Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
5. januára 2019, 10:50
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Na dokončenú diaľnicu z Bratislavy do Košíc si možno počkáme až do roku 2027

ZAUJÍMAVOSTI BRATISLAVA KOŠICE
Uložiť Uložené

Národná diaľničná spoločnosť tvrdí, že ak neprídu žiadne komplikácie, celá trasa z hlavného mesta do metropoly východu bude hotová v roku 2027.

Zatiaľ čo svet prichádza na to, ako vyvíjať dokonalé elektrické autá, pristávať kdekoľvek na mesiaci a posúvať kvalitu život na vyššiu úroveň, na Slovensku ešte stále zisťujeme, ako dokončiť zopár úsekov diaľnice. Je jednoducho faktom, že kvalitná infraštruktúra a možnosť dopravy naprieč krajinou môže mať efekt na prípadne zveľaďovanie našej krajiny, no aj napriek tomu sa vďaka Denníku N dozvedáme, že si budeme musieť ešte hodnú chvíľu počkať. 

Slovenské diaľnice sú v prvom rade extrémne drahé a už teraz meškajú oproti pôvodným sľubom viac ako dekádu. Nedokázala si s nimi podariť zatiaľ žiadna vláda a aby toho nebolo málo, boli sme svedkami aj niekoľkých káuz spojených s výstavbou. 

Pálčivá téma bola aktuálne otvorená opäť, keď za všetko zodpovedá minister dopravy Árpád Érsek. Podľa neho a jeho tímu by sme sa dokončenia najkritickejšieho úseku D1 v trase Turany – Hubová mohli dočkať v intervale rokov 2025 a 2027. S touto verziou sa zhoduje aj Národná diaľničná spoločnosť, ktorá hovorí o dokončení v roku 2026.

Analytik inštitútu INEKO Ján Kovalčík však dodáva, že tento termín je možné stihnúť len v prípade, že by nenastali žiadne problémy. A keďže nemáme možnosť vidieť harmonogram, komplikácie sú na dennom poriadku, stále ostávajú úseky, na ktorých sa ani nezačali pracovať a do odhadovaného dokončenia prídu ešte dvoje parlamentné voľby, každý si môže tipnúť, ako to pravdepodobne dopadne. 

Na prepojenie Bratislavy a Košíc diaľnicou si počkáme ďalšiu necelú dekádu
Na prepojenie Bratislavy a Košíc diaľnicou si počkáme ďalšiu necelú dekádu Zdroj: cesty.ineko.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia