Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
16. januára 2019, 15:57
Čas čítania 0:00
Adam Novosad

Svoj malý nákup si už v mikroténovom sáčku domov neodnesieš. Na Slovensku sa začína bojovať proti zbytočnému odpadu

ZAUJÍMAVOSTI
Uložiť Uložené

V obchodnom reťazci Tesco sa objavili veľavravné nápisy.

V mikroténovom vrecku si na Slovensku už nákup domov neodnesieš. Keď boli pred rokmi spoplatnené igelitové tašky či tašky v obchodnom reťazci Tesco, množstvo ľudí si začalo z praktického hľadiska menšie nákupy baliť od mikroténového vrecka, ktoré si odtrhli v obchode pri zelenine či ovocí. Ušetrili tak pár centov za nákup novej tašky a ak mali len niekoľko predmetov, pohodlne si výrobky odniesli domov.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Nicolas Horváth ✌ (@nico_uplifter),

Avšak, ako sa v posledných dňoch presvedčilo čoraz viac Slovákov na vlastnej koži, pri návšteve obchodného reťazca Tesco si už malý nákup v mikroténovom vrecku neodnesieš a pokladník si ho od teba môže vypýtať naspäť a upozorniť ťa na nové nariadenie. Vydávame týchto vreciek je po novom zakázané, ak nejde o nižšie špecifikované prípady.

Ako ukazujú nápisy priamo v obchode, mikroténové vrecká sa majú používať len na hygienické balenie nebalených výrobkov ako pečivo, ovocie a zelenina. V Tescu ti vrecko dajú aj v prípade, že ho potrebuješ na produkty ako mrazený špenát či múku, z ktorej sa sype.

 

Vážení zákazníci, 
berte prosím ohľad na životné prostredie a používajte ponúkané mikroténové vrecká na hygienické balenie nebalených výrobkov, primárne na pečivo, voľné ovocie a zeleninu.

V prípade použitia vrecka z hygienických dôvodov, teda primárne na nebalené potraviny, napríklad pečivo, ovocie a zeleninu, obchodník nepožaduje poplatok za toto vrecko. Pokiaľ zákazník na pokladni požiada o vrecko na múku/cukor, ktorá sa sype, mrazené veci (napr. mrazený špenát), textil a pod., tak mu vrecko z hygienických dôvodov vydáme zdarma. Pokiaľ by však zákazník požadoval mikroténové vrecko na odnos nákupu, nesmieme mu vrecko zdarma vydať. Namiesto toho zákazníkom ponúkneme klasickú TESCO tašku alebo inú alternatívu, ktoré sú k dispozícii na obchode.

Ak ale plánuješ do vrecka nahádzať nákup a odniesť si ho, vrecko zadarmo nedostaneš a pokladník ti radšej ponúkne štandardnú tašku, ktorú si budeš musieť zakúpiť. Aj keď tento krok možno časť Slovákov nahnevá, v skutočnosti nejde vôbec o zlý spôsob, ako zákazníkom naučiť, že si treba tašky radšej doniesť z domu.

Našu planétu už aj tak extrémne zaťažujeme vyprodukovaným odpadom, takže ak vrecko naozaj nepotrebuješ na pečivo či ovocie, radšej si malý nákup odnes v rukách.

Domov
Zdieľať
Diskusia