Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
4. septembra 2019, 14:44
Čas čítania 0:00
Jakub Paulík

Protinacistická satira od režiséra Thora hrá na city. JoJo Rabbit ťa pobaví, ale aj dramaticky zasiahne do duše

Protinacistická satira od režiséra Thora hrá na city. JoJo Rabbit ťa pobaví, ale aj dramaticky zasiahne do duše
Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures
FILMY A SERIÁLY JOJO RABBIT
Uložiť Uložené

Ako sa zachová mladý hrdina z nacistického Nemecka, keď vo svojom dome nájde židovské dievča?

Od natáčania Thor: Ragnarok si tentokrát Taika Waititi odskočil k paródii na nacistické Nemecko. Snímku s názvom Jojo Rabbit nielen režíroval, písal k nej scenár, ale dokonca si v nej zahral aj diktátora Adolfa Hitlera. Ten bude v príbehu filmu podporovať malého Jojo Betzlera (Roman Griffin Davis) k tomu, aby bol oddaným vojakom bojujúcim za ideály nacizmu.

Ako už ale môžeš vidieť v upútavke, mladý hrdina nie je s vývojom udalostí v jeho štáte príliš spokojný. Táto neistota sa začne stupňovať vo chvíli, kedy nájde ukrytú židovku Elsu (Thomasin McKenzie). Pri nej zisťuje, že tak, ako mu prezradil jeho kamarát z Hitlerjugend, vyzerajú židia skutočne rovnako ako obyčajní ľudia, ale dozaista nevedia čítať myšlienky.

Ako sám Waititi k filmu povedal, jeho komédia vraj nahnevá veľké množstvo rasistov. Z doposiaľ publikovaných záberov pôsobí naozaj odviazane a je zjavné, že tvorca dostal pri natáčaní voľnú ruku. Či sa táto skutočnosť podpíše na výslednej kvalite v negatívnom alebo pozitívnom smere ešte len uvidíme.

V Jojo Rabbit si zahrala aj hollywoodska kráska Scarlett Johansson stvárňujúca Jojovu matku. Ďalej v príbehu môžeš počítať s hercami, ako Sam Rockwell či Rebel Wilson. Slovenská aj česká premiéra je plánovaná na 23. januára (leden) 2020. Viac sa o Jojo Rabbit dozvieš z tohto vlákna.

Odporúčané
Nacistický koncentračný tábor Auschwitz, kde zavraždili viac ako milión ľudí, vrátane Slovákov, oslobodili pred 75 rokmi Nacistický koncentračný tábor Auschwitz, kde zavraždili viac ako milión ľudí, vrátane Slovákov, oslobodili pred 75 rokmi 1. septembra 2019, 12:15
Domov
Zdieľať
Diskusia