Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 19. 1. 2020 meniny má Drahomíra, Mário

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Girls - Refresher dievča
3
Denisa Bodková
23. marec 2019, 13:28
Čas čítania: 5:46

Moderátorku Beccu za jej hlas kedysi šikanovali, dnes je naň hrdá (Rozhovor)

Je krásna, bláznivá a vraj tak trochu mimo. Refresher dievča Becca ťa očarí rovnako ako nás.

Denisa Bodková
23. marec 2019, 13:28
Čas čítania: 5:46
Moderátorku Beccu za jej hlas kedysi šikanovali, dnes je naň hrdá (Rozhovor)
Zdroj: Welin Nagyová/REFRESHER
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

V seriáli Refresher dievča sme sa tentokrát rozhodli vyspovedať jednu z našich moderátoriek a nie je ňou nik iný ako nová tvár Refresheru Becca, vlastným menom Katarína Balážiová.

 

Becca sa vo svete médií pohybuje dlhšie a už po krátkom pôsobení v Refresheri nám stihla dokázať, že je na správnom mieste a svojej role sa zhostila perfektne. V rozhovore nám porozprávala o moderátorských začiatkoch, priblížila nám svoju bláznivú povahu a neodpustili sme si ani otázku týkajúcu sa opačného pohlavia. Dokonalé zábery pre nás exkluzívne nafotila fotografka Welin. 

 

V článku sa ešte dozvieš:

 • Ako sa Becca dostala do rádia a neskôr do televízie
 • Či sa môžeme tešiť na jej boxerský zápas
 • Za akých okolností by začala vlogovať
 • Akí muži sa jej páči a akí ju odrádzajú
 • Čo odkazuje ľuďom, ktorí ju konfrontujú s tým, že má hrubší hlas ako Šajmo
 • Koľko má rokov

 

becca

 

Máme jednu zvedavú otázku na úvod. Podľa čoho si dostala prezývku Becca, keď s tvojím skutočným menom nemá nič spoločné?

 

Od maminy som celé detstvo počúvala vetu: „Pána beka, decko, čo zas robíš?!“ A tak som si to prerobila na Becca (smiech).

 

Poznáme ťa hlavne z rádia a televízie. Ako si sa dostala k moderovaniu? 

 

Keď som študovala na výmennom pobyte v Prahe, mala som tri práce, aby som si mohla dovoliť byt a nie intrák. Vtedy som si povedala, že to bolo naposledy, kedy som robila hocičo, len nie to, čo by som fakt mala. Po návrate naspäť na univerzitu som napísala do jedného lokálneho rádia, že som asi ich nová moderátorka  (smiech). Odpísali mi, pozvali na pohovor, mikrofónové skúšky a tuším o 2 týždne som sedela za mikrofónom.

 

Zdá sa to byť veľmi easy, ale samozrejme, moja cesta začala pár rokov predtým, keď som začala moderovať v študentskom a internetovom rádiu. Po asi ročnej pauze som sa dostala k výzve rádia Europa2, cez ktorú som sa dostala za mikrofón práve tam. A potom som len postupne stúpala až k popoludnajšiemu primetimu a poobednej show. Telka prišla akosi prirodzene k tomu. 

 

Keď sa zapne červené svetlo, musíš to byť ty, kto dá ľuďom energiu a zlepší im deň. Aj keď energiu sám nemáš a chce sa ti plakať.

 

Bolo moderovanie vždy tvojím snom?

 

Neviem odkedy som to považovala za sen, ale náhoda to určite nebola.

 

becca

 

Je pre teba náročnejšie moderovať v rádiu alebo v televízii?

 

Moderovanie ako také dnes nepovažujem za náročné. Človek sa musí dôkladne pripraviť, či už do rádia alebo do televízie. Potom to ide samé. Náročné môžu byť však okolnosti, za akých si človek sadá za mikrofón alebo prichádza pred kameru. Čo znamená, že nech sa deje moderátorovi v živote čokoľvek zlé, nemal by o tom poslucháčovi alebo divákovi dať vedieť. To je na tej práci pre mňa najťažšie. Keď sa zapne červené svetlo, musíš to byť ty, kto dá ľuďom energiu a zlepší im deň, aj keď energiu sám nemáš a chce sa ti plakať. 

 

Bláznivé veci robím bežne. Rada vystupujem mimo svojej komfortnej zóny.

 

Na tvoj názor na Youtube sme sa pýtali už minule, avšak nerozmýšľala si niekedy nad tým, že budeš vlogovať? Podľa nás by si mala určite čo ukázať.

 

Rozmýšľala a rozmýšľam stále! Ľudia sa ma na toto pýtajú často. A dokonca som chcela začať práve teraz na mojej dovolenke v Kambodži, a preto som tam natáčala na telefón. Ale pozrela som si opäť Sajfov vlog a nahlas som sa z chuti zasmiala. Chcela by som vlogovať. Pre zmenu oproti väčšine slovenských vlogeriek by to nebolo o mejkape. Avšak kým to nemám robiť fakt kvalitne od začiatku, tak do toho nepôjdem. Ešte nemám príslušenstvo a úprava videa je pre mňa španielska dedina. Takže neviem, kedy toto zrealizujem. Ak by sa našiel niekto, kto by mi s tým pomohol a dokopal ma k tomu, idem do toho hneď (smiech).

 

becca

 

Neskrývaš svoju bláznivú povahu. Čo najviac crazy si v živote spravila?

 

Fuuuha, v tejto chvíli mi napadajú len nezverejniteľné situácie (smiech). Ale crazy veci robím celkom bežne, vystupujem mimo svojej komfortnej zóny na dennej báze. Keď niečo chcem spraviť, tak to spravím a veľmi ma nezaujíma, čo si o mne pomyslia iní. Je to veľmi oslobodzujúce. Ale ak chceš niečo konkrétne, tak napríklad bláznivé bolo skákanie z mosta alebo lietadla. 

 

Človek, ktorý je vyrovnaný sám so sebou, nemá mať prečo problém so svojím vekom alebo starnutím. 

 

becca

 

Aktívne sa venuješ boxu. Prečo si si vybrala tento druh športu?

 

Box nerobím dlho, je to len 5 mesiacov, ale tak veľmi som sa na to namotala, že už po 2 mesiacoch som išla na prvý sparing. K boxu ma dotiahla Denisa Denza, ktorá ma raz zobrala na tréning a odvtedy sa ma v OFA nevedia zbaviť (smiech). Asi to znie ako oxymoron, ale box prináša môjmu vnútru pokoj a energiu bojovať v živote ďalej.

 

Takže sa v budúcnosti môžeme tešiť aj na zápasy?

 

Tohto sa obáva môj priateľ! Jediná jedna vec mi bráni v tom, aby som sa na to v budúcnosti dala, a to obava, že mi zlomia nos (smiech). Raz mi ho už museli operovať a bola to najbolestivejšia a najnepríjemnejšia vec a nechcem to zažiť nikdy znova.

 

Od boxerského zápasu ju odrádza jedna vec. Beccu za jej hlas kedysi šikanovali, dnes je naň hrdá (Rozhovor)

 

Vidno, že si naozaj vo forme. Je to iba boxom alebo pre to robíš aj niečo iné?

 

NAČÍTAŤ CELÝ ČLÁNOK BEZPLATNE
Podpor tvorbu kvalitného obsahu
Roky tvoríme kvalitné autorské články, ktoré nikde inde nenájdeš. Ak chceš viac takýchto článkov, predplať si REFRESHER+ a dostaneš ďalšie výhody.
CHCEM PODPORIŤ

Od detstva som sa venovala športu. Najprv ľahkej atletike a behu cez prekážky, tancu a neskôr to bol crossfit. Ten som robila aj súťažne a musím povedať, že vzpieranie bolo pre mňa veľkou psychohygienou (smiech). Už niekoľko rokov robím šport len pre radosť. Okrem boxu si raz za čas zabehám, drepujem, idem na jogu alebo na prechádzku do hôr. Ak sa nehýbem, leziem si sama na nervy. 

 

Chcem spraviť skladbu s Kendrickom Lamarom

 

Od boxerského zápasu ju odrádza jedna vec. Becca odkazuje hejterom, že svoj hlas miluje, aj keď sa im zdá hrubý (Rozhovor)

 

Máš vzor, ktorému by si sa chcela podobať? 

 

Vzory nemám, ale sú ľudia, ktorými sa inšpirujem. 

 

Momentálne nám odpisuješ z dovolenky v Ázii. Často cestuješ?

 

Kambodža je moja prvá veľká dovolenka. Chcem však cestovať častejšie. 

 

Keby si si mohla vybrať, v ktorej krajine by si žila okrem Slovenska a prečo?

 

Zatiaľ ma najviac oslovila Barcelona. Je to úžasné miesto s neskutočnou atmosférou.

 

becca

 

Muži, ktorí sú iba pekní ma veľmi rýchlo omrzia.

 

Neuniklo nám, že máš priateľa, čím si asi zničila ilúzie mnohým mužom. Ako dlho ste už spolu?

 

Sme spolu 2 a pol roka.

 

Čo si na mužovi všimneš ako prvé?

 

Neviem, či mám niečo špecifické, čo by som preferovala na fyzickom vzhľade. Aj keď brada na dlhovlasom mužovi je super (smiech). Chlap musí mať charizmu alebo jednoducho niečo, čo ma na ňom zaujme na vyššej úrovni. Muži, ktorí sú iba pekní ma veľmi rýchlo omrzia. Musí tam fungovať zmysel pre humor a jedna z najdôležitejších vecí je mať niečo v hlave. 

 

Od boxerského zápasu ju odrádza jedna vec. Becca odkazuje hejterom, že svoj hlas miluje, aj keď je hrubší ako Šajmov (Rozhovor)

 

A naopak, akí chlapi ťa odrádzajú? 

 

Muži, ktorí sa správajú arogantne a nadradene. Asi si myslia, že sú frajeri, ale v mojich očiach sú okamžite degradovaní na spodnú priečku. Nemám rada obmedzených mužov a ani takých, ktorí sa berú príliš vážne.

 

Si skôr letný alebo zimný typ?

 

Neviem ani. Asi oboje.

 

Svoj hlas milujem. Dlho som sa s ním nevedela zžiť, lebo decká ma zaň šikanovali. Potom som si uvedomila, že je to môj veľký náskok pred ostatnými.

 

Od boxerského zápasu ju odrádza jedna vec. Becca odkazuje hejterom, že svoj hlas miluje, aj keď je hrubší ako Šajmov (Rozhovor)

 

Vieme, že si veľká milovníčka psov. Máš aj nejakého vlastného psíka? 

 

Mám rada asi všetky plemená psov okrem tých malých jedovitých kabelkových, ktoré podľa mňa asi ani nechápu, že sú psy (smiech). Vlastného ešte nemám, avšak mám už pre neho meno, granule a motýlika na krk, haha.

 

Si vždy tá, ktorá to najviac roztočí na párty? Alebo skôr nie. 

 

Čo je to párty? 

 

Od boxerského zápasu ju odrádza jedna vec. Beccu za jej hlas kedysi šikanovali, dnes je naň hrdá (Rozhovor)

 

Ľudia si ťa zapamätajú aj kvôli výraznému hlasu, ktorý je v tvojej profesii viac než potrebný. Čo by si odkázala všetkým, ktorý ťa občas konfrontujú, že je hrubší?

 

Že to nie je môj problém. Svoj hlas milujem. Dlho som sa s ním nevedela zžiť, lebo decká ma zaň šikanovali, ale potom som si uvedomila, že je to môj veľký náskok pred ostatnými. Nikto si ma s nikým iným nepomýli, je ma počuť a mne samej sa nižšie položené hlasy u žien páčia. A to, že pár smutných ľudí z pohodlia domova v anonymite napíše na môj hlas niečo negatívne alebo to, že objavili Ameriku a píšu, že môj hlas je hrubší ako Šajmov, nemá žiadnu váhu. Toto sa ma nijako nedotýka už veľmi dlhú dobu. 

 

becca

 

Ľudí určite aj zaujíma tvoj vek, prezradíš nám ho? 

 

Mám 27 a starnem rovnako ako úplne každý. Veľmi sa nestotožňujem s vetou, že ženy sa na vek nepýtaj. Človek, ktorý je vyrovnaný sám so sebou, nemá mať prečo problém so svojím vekom alebo starnutím. 

 

Špeciálne plány do budúcnosti, o ktoré by si sa s nami mohla podeliť?

 

Spraviť skladbu s Kendrickom Lamarom, takže naučiť sa spievať (smiech).

 

FOTOGRAFKA | @welinna , MODELKA  | @becca_tojeona
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Ohodnoť článok
14
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.