Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 22. 9. 2020 meniny má Móric

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti - Krimi
1
Jakub Paulík
22. máj 2020, 14:22
Čas čítania: 8:00
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Vražda expolicajta vraj stála niekoľko miliónov korún. Černák ukázal prstom na SIS a Mečiara

Dočká sa niekedy prípad vraždy bývalého policajta Róberta Remiáša zdarného konca?

Jakub Paulík
22. máj 2020, 14:22
Čas čítania: 8:00
Vražda expolicajta vraj stála niekoľko miliónov korún. Černák ukázal prstom na SIS a Mečiara
Zdroj: Magda Borodáčová/TASR
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Z brutálnej vraždy 26-ročného bývalého policajta Róberta Remiáša v minulosti obvinili niekoľko osôb. Jedným z vykonávateľom mal byť aj doživotne odsúdený nájomný vrah Jozef Roháč, prezývaný ako Potkan či Čapica. S vraždou Róberta sa spájalo taktiež meno niekdajšieho riaditeľa SIS Ivana Lexu. Do dnešného dňa, kedy mohol expolicajt oslavovať okrúhlych 50 rokov, však v tomto prípade nikoho neodsúdili.

 

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Opis miesta nehody očami svedka a vyšetrovateľa
 • Ktorá mafiánska skupina mala Remiáša sledovať
 • Čo si myslí o prepojení SIS a vraždy Remiáša jeho priateľ Oskar Fegyveres
 • Ako sa matka zavraždeného dozvedela o smrti svojho syna
 • Čo nám povedala o Vladimírovi Mečiarovi a Ivanovi Lexovi
 • V akom aktuálnom stave sa nachádza prípad 

 

Pamätný kríž na mieste vraždy Róberta Remiáša
Pamätný kríž na mieste vraždy Róberta RemiášaZdroj: TASR - Štefan Puškáš

Auto sa rútilo Bratislavou ako ohnivá guľa

V piatok 22. mája mohol policajt Róbert Remiáš osláviť 50 rokov. Ešte 29. apríla 1996 sa však niekto nástražnou výbušninou postaral o jeho smrť. Po explózii auta mal ešte krátku chvíľu žiť, následkom šoku a rozsiahlych popálenín však tragicky zomrel. 

 

Auto vybuchlo v Bratislave na križovatke Devínskej cesty, Karloveskej ulice a Botanickej ulice. V blízkosti stojí aj internát Družba, a tak sa okolo pamätníka pravidelne prechádza množstvo vysokoškolákov.

 

 

90. roky plné mafiánskych popráv poznajú našťastie len z rozprávania rodičov či dokumentov a článkov médií. Mnohé indície v prípade vraždy Róberta Remiáša nasvedčujú tomu, že za jeho odstránením stála Slovenská informačná služba spolupracujúca s podsvetím.

 

 

Anonymný svedok v dokumente Skutok sa stal od Barbory Berezňákovej opisuje, že explózia BMW Róberta Remiáša neroztrhala vozidlo na kusy, auto sa totiž rútilo ulicou ďalej. Vizuálne na svedka pôsobilo ako ohnivá guľa. Situáciu neďaleko sledovali ľudia sediaci v Mercedese, ktorí sa chceli uistiť, že ich cieľ výbuch neprežil.

 

Podľa vyšetrovateľa Júliusa Šáraya, ktorý sa prípadu venoval od roku 2002, po explózii vrazil Remiášovi odzadu do hlavy kus plechu, následkom čoho sa na moment dostal do bezvedomia, krátko na to sa ale s veľkou pravdepodobnosťou prebral. Keďže však auto prerazilo plot a viselo z kopca, nemal sa ako dostať von, tvrdil v relácii Fair Play.

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1242 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

 

O smrti Remiáša informovali aj v Česku

 

Svedok Oskar Fegyveres sa s únosom priznal aj prezidentovi Michalovi Kováčovi

Kto mohol spáchať takýto zločin? Pre pochopenie súvislostí sa musíme vrátiť k neslávne známemu únosu syna prezidenta Michala Kováča z 31. augusta 1995. Podľa dobovej výpovede svedka a príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Oskara Fegyveresa sa na jeho únose podieľala SIS. Tej v danom čase šéfoval Ivan Lexa, ktorý mal dobrý vzťah s vtedajším premiérom Vladimírom Mečiarom.

 

Fegyveres, ktorý sa mal nevedomky na únose podieľať, po svojej výpovedi utiekol zo Slovenska. S tým, že musí odísť za hranice, sa zveril aj vyšetrovateľovi únosu prezidenta Petrovi Vačokovi. Spojku medzi Fegyveresom a jeho rodnou domovinou robil práve Róbert Remiáš, s ktorým sa kamarátil už od čias strednej školy.

 

Bol to môj syn, kto Oskarovi pomohol za hranice, sprostredkoval mu kontakt s príbuznými a staral sa o jeho rodičov. Takisto pomohol ujsť Oskarovej priateľke Adriane, ktorej otec v tom čase pracoval v SIS a jej hrozilo nebezpečenstvo. Som presvedčená, že Róbert svojím konaním zachránil dva ľudské životy,“ povedala v staršom rozhovore Anna Remiášová, matka zavraždeného Róberta.

 

 

Aktuality.sk píšu, že vtedajšiu Fegyveresovu partnerku Adrianu vysoký funkcionár SIS Jaroslav Svěchota údajne nahováral, aby policajtom tvrdila, že mal byť Oskar Fegyveres v čase únosu s ňou. Tým by protirečila jeho výpovedi. Svěchotu však odmietla. V roku 1999 sa Jaroslav Svěchota vo väzbe k organizácii únosu pod taktovkou SIS nakoniec tiež priznal.

 

Róbert Remiáš Oskarovi Fegyveresovi zabezpečoval všetko potrebné. Bývalý príslušník SIS ho opisuje ako výnimočného priateľa, ktorý sa nehľadá ľahko. „Boli sme v kontakte cez pager, kde sme si nechávali odkazy. Mali sme určité dohovorené znamenia a podľa toho vedel, kde a kedy sa máme stretnúť,“ prezradil pre SME. Bez peňazí by sa ale mimo Slovenska dlho skrývať nemohol.

 

Oskar Fegyveres pre Aktuality potvrdil, že v zahraničí žil z pol milióna šilingov, ktoré mu daroval neznámy podnikateľ. Až neskôr sa mal dozvedieť, že ním bol Marian Kočner, údajný objednávateľ vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Toho vraj prvýkrát videl u prezidenta Michala Kováča, ktorému povedal, že SIS stála za únosom jeho syna. Vtedy ale vraj netušil, že išlo o Kočnera a nerozumel, čo týmto krokom sledoval.

 

Oskar Fegyveres
Oskar FegyveresZdroj: TASR - Michal Svítok

Ivan Lexa ako Ježiš Kristus?

Kým bol Oskar Fegyveres v zahraničí, kroky Róberta Remiáša na Slovensku agenti SIS starostlivo sledovali. Keďže chránil korunného svedka, ktorý z únosu obvinil SIS, odpočúvali Róbertovi i jeho blízkym telefóny. Neskôr sa k sledovaniu Remiáša na objednávku SIS pripojili aj mafiáni z nitrianskeho podsvetia.

 

Spočiatku malo ísť o ferusovcov z Nitry. Značky ich áut ale Róbert Remiáš nahlásil na polícii, a tak sa z Bratislavy radšej stiahli. Motív prípadu vraždy je podľa exvyšetrovateľa Júliusa Šáraya jasný – dostať sa k Fegyveresovi a zmeniť jeho výpoveď. Tento cieľ mohli páchatelia dosiahnuť práve cez jeho spojku na Slovensku.

 

V istom období začali kolovať fámy o napojení Remiáša na drogový biznis, ktoré špinili jeho meno a snažili sa upraviť motív v očiach verejnosti. Július Šáray však tieto tvrdenia vyvrátil a nazval ich spravodajskými hrami.

 

Oskar Fegyveres si myslí, že ak si vraždu Róberta Remiáša SIS priamo neobjednala, prinajmenšom v tejto inštitúcii vedia, kto ju vykonal. Bývalý premiér Mečiar s tým ale nikdy nesúhlasil. V roku 2006 dokonca Ivana Lexu prirovnal v parlamentnom prejave k Ježišovi Kristovi.

 

Bola to vražda na objednávku. Vzhľadom na výborné vzťahy SIS pod vedením Ivana Lexu, ktorý plnil príkazy Mečiara, si SIS na špinavú robotu objednala podsvetie. Bola to spolupráca SIS s podsvetím,“ povedala pre Refresher matka Róberta Remiáša.

 

Ďalej nám ozrejmila, že 29. apríla 1996 medzi 18. až 21. hodinou bol Róbert Remiáš vo Vrbovom u rodičov. V tom čase zaregistrovali nitrianske poznávacie značky v blízkosti domu. O 22:30 už Róberta v Bratislave upálili za živa v horiacom aute.

 

 

V rozhlase informovali o tragickej nehode

Matka Róberta Remiáša sa o smrti svojho syna dozvedela zo Slovenského rozhlasu 30. apríla 1996. V správach hovorili o výbuchu auta s vodičom, ktorý sa priatelil s korunným svedkom v kauze únosu Michala Kováča mladšieho. Meno obete však nepovedali. Pre overenie totožnosti Róberta musela preto jeho mama prísť na políciu.

 

Keď som sa konečne prebojovala na políciu k vyšetrovateľom, nechceli ma k nim pustiť. Žiadala som o identifikáciu syna. Vyšetrovateľ mi však povedal, že to už nie je možné, pretože mu odrezali hlavu a ruku a poslali na špeciálnu identifikáciu do Česka. Bol to šok. Rozrezali mi ho ako zajaca. Dodnes netuším, ako som to dokázala prežiť. Neviem, či aj v iných prípadoch tak rýchlo konajú 2 dni po vražde. Zahladzovali stopy na mieste činu a znemožnili mi identifikáciu obete. Tú sme riešili fotkami,“ povedala nám Róbertova matka. Kým Róbert Remiáš žil, svojej matke tvrdil, že ak sa mu niečo stane, tak to urobili Lexa s Mečiarom.

 

Anna Remiášová tvrdí, že vtedy vyšetrovateľ splnil, to čo sľúbil: „Prežila som peklo! Róberta mi dovolili pochovať zhruba až o 3 mesiace – 13. júla 1996. Prosila som vyšetrovateľa, aby jednal čestne. Sľúbil mi, že ak bude na neho vyvíjaný tlak zhora, tak odíde. Svoje slovo splnil. Vyšetrovateľ po pár mesiacoch od polície odišiel. Výnimočný človek – som mu vďačná, že dodržal slovo.“ 

 

 

2. mája 1997 premiér Vladimír Mečiar v Slovenskom rozhlase vyhlásil, že na vyšetrenie vraždy Róberta Remiáša vláda vypísala miliónovú odmenu. Svoj názor na Mečiara vyjadrila Anna Remiášová v roku 1999, keď ho na mítingu udrela do tváre kyticou zo synovho hrobu.

 

Anna Remiášová s bývalým prezidentom Michalom Kováčom (28. apríl 2000)
Anna Remiášová s bývalým prezidentom Michalom Kováčom (28. apríl 2000)Zdroj: Štefan Puškáš/TASR

Zasahovanie do prípadov únosu a vraždy Remiáša

4. septembra 1996 riaditeľ sekcie vyšetrovania ministerstva vnútra Ján Kosťov povedal, že príčinou výbuchu je pravdepodobne 150 až 200 gramov výbušniny. Spočiatku však rátali aj s možnosťou, že ide o poruchu, napríklad o výbuch plynu. S týmto tvrdením obhajoval Ivana Lexu taktiež jeho advokát a blízky priateľ Ján Cuper. Anna Remiášová pre Refresher tvrdí, že vtedy zasiahol poslanec Ján Budaj: „Nedovolil, aby celý prípad vraždy dokázali ututlať. Tvrdo bojoval za pravdu. Práve vďaka nemu sa pokračovalo vo vyšetrovaní a dokázal sa nástražný výbušný systém, ktorý mu vrahovia dali na auto.“ 

 

Za najhoršie považujem to, že sa vedenie polície podujalo na to, že vysvetľovali, že išlo o výbuch plynu a nie o výbuch nástražného systému, pritom nemali na takéto tvrdenia podklad. Čiže tam sa jednoznačne preukazuje, že tá polícia bola riadená a bola pod vplyvom politiky a vedenia štátu,povedal bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok, ktorý vraždu Róberta Remiáša od začiatku spájal s jeho priateľom Oskarom Fegyveresom.

 

Peter Vačok tvrdí, že štátne orgány zasahovali aj do prípadu únosu Kováča mladšieho, o čom má svedčiť aj údajný rozhovor medzi vtedajším riaditeľom SIS Ivanom Lexom a bývalým ministrom vnútra Ľudovítom Hudekom.

 

V ňom sa rozprávajú o tom, že „vyšetrovateľa (poznámka redakcie – Petra Vačoka) kopnú do gúľ“. Nahrávku pustil vtedajší riaditeľ rádia Twist Andrej Hryc Ľudovítovi Hudekovi, ktorý podľa neho zbledol a začal vulgárne nadávať.

 

 

 

Nájomný vrah sýkorovcov ako údajný vrah Remiáša

4. marca 1998 vyhlásil premiér Mečiar amnestiu týkajúcu sa prípadu zavlečenia Michala Kováča mladšieho. V článku 6 sa uvádza: „Nariaďujem, aby sa nezačínalo a ak sa začalo, aby sa zastavilo trestné stíhanie za trestné činy spáchané v súvislosti s oznámením o zavlečení Michala Kováča ml. do cudziny.

 

Ešte v decembri toho istého roku sa nový premiér Mikuláš Dzurinda pokúsil amnestie zrušiť, no Ústavný súd rozhodol, že to nie je možné. Nakoniec ich parlament zrušil až v roku 2017. Amnestie ale podľa bývalého generálneho prokurátora aj tak nikdy vo vyšetrovaní vraždy nebránili.

 

 

Pred začiatkom milénia sa dostalo vyšetrovanie konečne do pohybu. V apríli 1999 skončil Ivan Lexa vo väzbe. V nej si však posedel iba približne 3 mesiace. Koncom roku 1999 vyšetrovateľ obvinil dvojicu údajných vykonávateľov Imricha Oláha a Jozefa Roháča. Oboch mužov polícia spájala s mafiou, pričom Jozef Roháč patril v podsvetí medzi expertov na výbušniny.

 

Počas svojej kriminálnej kariéry na Slovensku spolupracoval najmä s gangom sýkorovcov, ale nájomné vraždy vykonával aj pre maďarskú mafiu. K tejto dvojici sa mala polícia dostať po výpovedi utajeného svedka, ktorý povedal, že aj jeho oslovili ako možného vykonávateľa vraždy Remiáša.

 

Objednávka mala ísť podľa neho od SIS priamo k sýkorovcom. Neskôr ale výpoveď stiahol s tvrdením, že ho k nej údajne prinútili. Ďalším svedkom sa stal Karol Szatmáry, ktorý v minulosti patril pod Mikuláša Černáka. Tomu mal Imrich Oláh o vražde údajne povedať v lete 1998. Výpoveď po čase písomne odvolal. Mikuláš Černák, považovaný za bývalého bossa bossov, vo svojej knihe Prečo som prelomil mlčanie dokonca tvrdí, že si vraždu Róberta Remiáša objednal priamo premiér Vladimír Mečiar.

 

Jozef Roháč a Imrich Oláh
Jozef Roháč a Imrich OláhZdroj: ReproTASR

Miroslav Sýkora mal byť na údajnú objednávku od SIS hrdý

O vykonanie atentátu mal údajne Oláha a Roháča požiadať boss Miroslav Sýkora. O tom, že dostal zákazku priamo od predstaviteľov SIS, sa mal vraj vo svojich kruhoch veľmi chváliť. Mračná sa koncom roku 2002 začali sťahovať aj nad vtedy už bývalým riaditeľom SIS Ivanom Lexom. Vyšetrovateľ ho totiž označil za objednávateľa vraždy Róberta Remiáša.

 

Odstránenie Remiáša malo podľa polície stáť minimálne dva milióny slovenských korún. Anna Remiášová nám ale povedala, že objednávka mala stáť až 8 miliónov. Miroslav Sýkora, cez ktorého si údajne Ivan Lexa vraždu objednal, však toto obvinenie už nemohol potvrdiť ani vyvrátiť. 6. februára 1997 ho totiž pred miestnym hotelom Holiday Inn zastrelili. „SIS následne začala zastrašovať a likvidovať svedkov vrátane Sýkoru,“ tvrdí Anna Remiášová.

 

V októbri roku 2005 polícia našla aj pozostatky údajného vykonávateľa Imricha Oláha. Toho černákovci zavraždili ešte v roku 1997, čo nesedelo s verziou svedka Karola Szatmáryho. Ten tvrdil, že sa mu Oláh s vraždou Remiáša chválil v roku 1998, keď už mal byť Oláh zhruba rok po smrti. V roku 2006 našli policajti aj mŕtvolu svedka Szatmáryho, ktorý bol nezvestný od roku 2000. Podľa vyšetrovateľa nešlo o cudzie zavinenie, utopil sa vo Váhu. 

 

Kostra Imricha Oláha
Kostra Imricha OláhaZdroj: REPROFOTO TASR

Posledné 4 roky vyšetrovania

V septembri roku 2006 bratislavská krajská prokuratúra zastavila trestné stíhanie voči údajným vykonávateľom Oláhovi a Roháčovi, a taktiež voči údajnému objednávateľovi Ivanovi Lexovi. Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik tvrdil, že k objednávke vraždy nedošlo. Prípad dlhý čas „ležal v zásuvke“ a v prerušenom trestnom stíhaní sa opäť pokračuje až od 8. februára 2016.

 

Matka Róberta Remiáša tvrdí, že práve v roku 2006 skartovali usvedčujúce dokumenty: „Preto bol Mečiar v roku 2006 v parlamente hrdinom a nadával všetkým do gágajov, prďúsov a tárajov. Lexa vďaka nedostatku skartovaných dôkazov vyviazol.

 

 

V prípade doteraz polícia vypočula viacero svedkov. K akým novým poznatkom sa však dopátrala nevieme. Do dnešného dňa vo veci nikoho neobvinili. Exvyšetrovateľ Július Šáray v relácii s Michalom Kovačičom z roku 2017 povedal, že podľa neho vraždu na objednávku SIS vykonala mafia. Vďaka tomu, že mnohí kumpáni od Sýkoru sú v súčasnosti vo väzení, dáva šancu tomu, že niekto z nich k prípadu prehovorí.

 

Remiáš
Zdroj: Archív RTVS/Forum Film SK
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: szcpv.org, teraz.sk, teraz.sk, teraz.sk, teraz.sk, facebook.com, Fair Play s Michalom Kovačičom / TV Markíza, aktuality.sk, Skutok sa stal/Forum Film SK, aktuality.sk, pluska.skNáhľadový obrázok: Rudolf Bihary - TASR Tagy: krimi, Po stopách slovenskej mafie, vladimir meciar, Róbert Remiáš, Oskar Fegyveres, Anna Remiášová
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
4
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.