Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
28. februára 2019, 18:25
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Šajmo je horší ako všetky choroby, nebaví ho spánok a nahráva u Ega

HUDBA SLOVENSKÝ RAP
Uložiť Uložené

Šajmo predstavuje svetu svoju druhú rapovú skladbu v kariére.

Náš moderátor Šajmo pred pár týždňami vydal svoj debutový track s názvom Anomália, ktorý sa tešil veľkej pozornosti. Tú má bezpochýb za následok zvedavosť, no v konečnom dôsledku má skladba viac pozitívnych reakcií, čo autora motivuje k ďalšej tvorbe. 

Už vtedy avizoval, že má v zálohe aj iné veci a jedna z nich sa na verejnosť dostáva práve teraz. Nesie titul Paradox a podobne ako v prípade svojho predchodcu, Šajmo jednoducho opisuje život okolo seba. O hudobnú produkciu sa tentokrát postaral Daydream a na prvý reálny videoklip si budeme musieť ešte chvíľu počkať. 

Pri tejto príležitosti pridávame ešte zopár slov od Šajma, aby si mal možnosť dozvedieť sa aj čosi viac z jeho pohľadu. Prezradil napríklad to, ako je spokojný s reakciami, svojím výkonom a čo chystá v rámci hudby v najbližšej dobe. 

Šajmo je horší ako všetky choroby, nebaví ho spánok a nahráva u Ega
Zdroj: Matúš Zeťák

Ako si vnímal reakcie na svoju prvú skladbu?

Reakcie boli také slovenské, inak to ani neviem označiť, haha. Každopádne, strašne si cením každého konštruktívny a podporný komentár alebo aj keď len napísali časť textu do diskusie, je to pre mňa nové. A cením tiež tých, ktorí to zdieľali. Najviac si ale idem chalana, čo išiel do hĺbky a dal vysvetlivky k textu na genius.com.

Už máš fans?

Neviem, ja si hrozne vážim každého, komu sa to páči a verím, že týchto ľudí nesklamem a že sa to bude rozrastať dalej. Je to pre mňa totiž úplne iná pozícia, v akej som bol  doteraz aspoň trochu známy. Som tiež rád, že to ľudia berú tak, ako som si prial a nerobia zo mňa rapujúceho moderátora. Ešte raz, ďakujem!

Jasné, sám si vravel, že tieto veci chceš robiť nezávisle.

A ešte s láskou a naplno.

Tak nám predstav túto novinku, v čom si sa posunul?

No hlavne v tom, že táto vec má už aj refrén, haha.

A téma?

Je to trochu temnejšie, viac opisujem realitu a hovorím o svojom hoode. Áno, milujem toto prevarené slovo. A celkovo opisujem veci, ktoré ma bavia. Som to vždy ja, to je základ. Na nič sa nehrať a byť real. 

Reperské frázy máš nacvičené. A čo bude ďalej?

Mám už nahratú tretiu vec, ktorá vznikala u Ega v štúdiu. Som za to veľmi rád, dosť veľa vecí mi ukázal, prišiel s mnohými postrehmi a podporill ma. Cením už len to, že ako jeden z najetablovanejších na scéne si na mňa našiel čas a vážim si to. Mimo toho mám ešte 2 ďalšie tracky.

Bude aj klip? 

Zatiaľ som sa zameriaval len na jednoduché vizualizácie, ale už chystám aj videoklip. 

Domov
Zdieľať
Diskusia