Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 19. 11. 2019 meniny má Alžbeta

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Filmy a Seriály - Vybrali sme
5
Adam Smeták
Jakub Hvozdovič
Daniel Michalík
15. január 2017, 17:54

10 najočakávanejších hororov roka 2017, ktoré nás buďto posadnú, alebo vydesia svojou mrazivou atmosférou

Ako to už býva zvykom, aj tentokrát sme si pre vás pripravili súhrn tých najzaujímavejších hrdlo zvierajúcich žánroviek, prichádzajúcich do kín v priebehu roka.

Adam Smeták
Jakub Hvozdovič
Daniel Michalík
15. január 2017, 17:54
10 najočakávanejších hororov roka 2017, ktoré nás buďto posadnú, alebo vydesia svojou mrazivou atmosférou
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Filmkultový december a január sa opäť nesie v duchu rekapitulovania či predstavovania projektov nového roka. Už sme si predstavili tie najočakávanejšie kúsky v článkoch tu a tu a rozhodne nesmieme zabudnúť ani na horory, ktoré v uvedených odkazoch nenájdete. Venovať sa im budeme samostatne v tomto príspevku a vedzte, čaká nás pár kvalitných počinov napríklad z dielne Ridleyho Scotta, M. Night ShyamalanaJamesa Wana, ale aj iných, menej známych tvorcov. Rok 2017 sa bude niesť prevažne v duchárskom smere a my sme pripravení sa báť. Desať najlepších počinov z toho predošlého sme si zhrnuli v tomto príspevku a dnes vám prinášame desiatku ďalších. Tak sa teda na zoznam jednotlivých snímok poďme pozrieť bližšie.

 

1. Split (réžia: M. Night Shyamalan, 19. január 2017)

Hororový rok v našich kinách odštartuje v znamení poriadneho psychologického teroru. Split má v rukách nešťastník M. Night Shyamalan, ktorý vám môže byť známy vďaka filmom ako Šiesty zmysel, Osada či Vyvolený, no bohužiaľ aj záležitosťou ako Posledný vládca vetra. Prvé ohlasy však hovoria, že „Shama Lama Ding Dong“ je späť a vo veľmi dobrej forme. Samotný Split vyrozpráva príbeh psychicky chorého človeka (James McAvoy), trpiaceho disociatívnou poruchou identity. V jeho hlave žije 23 rozličných osôb a bohužiaľ ani jedna z nich neplánuje pustiť na slobodu tri unesené dievčatá (Haley Lu RichardsonJessica SulaAnya Taylor-Joy) žijúce v jeho pivnici. Príjemne vyzerajúci štart do hororového roka, čo myslite?

 

 

2. Rings (režie: F. Javier Gutiérrez, 2. február 2017)

O kvalitách amerického remaku originálního japonského Ringu pochybuje asi málokterý fanoušek a v našem žebříčku nejlepších hororů  tohoto století si dokonce vybojoval první příčku. A to nejen díky skvělé Naomi Watts, hudbě od Hanse Zimmera, ale zejména díky skvělému scénáři, kameře a dokonale mrazivé atmosféře, která dokázala v divákovi rezonovat ještě dlouho po filmu. Druhý díl už jen tak tak zachraňovala krásná Naomi a všechen dojem byl ten tam. Napravit se to již zanedlouho pokusí pokračování, jehož děj se bude odehrávat 13 let po poslední části a bude na předchozí části navazovat. V hlavní roli bude Julia (Matilda Lutz), která obětuje sebe aby zachránila svého přítele Holta (Alex Roe) a přitom objeví, že existuje film ve filmu, kterého si nikdo předtím nevšiml. Doufáme, že to dopadne minimálně tak dobře jak slibuje nejnovější trailer.

 

 

3. A Cure for Wellness (režie: Gore Verbinski, 16. február 2017)

Trailer k novince od Gora Verbinskiho k nadějné hororovce přišel jako blesk z čistého nebe. A protože dobrých hororů není nikdy dost a režisér tohoto projektu již dříve dokázal, že v tomto žánru umí chodit, nemůžeme se těšit více. Záběry nám totiž odhalují neodolatelně mrazivou atmosféru švýcarského léčebného komplexu, kam se vydá mladý inženýr Dan DeHaan. Brzy mu dojde, že s tajemným lázeňským komplexem není něco v pořádku a když už pomalu začne objevovat jeho tajemství, je diagnostikován se stejnou psychickou poruchou, kterou trpí pacienti záhadného léčebného centra zapomenutého kdesi v horách. Nalákat by vás mohl i rating R a zejména pak již zmíněný geniální trailer.

 

 

4. Get Out (réžia: Jordan Peele, 24. február 2017 - USA)

Ak máte radi inteligentný a ostrý humor, určite vám bude známe zoskupenie z Comedy Central, Key and Peele. Prečo spomínam túto komediálnu dvojku v článku o očakávaných hororoch? Lebo práve druhý menovaný sa rozhodol natočiť nervy drásajúcu zábavku so štýlom jemu vlastným. Afroameričan Daniel Kaluuya (Sicario, Black Mirror) sa so svojou belošskou priateľkou Allison Williams (College Musical) vyberie v rámci novej úrovne vzťahu za jej rodičmi. Čudesné správanie najprv pripisuje nervozite z medzirasového vzťahu, no neskôr zisťuje, že je za tým niečo omnoho horšie. Film bohužiaľ nemá stanovenú CZ/SK premiéru, no šialený trailer nám jednoducho nedovolil ho nespomenúť. Ak sa teda budete v priebehu februára nachádzať v USA, určite okúste návštevu tamojšieho kina.

 

 

5. Alien: Covenant (réžia: Ridley Scott, 18. máj 2017)

Článok o najočakávanejších hororoch roka 2017 sa jednoducho nemôže zaobísť bez spomenutia kultového strašidelného sci-fi menom Alien, konkrétne jeho prírastku s podtitulom Covenant. Dej sa bude točiť okolo rovnomennej kolonizačnej lode, ktorá na ceste k odľahlej planéte na vzdialenej strane galaxie objaví niečo, o čom si myslí, že je nezmapovaný raj. V skutočnosti však ide o temný, nebezpečný a nehostinný svet. Ridley nám sľubuje návrat ku koreňom, ktoré nám v mladosti spôsobili nemalé nočné mory a podľa prvého traileru to vyzerá tak, že svoje slová naplnil. Už v máji sa o tom budeme môcť presvedčiť na vlastnej koži. Dovtedy ale môžete sledovať toto vlákno, v ktorom vás pravidelne zásobujeme „mimozemskými“ novinkami.

 

 

6. Annabelle 2 (réžia: David Sandberg, 10. august 2017)

Povedzme si to na rovinu. Originálny film o bábike Annabelle sa ledva udržal na bode priemeru. Snímka pod velením Johna R. Leonettiho nepriniesla do žánru nič nové a nedokázala ani navodiť poriadnu duchársku atmosféru. Prečo sa potom tvorcovia rozhodli pre pokračovanie? Rozpočet činil len 6,5 milióna dolárov a počin samotný si zarobil neskutočných 256 miliónov. To je teda poriadny rozdiel. Určite nás potešilo meno Davida Sandberga, nováčika, ktorý sa postaral o celovečerné spracovanie Lights Out. Nádej na úspešnejšie pokračovanie tu teda stále je. Príbeh sa bude točiť okolo tvorcu bábik a jeho manželky, ktorých dcéra tragicky zahynula dvadsať rokov dozadu. Rozhodnú sa k sebe prichýliť mníšku a zopár detí zo zdevastovaného sirotinca. Muž medzitým vytvorí zlomyseľnú Annabelle a vy už viete, kam to bude celé smerovať. Podotýkame, že ide o prequel k jednotke. Veru, sme zvedaví, ale naše očakávania sú na minime.

 

 

7. It (režie: Andrés Muschietti, 7. september 2017)

Král psaného hororu Stephen King v roce 1986 vydal jedno ze svých nejhodnotnějších děl. Více než tisícistránková kniha o vraždícím klaunovi se stala hitem, později kultovní záležitostí a filmové zpracování na sebe dlouho nenechalo čekat. Už v roce 1990 jsme se dočkali televizního filmu, který měl své kvality, ale i neduhy. A nyní, o 27 let později, se dočkáme celovečerního remaku. Nakonec bude film rozdělen na dvě části, přičemž ta druhá má naplánovanou premiéru v roce 2018. V první, letošní části budeme svědky party sedmi dětí, které se budou muset postavit zlé kreatuře vystupující v podobě klauna, jež využívá největších fóbií svých nepřátel, aby je zlomila. Druhá část se pak bude odehrávat o desítky let později a představí nám partu přátel již v dospělosti a jejich úkolem bude se znovu spojit kvůli konečnému zúčtování se zlem. Datum premiéry se blíží a s ním společně i nervozita, jak to celé dopadne. Skvěle zní i ohlášený rating R, no a jak bude samotný hlavní záporák vypadat, si můžete prohlédnout tady.

 

10 najočakávanejších hororov roka 2017, ktoré nás buďto posadnú, alebo vydesia svojou mrazivou atmosférou

 

8. Friday the 13th (réžia: Breck Eisner, 12. október 2017)

Bohužiaľ, nie každé pokračovanie/remake má vydláždenú jednoduchú cestu produkciou. Dôkazom toho je napríklad ďalší zárez do sveta známeho zabijaka s hokejovou maskou Jasona Voorheesea. Ten si prešiel viacnásobnými odkladmi, no vyzerá to tak, že koncom roka sa skutočne dostane do svetových kín. Zaujímavosťou je, že aj keď ho natáčal Breck Eisner, známy napríklad nemastným neslaným fantasy The Last Witch Hunter, scenár zabezpečili šikovní Nick Antosca (zopár epizód Hannibala) a Aaron Guzikowski (Prisoners). Je teda šanca, že dostaneme dobre napísaný návrat ku klasike? 

 

10 najočakávanejších hororov roka 2017, ktoré nás buďto posadnú, alebo vydesia svojou mrazivou atmosférou

 

9. Insidious: Chapter 4 (réžia: Adam Robitel, 19. október 2017 SR / 23. november 2017 ČR)

Kto by to bol povedal, že sa hororová séria od Jamesa Wana takto rozrastie. Wan sa po prvých dvoch filmoch odobral k iným projektom a režisérsku stoličku ponúkol iným tvorcom. Zatiaľ čo o tretiu kapitolu sa postaral talentovaný Leigh Whannell (scenárista všetkých častí), štvorku preberá menej známy Adam Robitel (The Taking of Deborah Logan). Dej sa bude odohrávať tesne po tom, čo Elise, Specs a Tucker vytvorili firmu skúmajúcu paranormálne javy s názvom Spectral Sightings. Podľa informácií by sa mala trojica vybrať do Nového Mexika, rodného mesta Elise, kde spoznajú jej entitou terorizovanú rodinu. Obsadená bola aj herečka, ktorá stvárni Elise v násťročnom veku a so scenáristickou podporou od Whannella by to nemalo dopadnúť vôbec zle, aj keď kvalita série posledným dielom trochu klesla. Nebude núdza ani o temnú The Further a my veríme, že ostaneme spokojní a vystrašení.

 

 

10. Saw: Legacy (režie: Michael Spierig a Peter Spierig, 26. október 2017)

Od posledního dílu originální, avšak uměle natahované filmové série, uběhlo již neuvěřitelných sedm let. Saw 3D měl být závěrečný díl a měl být rozdělen na dva filmy. To však studio Lionsgate Films po prodělečném šestém dílu nepovolilo, a tak jsme se dočkali pouze jednoho snímku, který nám nabídl více otázek než řešení. A tak se po letech možná dočkáme řešení. Velký časový odstup mezi posledním dílem a tím nadcházejícím je vysvětlován tak, že scénáristé (Josh Stolberg a Pete Goldfinger) potřebovali dostatek času, aby napsali dostatečně kvalitní scénář. Tak doufejme, že se jim to podařilo. S jistotu můžeme potvrdit, že se vrátí postava Jigsawa (Tobin Bell), a to i přesto, že mezi živými není už od třetího dílu. Na place dokonce kdosi zachytil jeho vykopanou rakev. Na další informace k ději si ještě počkáme, avšak pevně doufáme, že nový díl sérii opráší a dá jí nový a zábavný kabát.  

 

 

To, samozrejme, nie je všetko. Rok 2017 má pripravených viacero projektov, ktoré nás môžu veľmi ľahko prekvapiť (napríklad remake Suspirie či Maniac Copa, ktoré však ešte nemajú stanovený presný release date). Veríme, že budeme svedkami poriadnych duchárskych a krvavých príbehov majúcich potenciál nahnať nám poriadne zimomriavky. Na ktorý z uvedených filmov sa tešíte najviac? Zahlasujte v ankete nižšie.

Ktorý z uvedených hororov si vás získal najviac?
Insidious: Chapter 4
624 hlasov
Annabelle 2
742 hlasov
Saw: Legacy
620 hlasov
Rings
286 hlasov
It
659 hlasov
A Cure for Wellness
136 hlasov
Split
358 hlasov
Alien: Covenant
429 hlasov
Friday the 13th
204 hlasov
Get Out
229 hlasov
Ohodnoť článok
352
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.