zayo – Úsmev 

 

Ak by sme hľadali prototyp letnej skladby, ktorá musí mať chytľavý refrén, ktorý si môže spievať každý, výhradne pozitívnu emóciu a ešte niečo naviac, bezpochyby by si prvú priečku za sezónu 2020 odniesol Zayo. 

 

Na tracku úsmev sa mu podarilo zhotoviť refrén, ktorý ti zostane v hlave ešte dlho po dopočúvaní skladby, zároveň sa ho dokáže naučiť každý a vôbec nevadí, že netrafíš všetky tóny. V tomto prípade sa podarilo splniť všetky náležitosti hitu do horúcich letných dní, ruku k dielu priložil aj producent SpecialBeatz.

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
6
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.