Mestá, ktoré zvyčajne praskajú vo švíkoch, dnes zívajú prázdnotou.
Koronavírus vyprázdnil svetové metropoly, ktoré zvyčajne počas jarných mesiacov navštevujú milióny ľudí. V súčasnosti však stovky miliónov ľudí zostávajú v domácej karanténe, a tak by si sa mohol poprechádzať pred Eiffelovou vežou úplne sám, rovnako ako užiť si centrum Ríma bez akýchkoľvek turistov. Fotografie z jednotlivých miest pripomínajú post-apokalyptické filmy.
Bratislava
Bratislava sa stala mestom duchov. Slováci si svoje povinnosti v domácej karanténe plnia zodpovedne, o čom svedčí aj nasledujúci záber. Inštitút zdravotnej politiky z Ministerstva zdravotníctva publikoval nový model nákazy. Vrchol epidémie nás podľa modelu čaká na prelome júna a júla. Prognózy sa však aj vďaka prísnym nariadeniam a prázdnym uliciam zlepšili, keďže experti v najhoršom bode očakávajú okolo 170-tisíc nakazených.
Pozri sa ako prázdne ulice Bratsilavy zachytili pred pár dňami naši fotografi v článkoch Na vlak ani na autobus dnes nikto nečakal a v článku Prázdna Eurovea a bratislavské námestia. Hlavné mesto sa vyhýba koronavírusu.
Londýn
Rekonštrukčné práce na Westminsterskom paláci naďalej pokračujú, zatiaľčo Londýn sa zastavil. Väčšina pracovníkov, ktorí si mohli dovoliť zostať doma, si nastavili home office, upozorňuje The Guardian.
Nakazený premiér Boris Johnson krajinu riadi z domácej izolácie, ale princ Charles už po siedmich dňoch mohol po konzultáciách s lekármi karanténu opustiť, pretože stratil symptómy a z koronavírusu sa zotavil. Momentálne tam evidujú viac ako 25-tisíc nakazených ľudí, avšak počet obetí stúpa pomalšie ako na juhu Európy, pretože zatiaľ dosiahol 1 780.