Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
20. marca 2020, 13:31
Čas čítania 0:56
Martin Mičuda

Volvo chystá novú vlajkovú loď. 7-miestne XC100 sa pustí do boja proti GLS a X7

Volvo chystá novú vlajkovú loď. 7-miestne XC100 sa pustí do boja proti GLS a X7
Zdroj: <a rel="nofollow noopener" target="_blank" href="https://www.autoexpress.co.uk/volvo/106855/new-volvo-suvs-bigger-and-smaller-xc-models-in-pipeline" onclick="gaTrack('article', 'bottom', 'source');">autoexpress.co.uk</a>
TECH VOLVO
Uložiť Uložené

Najväčšie SUV príde v roku 2022.

Volvo za ostatné roky hlási slušný úspech, čo sa predajov osobných automobilov týka. Samozrejme, do veľkej miery za to môže čínska automobilka Geely, pod ktorej krídlami Volvo obnovilo jeden model za druhým. V tomto trende chcú severania pokračovať, no a pomôcť majú najmä dve chystané novinky – najmenšie a najväčšie SUV.

Zatiaľ, čo malý crossover má predstavovať akési SUV-kupé odvodené od XC40-ky, chystané najväčšie SUV má zastupovať novú vlajkovú lod značky s názvom XC100. Podrobné informácie zatiaľ nepoznáme, keďže novinka by sa mala objaviť na trhu až v roku 2022, hovorí sa ale o nemalom náraste rozmerov – XC100-ka by mala byť údajne až o 178 milimetrov dlhšia a zároveň o 127 milimetrov širšia ako súčasná XC90-ka.

Volvo chystá novú vlajkovú loď. 7-miestne XC100 sa pustí do boja proti GLS a X7
Zdroj: www.carscoops.com

S tým dozaista súvisí platforma, ktorá si vyžiada rozsiahle úpravy. Pre súčasnú platformu SPA by bola XC100-ka až príliš veľká, ostatne, bavíme sa o aute, ktoré ponúkne štandardne až 7-miestny interiér.  Volvo tak netají ambíciu pustiť sa do boja proti nemeckej konkurencii, predovšetkým proti modelom ako napríklad Mercedes-Benz GLS či BMW X7.

Z číselného označenia je jasné, že skutočne pôjde o novú vlajkovú loď, ktorá má osloviť mimoriadne luxusným, komfortným a do posledného detailu prepracovaným interiérom. Okrem 7-miestnej verzie Volvo chystá ponúknuť aj ešte luxusnejší 6-miestny variant s dvojicou luxusných kresiel v druhom rade (obdobne ako v GLS či X7). Nechajme sa teda prekvapiť, do akej podoby pretaví Volvo svoje plány. Ako také vízie predstavujú priložené vizualizácie.

Domov
Zdieľať
Diskusia