Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 21. 10. 2020 meniny má Uršuľa

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
7
Dominik Vetrák
8. júl 2019, 16:57
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény Spider-Mana pre 3. diel, MCU a ako získali cameo toho herca?

V Spider-Man: Far From Home sa toho udialo skutočne veľa.

Dominik Vetrák
8. júl 2019, 16:57
Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény Spider-Mana pre 3. diel, MCU a ako získali cameo toho herca?
Zdroj: Marvel Studios/Sony
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Po dvoch mesiacoch sa vraciame k sérii Čriepky zo sveta Marvelu. Máme za sebou totiž premiéru Spider-Man: Far From Home, ktorý oficiálne uzatvára Fázu číslo 3. Tá štvrtá je síce zahalená rúškom tajomstva a doteraz je z nej oficiálne oznámený iba Black Panther 2 a Guardians of the Galaxy 3, no vieme o nej viac. Ako bude vyzerať a aké filmy sa plánujú, sa dozvieš po kliknutí sem. Oficiálne sa potom plány pre Fázu 4 a budúcnosť Marvelu zrejme ohlásia tento mesiac na Comic-Cone, prípadne na augustovej akcii D23. 

 

Momentálne nás však najviac zaujíma to, čo všetko sa udialo v Spider-Manovi a aký dopad to bude mať na celé MCU. V článku sa teda pochopiteľne budú nachádzať spoilery. Tým najokázalejším je fakt, že Mysterio klamal. Žiadny multiverse zatiaľ v MCU predstavený nie je a zrejme tak skoro ani nebude.

 

Quentin Beck je obyvateľ Earth-616 (rátame, že v MCU ide práve o túto verziu Zeme a dimenzie). Ide o bývalého Starkovho zamestnanca, ktorému Tony ukradol vynález (iste si spomínaš na úvod Civil War, kedy Tony predstavoval návrat v mysli do spomienok). Quentin okolo seba vytvoril tím Starkom odvrhnutých zamestnancov s cieľom pomstiť sa mu. Použiť technológie na ich vlastné účely a priniesť svetu nového hrdinu – Mysteria. Ten narozdiel od komiksov vytvára svoje ilúzie vďaka moderným technológiám. 

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?
Konkrétne využíva drony vytvárajúce obraz monštier a Mysteriových schopností. Spider-Man na to ale rýchlo spoločne so Zendayom prídu, a tak sa mu musí mladý Parker postaviť. Žiadny z iných Avengerov nie je dostupný (nepýtajte sa nás, kde je Bucky, Sam a iní americkí hrdinovia, ktorí by mali byť schopní zasiahnuť), a tak je na to Spidey sám. Beck si ho nepochybne vyžiadal priamo u Furyho, aby sa dostal k EDITH. 

 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 1332 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 1.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš získať tieto benefity
VIAC

 

 

Mysterio je však na konci porazený Spideym a umiera, viac-menej, svojou rukou. Ešte pred svojou smrťou však stihne útoky nafingovať na Spider-Mana vo videu, ktoré obletí celý svet. Zároveň v ňom vyzrádza jeho identitu, aj keď k tomu nepodkladá žiadny dôkaz. Peter Parker však bude pod drobnohľadom, a tak si bude musieť dávať pozor. Jeho identita nemusí byť úplne odhalená v prípade, že rýchlo dokáže očistiť Spider-Manovo meno a ukázať ľuďom, že Mysterio je klamár. 

Malo by to byť jednoduché. Fury a spol. (k nim sa ešte dostaneme) by sa za Spider-Mana mali zaručiť. Taktiež tu máme výpovede študentov, ktorých zachránil, jeho dlhoročnú povesť strážcu New Yorka a dobráka. Zmiasť Mysteriovo klamstvo by nemalo byť veľkým problémom, rovnako tak by svet mal veriť Spider-Manovi, jednému z hrdinov, ktorí zachránili Zem a bojovali za ňu aj vo vesmíre.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?

 

Ak ľudia budú v trojke a budúcom MCU stále pochybovať, Marvelu to neodpustím, pretože pôjde o pekne priblblú situáciu. Na míle vzdialenú autenticite či akejkoľvek logike. Tak snáď z toho scenára nespravia prvoplánovú telenovelu. Najväčším problémom by tak mohlo byť odhalenie Spideyho identity. Strážil si ju dlhý čas, no aspoň by prišiel na to, že skutočne nemôže dôverovať nikomu. 

 

Zmení sa určite aj jeho vzťah s MJ. Celkom možno sa stane terčom, čo Peter určite nebude chcieť pripustiť. Ich vzťah tak dostane prvú veľkú ranu skôr, než vlastne začne. Ak si ešte pamätáš tento článok, určite rozmýšľaš, ako do toho všetkého zapadne Norman Osborn. O ňom sa hovorí ako o potenciálnom záporákovi pre 4. Fázu. A sedelo by to aj vzhľadom na prvú potitulkovú scénu. 

Spider-Man je označený za teroristu a vraha, čoho sa môže chopiť Osborn (či už Mysteriovej lži uverí alebo len bude rád, že má nejakú zámienku). Vie, že Spidey má niekoľko nepriateľov, a tak by sa z väzenia mohol dostať Vulture, Scorpion a ďalší, ktorých tam mladý Peter dostal. A aj keď je Mysterio mŕtvy, nikde nie je napísané, že sa nevráti.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?

 

Už teraz máme 4 členov Sinister Six. Ťažko povedať, či sa z Normana stane Green Goblin hneď na začiatku. Ja osobne by som sa skôr priklonil k tomu, že bude záporákom na dlhšiu dobu a Goblinom sa stane až v ďalšom Avengers filme. Spider-Man má záporákov a históriu s Osbornom a Sinister Six natoľko bohatú, že by sa pokojne mohla rozprestierať na celú Fázu.

 

Ukázať sa stále môže aj Kraven, respektíve jeho nevlastný brat Chameleon. Dmitri Smerdyakov je majster prevlekov a aj keď nie je taký zaujímavý ako Kraven the Hunter, aj on dokáže Spideymu zatopiť. A to máme jedného Dmitriho aj v Ďaleko od domova, že? Veľmi radi by sme videli Sinister Six s Mysteriom, otázkou však ostáva, či by to na stále mladého Spideyho nebolo veľa. Už sám Mysterio ho skoro zabil, takže viac podobných super zloduchov by mohlo predstavovať obrovský problém.

 


Klobúk za hlavu si nedá určite ani Talos a jeho manželka. Druhá potitulková scéna nám totiž odhalila, že Nick Fury oddychuje niekde vo vesmíre (určite tam nie je sám) a na Zemi jeho rolu prebrali jeho starí známi, členovia rasy Skrull, schopní meniť svoj zovňajšok aj hlas na hocijakú živú osobu. Nahradili teda Furyho a Hillovú, vďaka čomu ich bol Mysterio schopný tak ľahko obalamutiť. Každému z nás je jasné, že skutočný Fury by ho rýchlo prekukol.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?

 

Okrem toho, že sa táto synopsa vôbec mohla uskutočniť, nám aj Feige a spol. potvrdili, že so Skrullmi sa do budúcna ráta a rozhodne ešte nepovedali posledné slovo. Prirodzene nás to veľmi teší, keďže hlavne Talos je geniálna postava a Ben Mendelsohn si ju nesmierne užíva, čo sa pretavuje aj na plátne. Pravdepodobne ale nejde o nejakú láskavosť Furymu. Pravdepodobnejšie je, že so Skrullmi pracujú na nejakom projekte. Možno nejakej intergalaktickej špionážnej spoločnosti nahradzujúcej SHIELD?

 

Reč je SWORD – Sentient World Observation and Response Department. Organizácia sa zaoberá podobnými vecami ako SHIELD, akurát na vesmírnej úrovni. Vzhľadom na to, že Nick Fury bol počas celej Fáze 3 tak trochu mimo všetkého, zapadá to do teórie, že pracoval na niečom dôležitom. A zároveň sa vynára otázka, koľkokrát si už s Talosom vymenili telá. Kedy to spravili a vymenili sa už aj iní ľudia? Na Secret Invasion ešte myslieť nemôžeme, no pomaličky sa k nej asi začneme dostávať. 

Na záver by sme ešte radi odkázali na hneď niekoľko úžasných momentov, či už išlo o prenášanie Iron Manovej zodpovednosti a významu v MCU na Spideyho alebo len geniálne spravené akčné scény s Mysteriom. Obzvlášť pamätná je aj scéna v lietadle. Happy totiž púšťa Back in Black od AC/DC. Ide o úžasný callback k prvému Iron Manovi, kde tento song hral zo začiatku filmu. Následný Happyho výraz už hovorí za všetko. Budúcnosť MCU je v dobrých rukách.

 

Svet Marvelu: Čo znamenajú potitulkové scény v Spider-Manovi pre 3. diel, celé MCU a ako získali cameo toho herca?


A máme tu veľkolepé finále, J. K. Simmons ako J. Jonah Jameson. Simmons sa vracia k jednej zo svojich najlepších a najlegendárnejších rol. Dailybugle je v tomto prípade kontroverzným online webom, no a Jameson trošku zostarol. Simmons však postavu stále dokáže skvele predať a my sa tešíme na akékoľvek jeho ďalšie scény. 

 

Režisér Jon Watts serveru Collider prezradil, že s jeho angažovaním čakali až do poslednej možnej sekundy. Báli sa totiž, že by to cameo niekto leakol. Simmons bol najprv zmätený, no akonáhle mu predstavili plán s jeho postavou, bol plný entuziazmu. Rozhodne sa chcel podieľať na tom, aby práve on prezradil Spideyho pravú totožnosť.  Následne odmietal vyvrátiť možnosť, že angažovanie rovnakého herca znamená multiverse, v ktorom existujú aj filmy Sama Raimiho. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: collider.comFoto: Marvel Studios/SonyNáhľadový obrázok: Marvel Studios/Sony Tagy: Čriepky z Marvelu, svet marvelu, 4. Fáza MCU, Spider-Man: Far From Home
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
30
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.