Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 26. 1. 2020 meniny má Tamara

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Filmy a Seriály - Vybrali sme
5
Dominik Vetrák
20. január 2019, 13:51
Čas čítania: 5:20

10 najočakávanejších animovaných seriálov roka 2019, ktoré svojou hĺbkou a humorom zaujmú hlavne dospelých

Animované seriály naberajú na popularite a tých kvalitných sa objavuje čoraz viac.

Dominik Vetrák
20. január 2019, 13:51
Čas čítania: 5:20
10 najočakávanejších animovaných seriálov roka 2019, ktoré svojou hĺbkou a humorom zaujmú hlavne dospelých
Zdroj: Netflix
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Sme vo veku, kedy nás klasické animované seriály až tak nebavia. Teda pokiaľ nejde o Simpsonovcov a im podobné počiny. Našťastie, za posledné roky sa začalo objavovať viacero ambicióznych projektov smerujúcich hlavne na dospelejšie publikum, na čo nadviazali ďalší talentovaní tvorcovia. Niektoré stanice (ako napríklad Adult Swim) takýchto ľudí radi zgrupujú, z čoho vznikol aj taký Rick a Morty.

 

V dnešnom článku sa pozrieme na 10 animovaných seriálov, na ktoré sa v roku 2019 tešíme najviac. Vo väčšine prípadov pritom ide o pokračujúce série. Ťažko totiž odhadnúť potenciál originálnych kúskov. Pevne však veríme, že sa nejaké klenoty objavia aj tohto roku. Hovoriť sa napríklad začína aj o WTF 101.

 

Vo výbere (nejde o rebríček) sa nezameriame na trvalky typu Simpsonovci, Family Guy či South Park.

 

 

1. BoJack Horseman

Začneme tým najlepším (sorry Rick a Morty). BoJack si naše srdcia získal už dávno. Nesmierne depresívna záležitosť až príliš častokrát odzrkadľujúca reálne životné momenty a útrapy všetkých z nás. A aj keď sa v nich nenájdeš, vďaka úžasným postavám a scenáru sa do nich dokážeš vžiť. Veľakrát sa po skončení epizódy pristihneš nemo pozerať na monitor a rozmýšľať o živote.

 

Nie je to však iba o daždi a búrke. Na BoJackovi sa vieš krásne pobaviť, keďže sa celý odohráva vo svete, kde ľudia žijú po boku personifikovaných zvierat, akoby to bolo úplne bežné. Tvorcovia tak naplno využívajú potenciál v spojení týchto svetov.

 

Užiješ si množstvo gagov, humorných situácií reflektujúcich súčasnú spoločnosť, no taktiež ti toho dosť ujde, keďže sa spomínajú celebrity a osobnosti, ktoré sú známejšie o čosi staršiemu publiku. BoJack je konzistentne na vysokej úrovni a zakaždým ponúkne niečo nové. Špička animovanej tvorby, ktorú nemôžeš ignorovať.

PS: BoJack ide na liečenie!

 


2. Rick and Morty

A teraz už k hláškujúcemu géniovi Rickovi a jeho vnukovi Mortymu. Táto dvojka si získala priazeň fanúšikov po celom svete prakticky okamžite. Nové epizódy na seba ale zakaždým nechávajú čakať, a tak aj na 4. sériu čakáme už od jesene 2017 (ani sa to nezdá, že?). Momentálne netušíme, o čom bude 4. séria, no špekuluje sa, že sa vráti Evil Rick.

 

Ak si nové epizódy (Adult Swim ich objednalo rovno 70!) udržia štandard tých predošlých, nebudeme sa musieť obávať vôbec ničoho. Tie ďalšie potom prídu už skôr, ako sľubujú Justin Roiland a Dan Harmon. Doteraz robili seriál po jednej sérii na objednávku, no teraz už vedia, že majú istú budúcnosť a výplatu, takže sa projektu môžu venovať naplno.

 


3. Castlevania

Castlevanii sme sa naposledy venovali v minulom roku. Netflix vydal vynikajúcu druhú sériu a zároveň potvrdil aj v poradí tretiu. Tá dostane rovno 10 epizód a je isté, že sa vrátia viac-menej všetky preživšie postavy. Ťažko povedať, či sa bude seriál venovať Trevorovi Belmontovi donekonečna, ale Castlevania skrýva mnoho očarujúcich príbehov, takže sa o kvalitu obsahu báť nemusíme.

Netflix je navyše spokojný so sledovanosťou, ktorá ich údajne milo prekvapila. Ak sa tento trend udrží, môžeme sa každoročne tešiť na množstvo krvi, hlášok, ohurujúcej akcie a zaujímavého príbehu. Nás Castlevania, príbeh o poslednom žijúcom zabijakovi monštier a upírov, nesmierne dostala. Prvé dve série majú dokopy len 12 epizód. Tie zhltneš behom jedného dňa, tak sa do toho ihneď pusti.

 


4. Devil May Cry

Tvorca Castlevanie Adi Shankar v minulom roku kúpil práva pre DMC (Devil May Cry). Milovaná herná séria, ktorá už v marci dostane regulérny piaty diel (po približne 11 rokoch od štvorky), sa dočká podobného spracovania ako príbeh Trevora Belmonta. Hovorilo sa aj o tom, že Shankar má pre Netflix vytvoriť aj animovaný Assassins Creed. Uvidíme, či sa ho nakoniec dočkáme.

 

Hlavnou postavou Devil May Cry je Dante, bojovník proti zlu a démonom, ktoré sa zaprisahal raz a navždy zničiť. Nie je v tom však sám, pomáhajú mu jeho priatelia, ale aj verné zbrane. Shankar bude mať značnú kreatívnu slobodu, keďže práva zakúpil z vlastného vrecka

 

„Zaobstaral som si tie práva, aby to tí lúzri z Hollywoodu zase celé nepokašľali.“ 


5. Disenchantment

Kolegu Adama novinka od tvorcu Simpsonovcov a Futuramy na zadok neposadila. A po práve. Disanchentment je fungujúcim a zábavným zlepencom jeho predošlej tvorby a okrem prostredia neponúka veľa nového, čím by diváka zaujal. Ak si nevidel jeho predošlé počiny, bude pre teba ideálny. V opačnom prípade ostaneš asi sklamaný. Netflix si však objednal ďalšie dve série a my dúfame, že sa tvorcovia z kritiky poučia a naplno využijú potenciál, ktorého tu je požehnane.

 


6. Attack on Titan

Na jeseň minulého roka som dal šancu ospevovanému Attack on Titan. A zamiloval som sa, asi ako každý, kto má rád anime a podobné príbehy. Attack on Titan sa nebojí riskovať, necháva za sebou krvavú spúšť a vo svojom svete neláme pravidlá či logiku. Snaží sa pôsobiť realistickým dojmom (ako to len na sci-fi anime ide) a postupne medzi tebou a zvyšnými postavami buduje silné puto.

 

3. séria skončila v polovici, a to so slušným cliffhangerom. Očakáva sa, že zvyšné epizódy dorazia už na jar. Sleduj nás a prvý trailer tu určite nájdeš hneď po jeho uverejnení.

 


7. Clone Wars

Ak ťa neláka detsky ladené Resistance (ani nás nie), máme pre teba potešujúcu správu. Disney tento rok uvedie pokračovanie Clone Wars, predčasne ukončeného animovaného seriálu od Davea Filoniho. Ten sa hneď na to vrhol na Rebels. No keďže tí oficiálne skončili (stále nevieme, čo sa stalo s Ezrom), Filoni začal pracovať na Resistance.

 

Každému je však jasné, že nejde o až tak ambiciózny projekt, a tak sme dúfali, že príde aj niečo iné. A aj sa tak stalo, keď Disney nečakane oznámilo, že Filoni bude pokračovať v príbehu Clone Wars s minimálne ďalšími 12 epizódami.


8. F is For Family

Tretia séria seriálu F is For Family dorazila na Netflix a kritici z celého sveta sa zhodujú, že kvalita šou rastie s každou sériou. Príbeh sa točí okolo Franka, typického otca rodiny v 70. rokoch v USA. Je o vyrastaní v ére, kedy niečo ako politická korektnosť prakticky neexistovalo.

 

Muži určovali ženám, kde je ich miesto, rasizmus bol prítomný na každom rohu a dostať výprask opaskom od otca za príchod po večierke bolo v súlade so správnou výchovou. O dabing hlavnej postavy sa stará komik Bill Burr, ktorého dopĺňajú hviezdy, ako Laura Dern či Sam Rockwell. Najnovšie sa k projektu pridal aj známy herec Vince Vaughn.

 

Séria s poradovým číslom tri pokračuje v zaužívanom rytme, sústreďuje sa však viac na vedľajšie postavy, čo sa ukázalo ako plus. Prvé dve série boli skôr mimo hlavného záberu verejnosti, táto sa však radí k najlepším animovaným seriálom roka 2018. Ak si ešte o F is For Family nepočul, dávame ti do povedomia, že zhliadnutie stojí za to.

 


9. Harley Quinn

Bohužiaľ, o prvej sérii animovanej Harley Quinn veľa informácií nemáme. Pravdepodobne však dostaneme 26 polhodinových epizód. Okrem Harley by sa mala v projekte objaviť aj Poison Ivy a ďalší známi zloduchovia či hrdinovia. O scenár sa postarajú Justin Halpern, Patrick Schumacker a Dean Lorey.

 

S Harley by sme mali vhupnúť do deja v momente, keď sa konečne rozišla s Jokerom a sama sa pokúsi stať kráľovnou zločinu v Gotham City. Titulnej hrdinke prepožičia svoj hlas Kaley Cuoco. Zrejme si si teraz povedal (rovnako ako ja pri písaní popisu), že... meh. Skús si teda pustiť kratučký teaser, možno zmeníš názor (rovnako ako ja).

 


10. Final Space

Prvá séria dorazila na Netflix minulý rok a celkom nás potešila. Ak by som to chcel veľmi neférovo zjednodušiť, zrejme by som Final Space opísal ako downgradovaného Ricka a Mortyho. Final Space sa však venuje iným témam, predstaví úplne iné postavy, no určite s Rickom a Mortym zdieľa veľa spoločných divákov.

V centre diania stojí nie príliš šikovný Gary, na ktorého pleciach ostane osud ľudstva. Nebude na to však sám a práve zvyšné postavy tento počin posúvajú na úplne inú úroveň. Viac ti napovie trailer.

 


Bonus: The Dragon Prince

Nikto z nás ešte prvú sériu nevidel, ale ide o jeden z najlepšie hodnotených animovaných seriálov, trailer vyzerá naozaj dobre a druhej série sa fanúšikovia na Netflixe dočkajú už vo februári. Tento rok tomu asi dám šancu a možno prinesieme aj nejakú tú recenziu.

 

Honorable: Carmen Sandiego, Paradise PT, Archer, Infinity Train, Big Mouth, Hollow (prvá séria bola veľmi fajn, no Netflix ešte tej druhej zelenú nedal), Robot Chicken (možno), Young Justice (3. séria už začala).

 

Na ktorý animovaný seriál sa tešíš najviac?
BoJack Horseman
55 hlasov
Rick and Morty
363 hlasov
Castlevania
41 hlasov
Devil May Cry
14 hlasov
Disenchantment
38 hlasov
F is For Family
8 hlasov
Final Space
34 hlasov
The Dragon Prince
15 hlasov
Harley Quinn
22 hlasov
Clone Wars
33 hlasov
Attack on Titan
80 hlasov
Iný (napíš do komentáru, o aký seriál ide)
20 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Tagy: Preview 2019
Ohodnoť článok
9
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.