Sobota 21. 4. 2018 meniny má Ervín

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: Pexels

Instagram odstránil fotku dieťaťa na pláži, podľa ľudí bolo príliš tmavé. Jeho mama ich obviňuje zo šikany a rasizmu

Komentáre niektorých ľudí presahujú všetky medze. Najmä, keď sú mimo reality.

11. január 2018, 18:35

Komentáre niektorých ľudí presahujú všetky medze. Najmä, keď sú mimo reality.

Sociálne siete neslúžia len na komunikáciu s našimi známymi či blízkymi, ľudia sa na nich veľmi radi chvália hlavne rôznymi fotografiami. To je aj primárna funkcia Instagramu, no ruka v ruke idú s pochvalnými komentármi i tie negatívne. To na vlastnej koži pocítila aj mladá mamička Jordyn Jones.

 

Jordyn nechcela nič iné, len sa pochváliť fotkami svojej rozkošnej dcéry na pláži. Okrem negatívnych komentárov na jej adresu to však vyústilo až k nahláseniu fotky a následnému odstráneniu zo strany Instagramu. To už ale Jordyn poriadne nahnevalo.

 

 

Ako informuje portál Independent, Jordyn, ktorá má na Instagrame takmer 95-tisíc sledovateľov, ostala pobúrená po sťažnostiach ohľadom farby pleti jej malej dcéry. Kvôli jednej, na prvý pohľad nevinnej fotke, sa zdvihla vlna krutých poznámok. Niekoľko ľudí sa rozhodlo napadnúť mamičku v komentároch a nahlásiť problematickú fotografiu.

 

„Je nechutné vidieť, akú má vaša dcéra tmavú pokožku. Počuli ste už o kréme na opaľovanie? Čo keby ste ho začali používať ešte predtým, ako bude vaše dieťa vyzerať v štyroch rokoch na 40? Otrasná matka!“ napísala istá žena. Jordyn rozčúlili správy, v ktorých sa ju ľudia snažili poučovať, ako sa má starať o pokožku a chrániť pred slnkom. „Som znechutená tým, že ľudia, ktorí ma sledujú, prehliadajú šikanovanie a rasistické poznámky,“ vyhlásila. Tmavšia pokožka jej dcéry totiž nie je zapríčinená tým, že by sa dieťa príliš dlho pohybovalo na slnku bez dostatočnej ochrany pred ním.

 

 

Jordyn zdôraznila, že robí všetko pre ochranu pokožky jej detí a každý deň sa snaží byť tou najlepšou matkou. „Koža mojich detí je krásna. Sme potomkami austrálskych domorodcov a na naše dedičstvo sme hrdí,“ vysvetlila Austrálčanka v mene svojej rodiny. Vyzdvihla aj podporu, ktorú jej po tvrdých komentároch ľudia poskytli.

 

Niektorí majú podobné skúsenosti. „Mám to rovnako. Môžem sa natrieť aj krémom s faktorom 50 a stále ma opáli,“ napísal jeden z užívateľov. „Môj manžel je z Južnej Afriky, takže jedno z našich dvojčiat je ′opálené′ prirodzene a druhé bledšia rovnao ako ja. Ľudia sa ma pýtajú, či som svoju dcéru nechala pripiecť na slnku. Niektorí sú úplne hrubí,“ zverila sa istá žena. 

 

Vyjadril sa aj Instagram. Hovorca povedal, že fotografia bola omylom odstránená, no kvôli nahote. „Fotografiu sme odstránili, ale následne rýchlo vrátili späť, keď sme si uvedomili chybu. Pani Jonesovej sme sa ospravedlnili,“ citoval ho Independent.

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia2 komentáre
Diskusia je len pre prihlásených
2 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Radim Rým Olah11. január 2018, 19:27

Rad som si to prečítal a dobre som sa zasmial :) lebo žijem v Nemecku a bohužiaľ stalo sa to kamarátovi :) (sedel) balíky dostával pravidelne a pracoval vo väznici a mal 5€ na hodinu keď vyšiel s z basy tak mal cca 2000€ ešte vo vrecku lebo polku s výplaty musel odložiť podľa zákona :) mohol si prenajať LCD televízor na cely mesiac za 20€ ... a ešte niečo na celé bol sám žiadny spolubývajúcu ... skôr naopak chválil si to a povedal že by nemal problém ist tam zvovu lebo mal tam dobrých kamosov ... tak ak môžem povedať svoj názor toto sú bludy a bludy a bludy ... keby ste to pisaly o Rusku tak Vám zato uverím :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Paul Vojník12. január 2018, 13:11

Urcite si chcel komentovat tento clanok :-D Či? je v pribehu tvojho kamarata iny hlbsi zmysel, ktory suvisi s tymto clankom? :-D

0 Odpovedať · Nahlásiť
Najčítanejšie