Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
14. apríla 2019, 16:44
Čas čítania 0:00
Dominik Vetrák

Filmkult oslavuje 5. narodeniny, ďakujeme!

Filmkult oslavuje 5. narodeniny, ďakujeme!
FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

... a plánujeme to osláviť!

Dnes je to na deň presne, kedy som založil facebook stránku Filmkult – točíme nielen o filmoch. Vtedy sme netušili, kam až to dotiahneme a my pevne veríme, že ani naše terajšie plány neodzrkadľujú tak svetlú budúcnosť, akej sa s Filmkultom skutočne dočkáme.

Zo začiatku sme to brali ako hobby, neexistoval ani web a denne sme piati pridávali aj 20 príspevkov formou facebookových statusov, youtube trailerov a obrázkov. Kto si nás pamätá z tejto doby, vie, že sme prešli veľký kus cesty. 

To všetko za neustálej podpory Refresher.sk, bez ktorého by Filmkult nikdy nevznikol, rozhodne by neoplýval toľkými skvelými autorskými článkami a určite by sa spoločne so svojimi redaktormi neposúval. Viacerí, vrátane mňa, sme vďaka nášmu milovanému filmovému projektu v mnohom dospeli a vďačíme mu za veľa. Stal sa našim koníčkom, prácou, radosťou a nezmazateľnou súčasťou našich životov. 

 
Ten Spacey je interný vtípek, neboj sa, stále je to prasiak

Filmkult oslavuje 5. narodeniny!
Filmkult oslavuje 5. narodeniny!

Zažili sme pár prešľapov, omylov a pochybení, no aj vďaka nim sme sa poučili. Sám by som vedel o mnohom rozprávať, rovnako ako Braňo. Jeho spoilerový podnadpis na posledného Votrelca pre mňa vtedy znamenal pár stresujúcich dní, počas ktorých som si mal chuť vytrhať všetky vlasy. Dnes sa na tom už len smejeme, pretože ten film bol aj tak... no, bol, aký bol.

Pevne však veríme, že s nami máš oveľa viac krajších spomienok a že nás pravidelne čítaš kvôli nášmu kvalitnému autorskému obsahu, aktuálnosti noviniek a zaujímavostiam z Hollywoodu. Mnohé z nich pripravovali ľudia, ktorí za ne dostali na oplátku málo alebo nič. Jednak ich to bavilo a jednak verili v malý filmový projekt, ktorý dnes oslavuje 5. výročie. A ja som im za to nesmierne vďačný.

Za tých 5 rokov sa toho udialo veľa a my sme radi, že tu pre teba môžeme byť. A to dennodenne, cez sviatky a víkendy, cez rodinné oslavy a prebdené noci. Všetko preto, aby si aj po 5 rokoch mohol každý deň otvárať Filmkult.sk s tým, že sa na jeho stránkach dozvieš vždy všetko potrebné a aktuálne zo sveta filmov a seriálov.

Ak by si nám za to chcel poďakovať, alebo nás za niečo zvoziť, radi ťa privítame na našich kvízoch, ktoré sme už okrem Bratislavy organizovali aj v Šali, Trnave, Banskej Bystrici či Rimavskej Sobote. Najbližšie sa s nami môžeš prísť zabaviť do Lučenca, a to už v piatok, 19. apríla. O deň neskôr Pepo moderuje kvíz aj v Rimavskej sobote. A neboj, budeme s kvízmi pokračovať, keďže sa tešia veľkej obľube.


Filmkult oslavuje 5. narodeniny!
Filmkult oslavuje 5. narodeniny!

Ďakujeme, že nám dôveruješ ako v online, tak aj v offline svete. Veľmi nás poteší, ak spoločne budeme aj naďalej môcť vytvárať priateľskú filmovú komunitu a zvyšovať úroveň filmovej znalosti po celom Slovensku.


K 5. výročiu plánujeme niečo špeciálne, no stále to nemáme potvrdené, a tak nie je na mieste sľúbiť ti niečo, čo nebudeme vedieť dodržať. V redakcii si pripíjame na ďalších 5 rokov, vynikajúce filmy a ešte aspoň jeden film od Jamesa Camerona, ktorý sa nebude volať Avatar.

Rovnako tak si pripíjame na vás, našich verných čitateľov, redaktorov a redaktorky, ktorí nám naprieč rokmi pomáhali, našim partnerom, kinám, ktoré nehrajú len dabingové verzie filmov či distribučným spoločnostiam. Osobitne aj Oskarovi Almássymu, Miroslavovi Kamodymu, Petrovi Lenďákovi a Branislavovi Noskovičovi, ktorí boli s Filmkultom od začiatku, pomáhali ho formovať a bez ktorých by ten projekt možno ani nebol, rovnako ako bez našich priateľov a kolegov z Refresheru. 

Sledovať nás môžeš na Facebooku Instagrame

Domov
Zdieľať
Diskusia