Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a ďaľšie letné festivaly
14. októbra 2018, 8:30
Čas čítania 0:00
František Kulhánek

Ruská dôchodkyňa dlhých 20 rokov vraždila, pričom svoje obete zrejme aj konzumovala. Vraždy si navyše písala do denníka

ZAUJÍMAVOSTI KANIBALIZMUS
Uložiť Uložené

Zdroje blízke vyšetrovaciemu tímu naznačili, že vnútorné orgány, najmä pľúca, boli z tiel viacerých obetí odstránené.

Babička rozparovačka

Táto, na pohľad krehká dôchodkyňa z Petrohradu iba nedávno šokovala ruský národ, keď vyšlo najavo, že medzi rokmi 1995 až 2015 zabila najmenej jedenásť ľudí.

Babička rozparovačka, ako ju médiá nazvali, si mala navyše všetky vraždy zapisovať do svojho denníka, čo bolo v konečnom dôsledku pri vyšetrovaní veľmi nápomocné.

Čo však starenku viedlo k beštiálnym činom, nebolo spočiatku úplne jasné, pri vyšetrovaní bolo ale najviac skloňované jej duševné zdravie. Tamare sa totiž dostalo výborného vzdelania na jednej z najprestížnejších ruských univerzít, kde študovala filológiu, teda jazykovedu. Avšak už behom svojho vysokoškolského štúdia bola niekoľkokrát hospitalizovaná na rôznych psychiatrických klinikách.

Ruská dôchodkyňa dlhých 20 rokov vraždila, pričom svoje obete zrejme aj konzumovala. Vraždy si navyše písala do denníka
Zdroj: youtube.com / Fear Box

Klopanie na pekelné dvere

Ako polícia po dlhých dvadsiatich rokov zabíjania vraha vypátrala? K prvej podstatnej stope vyšetrovateľov priviedol 26. júla 2015 náhodný pes, ktorý ucítil pozostatky 79-ročnej Valentiny Ulanovej medzi panelákmi na predmestí Petrohradu.

Odporúčané
Rodina kanibalov z jaskyne údajne zožrala tisíc ľudí. Svoje deti, ktoré vznikli incestom, učili, ako loviť obete Rodina kanibalov z jaskyne údajne zožrala tisíc ľudí. Svoje deti, ktoré vznikli incestom, učili, ako loviť obete 2. júna 2024, 9:30

Jej telo bolo rozštvrtené a zabalené do niekoľkých vriec na odpadky. Krvavé stopy na chodníku priviedli políciu až k 68-ročnej Tamare Samsonovej, ktorá bola Valentinina opatrovateľka, tým pádom zdieľali spoločný byt.

Ruská dôchodkyňa dlhých 20 rokov vraždila, pričom svoje obete zrejme aj konzumovala. Vraždy si navyše písala do denníka
Zdroj: youtube.com / Fear Box

Akonáhle policajní dôstojníci vstúpili do bytu a začali rozhovor s dôchodkyňou, k vražde sa im okamžite priznala a dokonca uviedla mená ďalších troch obetí. Pri bytovej prehliadke polícia našla spomínaný denník, kde si Tamara okrem iného zapisovala svoje vraždy.

Bizarný denník bol navyše písaný v ruštine, angličtine aj nemčine. Pri čítaní denníku vychádzalo najavo, že Tamara si život s Valentinou skutočne užívala, v osudný deň ju už však podľa jej slov nemohla vystáť.

V záznamoch sa spomína, že poslednou kvapkou bola hádka ohľadom neumytých pohárov. To už dôchodkyňa nevydržala a svojej staršej zverenkyni mala do jej šalátu rozdrviť neuveriteľných 50 tabletiek fenazepamu, ktorý je účinný ako liek na spanie.

Krátko po tom sa Valentina zrútila k zemi, kde sa Tamara pustila do svojho ďalšieho diela. Na pomoc si pritom zobrala pílku na železo, ktorou jej telo rozštvrtila a dala do viacerých vriec na odpadky. Z kontextu teda vyplýva, že jej rezanie vykonávala ešte zaživa, keďže obeť v prvých minútach pravdepodobne len upadla do hlbokého spánku.

Pridaj sa do klubu REFRESHER+
Základné
5 €
Účtuje sa raz za 4 týždne
Prístup ku prémiovým článkom
 • Prístup k benefitom
 • Menej reklám
 • 150 kreditov každé 4 týždne na nákup benefitov
 • Všetky možnosti predplatnéhoMám zľavový kód
  Maj aktívne ročné predplatné REFRESHER+ a získaj lístok na festival podľa vlastného výberu.Zapoj sa do žrebovania
  Dokončením súhlasím s pravidlami a podmienkami portálu Refresher.
  Domov
  Zdieľať
  Diskusia