Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
21. marca 2017, 17:47
Čas čítania 0:00
Simona K.

Nepotrebujem ľudí presviedčať, že som rovnako kvalitná ako muži, tvrdí Rachel, ktorá si zahrá na GIRLS GIRLS GIRLS tour (Rozhovor)

Uložiť Uložené

Mladá Francúzska, ktorá si zamilovala gramce a Prahu.

V nedávnom článku sme priniesli prvé informácie o pripravovanom GIRLS GIRLS GIRLS TOUR, organizované pod taktovkou F*CK THEM. Prvá zastávka odštartuje v Dolnom Kubíne v KLUBE 77 už 24. marca a svoj široký hudobný záber ti predstavia 3 talentované baby. Prvou z trojice žien je mladá Parížanka Rachel, ktorá sa pred rokom presťahovala do Prahy. V rozhovore nám priblížila svoj hudobný vkus a prezradila aj to, ako sa dostala k hraniu.

Nepotrebujem ľudí presviedčať, že som rovnako kvalitná ako muži,  tvrdí Rachel, ktorá si zahrá na GIRLS GIRLS GIRLS tour (Rozhovor)
Zdroj: Rachel Jugg

Ahoj Rachel, na úvod sa prosím predstav čitateľom, ktorí ťa nepoznajú.

Ahojte. Volám sa Rachel, no vystupujem pod menom Jugg. Som 20 ročná DJka a modelka z Paríža. Do Prahy som sa presťahovala minulý rok a pred dvoma mesiacmi som sa stala súčasťou F*CK THEM teamu.

 

que de l'amour merci @hotelradioparis

Príspevok, ktorý zdieľa rachel jugg (@juggosphere),

Kto alebo čo bolo hlavným impulzom, prečo si sa rozhodla hrať? Chcela by si sa tomu venovať dlhodobo?

Bolo to približne pred 3 rokmi. Spoznala som jedno dievča a za nejaký čas sa z nás stali najlepšie kamošky. Je to taký ten rozlietaný typ baby, ktorá sa venuje viacerým veciam naraz, bola fotografka, zároveň modelka, maliarka, aj výborná kuchárka. Jedného dňa sme organizovali párty pre značku, ktorú vlastnia naši kamaráti z mesta. Párty sa podarila, všetko dopadlo super, no my sme začali premýšľať nad jednou vecou. Prečo by sme mali platiť ľudom za to, že nám hrajú a zároveň nebyť s výberom hudby vždy na 100 percent spokojné? To bol asi taký prvý moment, keď si dobre spomínam. A samozrejme jedným z dôvodov, ktorý povie asi každý DJ/producent alebo ktokoľvek, kto sa venuje muzike, bola jednoznačne láska k hudbe. Je to jediná cesta, prostredníctvom ktorej môžem vyjadriť svoje ja a nemusím pri tom vedieť hrať na žiaden hudobný nástroj.

Akú hudbu by sme našli v tvojom prehrávači?

Našli by ste tam veľa zvláštnych vecí. (smiech) Počúvam rôzne hudobné štýly, snažím sa byť v tomto smere otvorená čomukoľvek. Môžete tam objaviť “smooth stuff” ako James Blake, nejaký klavír, alebo aj zvuk dažďa, pri ktorom sa mi skvele zaspáva. No a samozrejme veľa hip hopu a trapu. Prešli by ste cez mená ako Earl Sweatshirt a Night Lovell, alebo Woolymammoth či Mr. Carmack. Ak by som si mala vybrať jednu srdcovku, bol by to asi Arca. Našla som ho na YouTube pred piatimi rokmi a neviem s ním prestať, neustále ma privádza do úžasu.

Na akej najväčšej párty si mala doteraz možnosť hrať?  

Čo sa týka ľudí, tak určite High Jump Festival 2016. Ak sa bavíme o line-upe, vybrala by som si Be Street festival, kde vystupovali mená ako Flechette, Jazz Cartier a ostatní umelci z parížskej trapovej scény.

Máš nejakú vysnívanú párty, na ktorej by si si raz určite chcela zahrať?
Neviem, zatiaľ som nad tým nepremýšľala.

Nepotrebujem ľudí presviedčať, že som rovnako kvalitná ako muži,  tvrdí Rachel, ktorá si zahrá na GIRLS GIRLS GIRLS tour (Rozhovor)
Zdroj: Rachel Jugg

Stretávaš sa s tým, že je pre teba ako pre ženu ťažšie vybudovať si u ľudí rešpekt? Predsa len vídame za gramcami a pultmi častejšie chlapov.

Nie. Mne osobne fakt, že som dievča dosť pomohol, najmä v Českej republike, pretože tam nie je veľa dievčat s podobným hudobným výberom ako je ten môj (v porovnaní s Parížom). Myslím, že sa stále nájde zopár ľudí, ktorí o mojich kvalitách pochybujú, lebo som žena, ale moja práca hovorí sama za seba. Nepotrebujem ľudí okolo seba presviedčať, že som rovnako kvalitná ako muži.

Teraz trochu off-topic otázka, ale chceli by sme vedieť, či sa popri práci venuješ nejakému športu, alebo sa nejakým spôsobom udržuješ v zdravej kondícii.
Kedysi som chodievala na anglický box a pamätám si, že ma to veľmi bavilo. Pred pár rokmi som s tým prestala kvôli škole a povinnostiam. Teraz si zvyknem doma zacvičiť a snažím sa zdravo stravovať, ale je to ťažké, pretože nezdravé veci mám naozaj VEĽMI rada.

 

suka

Príspevok, ktorý zdieľa rachel jugg (@juggosphere),

Rachel, veľmi pekne Ti ďakujeme za rozhovor. Čo by si na záver odkázala čitateľom Freshfemu?
Ja ďakujem vám. Buďte jednoducho sami sebou a verte si. Bez ohľadu na pohlavie sme všetci ľudia, na to netreba zabúdať. A prídite sa na nás počas GGG tour pozrieť.

Rachel môžeš vidieť v týchto mestách: 

24.3 Dolný Kubín - KLUB 77 (event)
25.3 Brno - Fléda Club (event)
31.3 Nitra - Bizzare Club (event)
01.4 Praha - NEONE (event)
07.4 Žilina - Klub Kolečko (event)
14.4 Martin - KESTA COFFEE (event)

15.4 Považská Bystrica - (event)
21.4 Trnava - 69 (event)
22.4 Košice - Tabačka Kulturfabrik (event)
29.4 Pardubice

20.5 Bratislava - Dole (event)

Ak sa ti Rachel zapáčila, môžeš ju sledovať na jej Instagrame a pripájame ti jej hudobný set z F*CK THEM soundcloudu.

Domov
Zdieľať
Diskusia