Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 25. 5. 2020 meniny má Urban, Vivien

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Vybrali sme
18
Dominik Vetrák
3. jún 2019, 17:20
Čas čítania: 5:30
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

10 seriálov, ktoré v roku 2019 kvalitou hravo prekonajú Game of Thrones

... a vlastne hravo prekonajú väčšinu obľúbených seriálov.

Dominik Vetrák
3. jún 2019, 17:20
Čas čítania: 5:30
10 seriálov, ktoré v roku 2019 kvalitou hravo prekonajú Game of Thrones
Zdroj: Netflix
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
18
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Predminulý týždeň sme sa pozreli na desiatku seriálov, ktoré sme ti odporúčali pozerať po skončení Game of Thrones. Išlo prevažne o menej známe počiny, ktorým sa nedostáva tak veľa mediálnej pozornosti, a ktoré vždy radi zviditeľníme. V ich prospech hovorí aj fakt, že sú dozaista lepšie ako posledné dve série Game of Thrones a mnohé z nich sa vysielajú na pravidelnej týždňovej báze. Divák tak nepríde o onú atmosféru seriálového napätia a čakania na ďalšiu epizódu. 

Dnešný článok bude o čosi iný. Pripravili sme si pre teba 10 skvelých seriálov súčasnosti, ktoré sa vrátia aj v roku 2019 a ktoré sú podľa nás kvalitatívne vyššie ako Game of Thrones. Nejde o žiaden útok na obľúbený fantasy seriál, tak to tak ani neber. Skôr odporúčame dnes už známe seriály a dúfame, že si k nim nájde cestu množstvo nových fanúšikov. Na záver už len dávame na známosť, že ide o zoznam, a nie rebríček.

 

 

 

1. Better Call Saul

Prequelový spin-off ku Breaking Bad sa v našich očiach radí na rovnakú kvalitatívnu latku ako jeho starší brat. Do konca zrejme neostávajú viac ako dve série a ak to tvorcovia naozaj vyšperkujú, Saul môže Heisenberga nakoniec aj prekonať. Vo svojej podstate ide o dramatické krimi s prvkami komédie a pár akčnými zložkami.

 

Dočkáš sa skvelých hereckých výkonov, úžasnej práce s kamerou, konzistentne kvalitného scenára a množstva prekvapivých momentov. Seriál odporúčame všetkým tým, ktorí obľubujú pomalší rozbeh, vyšperkované dialógy a budovanie charakterov postáv, ako aj všetkým fanúšikom Breaking Bad. 

 


2. BoJack Horseman

BoJacka sme mali v týchto výberoch už viackrát. Pravdou je, že sa tak trochu opakujeme a niektoré seriály sme už na Filmkulte v podobných článkoch rozoberali. Dokým si však nenájdu zaslúžené množstvo divákov, budeme v tom pokračovať aj naďalej. BoJack predstavil svet, v ktorom ľudia a personifikované zvieratá žijú bok po boku. Hlavnou postavou je bývalá hollywoodska hviezda kôň BoJack. V súčasnosti o neho už nik nezakopne a on svoje problémy a depresiu utápa v alkohole.

 

BoJack nie je dobrý človek a aj napriek tomu, v akom prostredí vyrastal a čo všetko mu život spôsobil, aj on sa mohol stať niekým lepším. Seriál zachytáva skutočné ľudské problémy, nepríjemné životné udalosti a pohráva sa s motívmi nádeje, depresie, lásky, priateľstva a smútku. Prezentuje život tak, ako ho poznáme a vnímame okolo nás. Po skončení množstva epizód ostaneš civieť na monitor a rozmýšľať o tom, čo sa práve stalo. Nie je to však len o dramatických momentoch. BoJack dokáže pobaviť každého diváka, a to nielen so svojím čiernym, ale i originálnym a situačným humorom. Odporúčame všetkými desiatimi.

 

 


3. Castlevania

Upíri, príšery, Dracula, čarodejníci, zlomyseľná cirkev, ľahko ovplyvniteľní ľudia plní nenávisti a do toho istý Trevor Belmont, posledný svojho rodu. Zabijak upírov a netvorov, ochranca ľudstva odsúdený na zánik. Na nečakanom mieste a s nečakanými pomocníkmi objaví novú motiváciu do života. Postaví sa Draculovi, nezabudne pri tom hláškovať a odsekávať hlavy upírom. 

Castlevania má za sebou na Netflixe 2 série, ktoré dokopy oplývajú 12 epizódami plnými humoru, hlášok, vynikajúco naanimovanej akcie, krvi, príšer a skvelých momentov. Ide o prvotriednu zábavu v sviežo pôsobiacom prostredí so sympatickými postavami, ktoré si okamžite zamiluješ. Nakoniec, ak po 2 epizódach seriálu neprídeš na chuť, môžeš to vzdať. Skôr ti však garantujem, že tou dobou už budeš na budúce udalosti seriálu namotaný. 

 

 

4. Rick & Morty

Stávka na istotu a pravdepodobne najobľúbenejší animovaný seriál súčasnosti. Titul toho najlepšieho v redakcii stále držíme pre BoJacka, no tieto dva počiny si medzi sebou môžu konkurovať len ťažko. Rick & Morty je totiž nekonečnou studňou sci-fi nápadov so šialeným humorom, ktorý ťa dostane v každej jednej epizóde. 

Originálne postavy a ich dobrodružstvá naprieč celým vesmírom, vtipné dialógy a nezabudnuteľné hlášky. Tento rok sa dočkáme novej série a my sme zvedaví, či to viac ako dvojročné čakanie (prvá epizóda dorazí až v novembri) bude stáť za to. 

 


5. Mr. Robot

Rola Elliota Andersona preslávila Ramiho Maleka. Ten odvtedy ušiel kus cesty, pričom už získal aj svojho prvého Oscara (za Bohemian Rhapsody). Najbližšie ho uvidíme v novej bondovke v pravdepodobnej zápornej role. Zároveň však bude musieť dokončiť svoju púť hackera, ktorý obrátil celý svet naruby. 

Posledná séria Mr. Robot dorazí už tento rok a bude mať údajne 12 epizód. Mr. Robot je plný očakávaných aj neočakávaných zvratov, skvele napísaných a zahraných postáv, pričom sa sem-tam aj pobavíš. Excelentne napísaný príbeh ťa častokrát nechá v úplnej tme a potešia ťa aj nesmierne napínavé scény. Niektorí môžu frfľať na príliš očakávané zvraty, no skôr ide o to, ako ich tvorcovia exekvovali. 

 


6. Big Mouth

Ide o ďalšiu animovanú pecku od Netflixu. V seriáli Big Mouth sa zoznámiš s deťmi v puberte. Tie v súčasnosti ohrozuje svet internetu, nekonečného prísunu informácií a taktiež blížiaca sa puberta či problémy v rodine. Big Mouth si sčasti robí srandu zo zaužívaných stereotypov (obzvlášť v amerických domácnostiach), využíva nekorektný humor a nezastaví sa pred ničím.

 

Je pravda, že sa pri pozeraní náramne pobavíš (ak ti tento štýl humoru sadne), no tvorcovia sa neboja ísť aj do vážnejších tém, ako je napríklad rozvod a jeho dopad na deti. Big Mouth dokáže chytiť za srdce, no v prvom rade ti dokonale precvičí bránice. 7

 


7. Black Mirror

Už o dva dni nás čaká 3-dielna séria s poradovým číslom 5. V nej sa okrem iných predstaví aj Anthony Mackie či Miley Cyrus. Black Mirror by nemalo treba nikomu vysvetľovať. Ide o sociálno-politickú kritiku a sčasti filozofické vyobrazenie súčasnej doby. Vykresľuje blízku budúcnosť a nebezpečenstvo, ako aj výhody dnešných a futuristických technológií. To všetko v originálnych prostrediach a úžasných nápadoch nielen čo sa týka jeho postáv. Prítomné sú aj nečakané zvraty či vynikajúco napísané konce.

 

Všetko je to v závere o posolstve a úrovni originality, s akou tvorcovia dokázali svetu ukázať ich odkaz. O každý diel sa stará iný režisér a je to cítiť. Odporúčame sledovať vo dvojici a následne sa o jednotlivých epizódach rozprávať. Možno budeš prekvapený, aký odlišný názor a vnímanie mnohých vecí v tvojom živote má tvoj partner/kamarát. 

 


8. True Detective

Geniálna prvá séria, celkom dobrá druhá, no a vynikajúca tretia séria. Niekomu možno nesadol ten koniec, my sme s ním však nadmieru spokojní. Nic Pizzolatto si zobral kritiku k srdcu a napísal príbeh sústredený na niekoľko postáv, s ktorými sme prežívali celkom bežný, aj keď určite smutný životný príbeh. Práve postavy, skvelé režijné zručnosti a vynikajúci scenár sa ale postarali o to, že sme žrali každú ďalšiu epizódu a boli sme zvedaví, ako to celé skončí. 

 

1. a 3. séria pracuje s viacerými časovými pásmami, ktoré (veľmi prehľadne) skáču hore dolu a pridávajú do kriminálneho prípadu ďalšie skutočnosti. Spoločne so skvelými detektívmi odhaľujeme stále nové a nové nezrovnalosti, ktoré možno vyústia v celkom prosté závery. Vždy je tu však prítomná silná myšlienka a dôležitá je hlavne exekúcia. Užiješ si množstvo napätia, sem-tam aj skvele natočenú akciu a geniálnu prácu s postavami a dialógmi. Ide o antologický seriál, takže série na seba nenadväzujú. Pokojne teda môžeš tú druhú vypustiť (aj keď vôbec nie je zlá, avšak oproti prvej a tretej výrazne slabšia) a užiť si špičkovú seriálovú prácu.

 

 

9. Peaky Blinders

Po 4 sériách tejto vynikajúcej gangsterky so sympatickými členmi rodiny Shelbyovcov sa už v redakcii nevieme dočkať nových častí. Birmingham na začiatku 20. storočia ti ukáže drsné prostredie starého Anglicka, v ktorom nie je núdza o pästné súboje, prestrelky či dramatické vývoje vzťahov medzi postavami.

 

Okrem talentovaných hercov, akými sú Cillian Murphy (postava Thomasa Shelbyho) či Paul Anderson (Arthur Shelby) budeš mať tú česť vidieť herecké kreácie populárneho Toma Hardyho (Alfie Solomons), Adriena Brodyho (Luca Changretta) alebo Sama Neilla (inšpektor Campbell). Cigánske, židovské či talianske gangy v seriáli Peaky Blinders medzi sebou vedú neľútostné vojny, ktorým by si určite mal dať šancu.

10. Chernobyl

Jadrová havária v Černobyle z roku 1986 sa do histórie ľudstva zapísala čiernymi písmenami a tvorcovia HBO nám ihneď po menej úspešnom finále Game of Thrones prinášajú náplasť v podobe fantastického seriálu Chernobyl. V ňom budeš môcť behom piatich častí sledovať detailný priebeh udalosti, od snahy o utajenie najhorších následkov, cez krvavé obete tejto katastrofy, až po odpratávanie rádioaktívneho odpadu.

 

Dramatická miniséria Chernobyl zasiahla divákov po celom svete natoľko, že sa jej na známom portáli IMDb podarilo behom niekoľkých týždňov vyšplhať na pozíciu najlepšie hodnoteného seriálu, čím Chernobyl prekonal napríklad kultový Breaking Bad.

 

Ktorý z týchto seriálov máš najradšej?
BoJack Horseman
116 hlasov
Chernobyl
6927 hlasov
Castlevania
115 hlasov
Peaky Blinders
2830 hlasov
Better Call Saul
303 hlasov
Big Mouth
80 hlasov
True Detective
559 hlasov
Black Mirror
661 hlasov
Mr. Robot
429 hlasov
Rick & Morty
1071 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
1
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.