Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 30. 5. 2020 meniny má Ferdinand

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Tech - Mobily
1
Matúš Moravčík
9. marec 2017, 11:46
Čas čítania: 5:22
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Samsung čoskoro ukáže revolučný Galaxy S8. Čo všetko môžeme okrem malých rámikov okolo displeja očakávať?

Deň D sa nezadržateľne blíži.

Matúš Moravčík
9. marec 2017, 11:46
Čas čítania: 5:22
Samsung čoskoro ukáže revolučný Galaxy S8. Čo všetko môžeme okrem malých rámikov okolo displeja očakávať?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
1
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Tak ako každý rok, aj tento sa môžeme tešiť na nádielku vynovených generácií high-end smartfónov z dielne popredných výrobcov z celého sveta. A výnimkou, samozrejme, nebude ani spoločnosť Samsung, od ktorej sú po neúspechu phabletu Galaxy Note7 skutočne obrovské očakávania. Vlajkovú loď Galaxy S8 sme síce mali vidieť už na MWC 2017, Samsung ale nakoniec presunul dátum predstavenia z konca februára na koniec marca, aby tak získal čas na dotiahnutie detailov a zabezpečenie dostatočnej kvality pri výrobe komponentov či ich montáži do jedného komplexného celku. Podstatné tu ale je, že vďaka uniknutým fotografiám a technickým špecifikáciám už teraz vieme povedať, čo asi tak nový kráľ Android smartfónov onedlho so sebou prinesie. Poďme si teda zhrnúť všetko podstatné.

 

Áno, zabudnite na rámiky

Keďže sa vývoj hardvéru pre mobilné telefóny pomaličky dostáva do situácie, kde už nebudú existovať žiadne veľké príležitosti preraziť s niečim revolučným, čoraz viac značiek začína presúvať hlavnú pozornosť na vizuálne či konštrukčné prevedenie. Vidieť sme to mohli ako pri Xiaomi Mi MIX, tak aj pri LG G6, kde sa všetko točilo hlavne okolo špičkového pomeru medzi plochou, ktorú zaberá displej, a plochou, ktorú pre zmenu zaberá telo smartfónu. Nebude teda žiadnym prekvapením, keď podobnú taktiku zvolil pri svojej nadchádzajúcej vlajkovej lodi aj juhokórejský gigant.

 

Samsung čoskoro ukáže revolučný Galaxy S8. Čo všetko môžeme okrem malých rámikov okolo displeja očakávať?

 

O tom, že Galaxy S8 ponúkne displej bez tradične veľkých rámikov, sa však na internete špekuluje už pomerne dlho a pred niekoľkými dňami nám to dokonca potvrdil aj sám Samsung. V jeho kvázi čerstvej video upútavke na predstavenie avizovanej novinky s operačným systémom Android je totiž možné vidieť siluetu jej rámikov nad a pod zobrazovacím panelom, ktoré sú zaujímavé badateľne menšími rozmermi. Podobné konštrukčné prevedenie navyše nieslo viacero nedávnych únikov, takže tu skutočne existuje pomerne slušná pravdepodobnosť, že niečo také 29. 3. aj skutočne uvidíme.

 

 

 

Aby však mohli vrchný a dolný rámik zmenšiť, museli najskôr vymyslieť spôsob, ako nahradiť roky zaužívané domovské tlačidlo. Jeho eliminácia im tak poskytla voľný priestor, na ktorý umiestnili displej a miesto spomínaného tlačidla integrovali softvérovú alternatívu. Čo sa týka biometrického snímača odtlačkov prstov, tak ten buď nahradili za verziu fungujúcu prostredníctvom ultrazvuku alebo ho iba jednoducho premiestnili na zadnú stranu neďaleko fotoaparátu. Mne osobne je bližšia tá druhá možnosť, čo nám teraz potvrdzujú aj úniky fotografií, kde má byť Samsung Galaxy S8 zachytený z takmer každého podstatného uhľa pohľadu.

 

V útrobách len samé maškrty

Nie je žiadnym tajomstvom, že vynovený generačný nástupca za súčasnú vlajkovú loď Galaxy S7 dostane tak pokročilý hardvér, aký mu bez akýchkoľvek pochýb bude závidieť viacero konkurenčných modelov, ktoré uzreli svetlo sveta počas podujatia MWC 2017 z konca februára. A jednou z dôležitých súčastí technických špecifikácií by mal byť aj snímač umožňujúci autentifikáciu používateľa skenovaním očí, ktorý bude umiestnený vo vrchnej časti hneď vedľa slúchadla, klasických senzorov a selfie foťáku. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o tú istú technológiu, akú sme mali príležitosť používať v už nepredávanom Note7.

 

 

O nadštandardne vysoký výkon sa postará dvojia high-end čipsetov - Snapdragon 835 od amerického Qualcommu alebo vlastnoručne vyvinutý Exynos 8895, pričom oba pochádzajú z fabriky spoločnosti Samsung a sú vyrobené moderným, iba 10 nanometrovým výrobným procesom, čo používatelia pocítia najmä pri nižšej spotrebe energie. A čo sa týka kapacity batérie, na výber zrejme dostaneme, podobne ako pri veľkosti uhlopriečky, z dvoch rôznych veľkostí. Menší model by mal ponúknuť kompaktný 5,8-palcový, po stranách zaoblený Quad HD (2K) displej a 3 000 mAh batériu. Pri väčšom kúsku, ktorý zrejme dostane pomenovanie Galaxy S8 Plus, je reálnych 6,2-palca, nezmenené rozlíšenie, 8 GB RAM a až 4 200 mAh, pričom rozmery konštrukcie zostanú zhruba také isté, akými disponovala minuloročná generácia. A ohľadne 3,5 milimetrového jacku mať asi strach nemusíme, pretože všetko naznačuje tomu, že ho zahrnú do výbavy oboch rôzne veľkých modelov. Samozrejme, existuje tu stále veľa nejasností, pretože jeden zdroj hovorí úplne niečo iné ako iný, tiež pomerne dôveryhodný zdroj. Na vytvorenie ako-takej predstavy, čo všetko by netrpezlivo očakávaná osmička mohla onedlho ponúknuť, nám ale dostupné informácie bohato stačia.

 

Prehľad očakávaných špecifikácií:

 • 5,8 alebo 6,2-palcový Super AMOLED displej, 2K rozlíšenie, HDR
 • Snapdragon 835 alebo Exynos 8895
 • 6 alebo 8 GB RAM
 • 64 alebo 128 GB úložisko, slot pre microSD kartu
 • 3 000 alebo až 4 200 mAh batéria
 • 12 MPx hlavný fotoaparát (možno duálny), clona f/1.4 (resp. f/1.7), OIS
 • 8 MPx predný fotoaparát
 • Snímač odtlačkov aj očí
 • USB-C port
 • 3,5 mm port
 • dva reproduktory Harman Kardon
 • Vodeodolnosť (cerifikácia IP68)
 • Android 7.0 Nougat, TouchWiz, AI asistent Bixby

 

Najviac nejasností sa však točí okolo fotoaparátov, najmä toho zadného. V technologických kuloároch hovoria o troch možných situáciách, ktoré mohli nastať. Tou prvou je duálna zostava, ktorú by mala tvoriť dvojica foto senzorov s mierne odlišným rozlíšením (12 a 13 megapixelov). Otáznu je, či budú vzájomne spolupracovať ako pri smartfóne Huawei P10 alebo pôjde o koncept z iPhonu 7, kde jeden z nich slúži na optické priblíženie záberu bez straty kvality. Nevylučuje sa ale ani to, že by Samsung priniesol úplne niečo iné, vďaka čomu získa nemalú konkurenčnú výhodu, ktorú momentálne potrebuje viac ako kedykoľvek predtým. Ďalšia situácia zahŕňa30 megapixelový senzor, ide však o celkom starý únik, ktorému by som, podobne ako duálnemu prevedeniu, až tak neveril. Tá posledná a zároveň najdôveryhodnejšia hovorí o jednom 12 megapixelovom foťáku s mierne vyšším clonovým číslom f/1.7, kvôli čomu prepustí do záberu menej svetla ako pri čísle f/1.4, ktoré je taktiež očakávané. Za zmienku ale tiež stojí, že nielen na videu vyššie, kde sa na pár sekúnd objaví neznámy Samsung smartfón s vypnutým displejom, je vidieť na zadnej strane prémiovej konštrukcie z kovu a skla iba jeden fotoaparát.

 

Môžeme počítať aj so špecialitkami?

Nepochybne. Ako už bolo spomínané, juhokórejský výrobca číslo jedna neodložil termín predstavenia novej vlajkovej lode len tak pre nič za nič. Všetko má svoj dôvod a v tomto prípade je ich dokonca hneď viacero. Okrem snahy zabezpečiť lepšiu kvalitu vo výrobnom alebo montážnom procese môžu za presunutie mediálneho podujatia Unpacked aj práce na vývoji vlastného virtuálneho asistenta s kapacitami umelej inteligencie, prostredníctvom ktorých nás Galaxy S8 časom spozná, ako keby bol náš nový kamoš z mäsa a kostí.

 

 

Bixby, čo je predpokladaný názov pokročilého AI asistenta, bude údajne vedieť, kedy vstávame do práce či školy, aký máme radi športový tím, akú hudbu počúvame alebo aké filmy preferujeme, na základe čoho nám potom výrazne uľahčí používanie high-end Android smartfónu. Niektorí odborníci navyše špekulujú, že tento asistent dokáže vďaka prítomného hardvéru rozpoznávať objekty z nášho bezprostredného okolia. A tam to ani zďaleka nekončí. Bixby vraj dokáže pochopiť komplexnejšie otázky a okrem iného zvládne aj viesť konverzácie na úrovni človeka. Už si iba počkať, kedy sa do svojho virtuálneho asistenta niekto z nás zamiluje.

 

Ďalšou zaujímavou súčasťou výbavy by mala byť funkcionalita na praktické zrkadlenie obrazu z Galaxy S8 na externý monitor, kam iba cez HDMI pripojíme špeciálne príslušenstvo s podobou takzvanej Continuum krabičky od Microsoftu a do jej portu zase pripojíme pomocou káblu kompatibilný smartfón. Pokiaľ by sa niečo také koncom marca predsa len stalo realitou, majitelia novinky tak dokážu nahradiť ich súčasný počítač za jedno univerzálne mobilné zariadenie, ku ktorému iba pripoja bezdrôtovú myšku aj klávesnicu a môžu pracovať, konzumovať multimédia, surfovať na webe alebo hrať hry. Po úspešnej aktivácii zrkadlenia sa mobilné používateľské prostredie automaticky prepne do desktopového režimu. Viac vizuálnych detailov, akoby to celé mohlo fungovať, nájdeš nižšie.

 

 

Kedy teda? Zakrúžkujte si 29. marec

Celá šou prebehne o niekoľko dní a my sa na ňu môžeme pozrieť prostredníctvom online vysielania priameho prenosu. A ak niekoho zaujíma začiatok predaja, do úvahy pripadá koniec apríla, avšak zatiaľ iba vo vybraných krajinách, alebo lepšie povedané na strategických spotrebiteľských trhoch, čo je USA, Čína či západná Európa. Slovensko by mohol prísť na rad začiatkom mája a predbežný predaj spustia okolo 10. apríla. Na výber dostaneme z troch farebných prevedení (black, silver, violet) a cenovky zrejme odštartujú od tých 800 eur, pričom za základnú verziu Plus zaplatíme o rovných 100 eur viac.

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
18
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.